Geri

Bitki Çayları

Kış çayı hazırlamak için gerekli olan sadece sıcak su ve bitkiler...Sizde kendi bitki çayınızı hazırlamaya ne dersiniz?

sowimage

Enfes bir bitki çayı

Hoş kokulu, dumanı üstünde tüten bir bardak bitki çayının size sağlayacağı mutluluğu tatmaya ne dersiniz? Kafein ya da kafein türevi içermeyen ve uyarıcı etkisi bulunmayan bitkilerden yapılan bitkisel karışım ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu çaylar vücudunuzdaki demir seviyesini düşürmez ve dişlerde sarılığa da neden olmaz. Genel sağlık açısından çok faydalıdır. Modern hayatın içerisinde bu çaylar kendine yer bulmakta...

 

sowimage

Fransa'dan başarı hikayesi

Fransa'da Brittany bölgesinde yaşayan Adrien Poirrier, hobi olarak ailesi için farklı bitkilerden oluşan karışım çaylar hazırlamayı severdi. Daha sonra eşi Claire ile birlikte bu hobiyi işe dönüştürdü ve Amante Verte'yi kurdu. 

Amante Verte %100 organik standartlara sahip tarımsal alanda faaliyet gösteren bir şirkettir. Ayrıca bitkisel karışımlar için gerekli bitkileri kendi standartlarında yetiştirmektedir.

Lokal olarak ürettirdikleri ürün ambalajları da geri dönüşüme uygundur. Ürünler gurme restorantlarda, web sitesinde ve marketlerde satılmaktadır.

sowimage

Kış mevsimi yaklaşırken size Adrien Poirrier’in en iyi bitkisel çay tariflerini sunuyoruz! !

LÂCHER PRISE, rahatlatıcı müthiş bir karışım

Limon Çiçeği + acemlalesi + papatya

Damak Tadı : Limon çiçeği bitkisinin muhteşem yapraklarının aroması içinizi ferahlatır. Papatya da güçlü ve büyüleyici aromasıyla eşsiz bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Faydaları : Bu rahatlatıcı ve yatıştırıcı karışım, uyumanıza yardımcı olarak huzurlu bir gece geçirmenizi sağlar.

sowimage

DETOKS, yoğun botanik bir karışım

Shiso yaprakları + bruyere bitkisi + frene bitkisi + çayır kraliçesi bitkisi+ biberiye

Damak tadı : Shiso bitkisi acı badem ve kimyona benzeyen aromasıyla farklı bir tat oluşturur. Biberiye ise aromatik tadıyla karışıma derinlik kazandırır.

Faydaları : Biberiye özellikle karaciğer üzerinde etkilidir. Ayrıca bu karışım vücudunuzun temizlenmesini sağlayarak toksinlerden arındırır.

Adrien Poirrier’in bu karışımlarını amanteverte.fr  adresinde bulabilirsiniz.

 

 

Bitki çayları tariflerinizi bizimle paylaşmaya ne dersiniz? Yorum kısmında yazmayı unutmayın!

Share