ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Nemlendirme ile ilgili tüm sorularınızın yanıtları!

Hepimiz güzel cildin iyi nemlendirilmiş bir cilt olduğunu biliyoruz. Ne zaman? Nasıl? ve Neden? Yves Rocher Bilimsel Gelişim Direktörü Virginie Couturaud'un bu sorularınız hakkında cevapları var.

Kuru cilt ve nemsiz cilt hakkında biraz kafam karıştı. Farkları nedir? 

Bu sorunun cevabı oldukça kolay. Kuru cilt, hayatınızın geri kalanı boyunca sahip olacağınız bir cilt türüdür; nemsiz  cilt ise belirli bir zaman aralığında cildinizin içinde bulunduğu bir durumdur. Cildiniz doğal olarak kuru, karma veya yağlı olabilirken; soğuk hava, rüzgar ve güneş gibi dış etkenlerden dolayı da cildiniz kuru hale dönüşebilir.

Yağlı bir cilde sahibim. Yine de cildimi nemlendirmem gerekli mi?

Evet! Yağlı ciltler'de nemlendirilmelidir. Yüzünüzü yağdan arındırmak için yıkadığınızda, genellikle hidrolipidik tabaka zayıflar ve cildiniz su tutma özelliğini kaybeder. Bu durum cildinizin esnekliğini ve nemini kaybetmesine neden olur. 

 

sowimage

Makyaj yapmadan önce cildimizi neden nemlendirmeliyiz? 

Nemlendirilmiş bir cilt  her zaman daha parlak ve daha sıkı görünmektedir. Bu sayede fondotenden göz makyajınıza kadar makyajınız için en iyi tabanı oluşturmuş olacaksınız. 

Daha fazla su içtiğinizde cildiniz daha da nemlenecektir.

Günde 1,5 litre (6 bardak) su içmek cildinizi  nemlendirecektir. Su, hücrelerin dağılımını sağlayarak, cildinizin esnek, parlak ve  daha güçlü olmasına yardımcı olacaktır. Vücudumuzun % 60'ı sudan oluşur. Bu nedenle yaşamak için suya ihtiyacımız vardır.     

 

sowimage

Cildime düzenli olarak peeling uygulamayı çok seviyorum. Bu işlem cildimin kurumasına neden olur mu?

Evet, bu yüzden aşırı uygulamalardan kaçınmalı ve peelingi uygularken cildinize nazikçe davranmalısınız. Aşırı peeling uygulaması  cildinizin doğal bariyerine zarar verip su kaybına neden olabilir.    

Cildimi nemlendirmek için en uygun zaman nedir? Sabah ya da akşam mı ?

Sabah ve akşamdır. Aslında duş veya banyo sonrası cildinizi nemlendirmek oldukça önemlidir. Çünkü cildiniz kolayca nemlendiriciyi emer ve aktif bileşenler cildinize nufüz eder.                                                                   

 

 

Share