Yves Rocher
0
Geri

Her Moda Uygun Makyaj Önerileri

Kimi zaman neşeli ve pozitif bir günümüzde rengarenk makyaj yaparken, kimi gün ise; çok yorgun ve tembel bir günümüzdür ve makyaj yapmak bile istemeyiz. İşte her ruh haline uygun makyaj önerileri!

Yorgunhissettiğinizbirsabah?

Endişelenmeyin! Sizi daha da yoracak öneriler değil, aksine yenilenmiş ve sağlıklı görünmenizi sağlayacak pratik birkaç tavsiyemiz var 😊

Başlangıçta Kusursuz Ten Stick Kapatıcı ile göz altınızı aydınlık hale getirebilirsiniz. (Eğer göz altınızdaki halkalar ve morluklar fazla ise; mavi tonlu morluklar için öncesinde sarı, daha koyu renkler için ise; turuncu Renk Düzenleyici Kapatıcı uygulayabilirsiniz.)

Sıra geldi cildinizi eşit, sağlıklı ve daha pürüzsüz göstermeye… Cildiniz yağlı ve parlamaya meyilli ise; Mat Kusursuz Ten Krem Fondöteni; daha parlak ve aydınlık bir görüntü tercih ediyorsanız Göz Kamaştıran Kusursuz Ten Likit Fondöteni, kuru bir cildiniz var ise; Kusursuz Ten Krem Fondöteni uygulayabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizin üstüne birazcık pembe allık uygulayarak (cilt renginize göre allık seçiminizi yapabilirsiniz) cilt makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Hafif birkaç dokunuşla sade bir göz makyajı yapabilirsiniz. Kaş maskarası ile kaşlarınızı belirginleştirebilir, Feel Stronger Maskara ile hacimli kirpiklerle çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Son olarak cilt tonunuza göze Yoğun Nemlendirici Parlak Kalem Ruj’dan en uygun rengi uygulayarak pratik günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

sowimage

Akşamkipartiyehazırmısınız? Dans pistininyıldızıolmakistermisiniz? İştetümgözleriüstünüzeçekecekmakyajönerimiz😊

Böyleözelbirakşamiçin smoky gözmakyajıveışıltılıbir ten makyajıyapmanızıöneriyoruz.

Öncelikle dumanlı göz makyajımız ile başlayalım. Doğal far paletimizden Mat Bej rengini kaş kemiğiniz dahil tüm göz kapağınıza uygulayın.

Daha sonra pembe ve kahverengi tonlarındaki farı tüm göz kapağı boyunca kaş kemiğine kadar ve gözün alt çizgisi daha koyu olacak şekilde koyudan açığa doğru uygulayın.

Gölgeleri en iyi şekilde dağıtmak için Smoky Göz Makyaj Fırçası kullanın. Daha cesur bir görünüm için Smoky Far Paletimizdeki daha koyu renkleri de uygulayabilirsiniz. Sedefli Altın rengindeki Krem Dokulu Kalem Farı gözün iç köşelerine uygulayarak gözlerinizi aydınlatın. Etkili bakışlarınızı Hacim Vertige Maskara ile yoğunlaştırın. Son olarak kaşlarınızı Kaş Kalemi ile şekillendirin. Bu dumanlı göz makyajı ile gecenin yıldızı siz olun! 😊

Geldik aydınlık bir ten makyajının püf noktalarına… Parlak ve aydınlık bir ten makyajı istiyorsanız öncelikle Göz Kamaştıran Kusursuz Ten Likit Fondöteni cildinize eşit miktarda dağıtmak için Fondöten fırçası kullanabilirsiniz. Cildinizin ışıltısını arttırmak için fondöten uygulaması sonrasında Göz Kamaştıran İkili Aydınlatıcıyı burnunuzun üstüne, elmacık kemiklerinizin üst kısmına, kaş diplerinize Pudra Fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz. Son olarak cildinize biraz renk katın ve allık fırçası yardımıyla cilt tonunuza en uygun Saten Dokunuşlu allıklardan birini uygulayarak ışıltılı ten makyajınızı tamamlayın.

Ultra Yoğun Renkli Kalıcı Ruj ve kıyafetinize uygun bir oje ile mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Eğlenmeye hazır mısınız? 😊

sowimage

Mutlubirgün? Makyajınızdasizinleberaberışıldasın!

Ruh haliniz yüzünüze de yansısın. Renkli ve ışıltılı bir makyaj ile sağlıklı bir görünüm mümkün!

Fuşya göz kalemini gözünüzün iç kısmından dışına doğru uygulayın. Far fırçası yardımıyla dağıtarak gölgelendirebilir, renkli ve eğlenceli bir göz makyajı yapabilirsiniz. 

İkili Kontür Pudrasını uygulayarak cildinizde doğal, bronz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Cildinizin ışıltısını arttırmak için; Göz Kamaştıran İkili Aydınlatıcıyı burnunuzun üstüne, elmacık kemiklerinizin üst kısmına, kaş diplerinize Pudra Fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz. Son olarak cilt tonunuza uygun Saten Dokunuşlu Allık uygulayarak daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renkli ojeler ile bu keyifli makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

sowimage

Tazeveetkileyicibirgörünümistermisiniz?

Her zaman kullandığınız fondöteni kullanarak ten makyajınıza başlayabilirsiniz. Cilt tonunuza göre pembe ya da şeftali tonlarında bir allık ile daha sağlıklı bir görünüm kazandıktan sonra, Göz Kamaştıran İkili Aydınlatıcıyı burnunuzun üstüne, elmacık kemiklerinizin üst kısmına, kaş diplerinize ve dudak üstüne Pudra Fırçası yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Gözlerinizi Fırça Uçlu Likit eyeliner ile vurgulayın: göz içinden başlayıp köşeye doğru kalınlaşacak şekilde ince bir çizgi halinde uygulayın. Fırça Uçlu Likit eyeliner, ince ucu sayesinde  kolay ve dağılmadan uygulama kolaylığı sağlar. Sexy Pulp Maskara ile göz makyajınızı tamamlayın.

Son olarak şeffaf bir oje ile makyajınızı tamamlayın.

sowimage

Çoktembelhissettiğinizbirgün? 5 ürünile 5 dakikadahazırolmaya ne dersiniz?

‘No makeup’ hayranları sadece cilt bakımlarını yapıp güne başlamayı tercih ediyor. Bazıları ise; sadece pudra, kontür pudrası, kapatıcı, maskara ve ruj  kullanarak 5 dakikada hazır olmayı tercih ediyorlar.

sowimage

Makyajiçinvaktiniz yok mu?

Zamanla yarışıyor ve evden sadece duş alıp çıkıyor musunuz?

Yolda hızlıca makyajınızı yapabileceğiniz kullanışlı ürünleri yanınıza alın:

Renkli bir göz kalemi, kaş maskarası, maskara ve Yoğun Nemlendirici Parlak Kalem Ruj ile evde vakit kaybetmeden yolda makyajınızı yapabilirsiniz.

sowimage

Sizin modunuza uygun makyaj ipuçlarınız neler? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Share