Geri

Detox Suyu: Vitamin dolu sağlıklı içecek!

Susuzluğunuzu gidericek vitamin dolu yaz içeceği! Detoks etkili sağlıklı yaz içeceklerimiz için tariflerimize göz atın. 😉

sowimage

Bildiğiniz üzere sağlıklı bir vücut ve güzel bir cilde sahip olmanın en önemli sırrı; hidrasyondur(su ihtiyacını karşılama). Su içmek tabi ki harika, fakat aynı zamanda içtiğiniz suyun içine çeşitli meyve, sebze ve bitkiler ekleyerek size olan yararını arttırabilirsiniz! Detoks suyunun tek özelliği vücudun ihtiyacı olan hidrasyonu sağlaması değildir, aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminler ve minerallerin temini için de fazlasıyla yararlıdır! Alkol tüketimine bağlı mide rahatsızlıkları, yorgunluk…Bütün bunlar için detoks suyu yardımınıza koşacaktır!

Hızlı İpuçları:

-Organik meyve ve sebzeleri kullanmayı deneyin. Bu sayede kullandığınız meyve ve sebzelerin kabukları dahil tüm vitamin ve minerallerden yararlanabilirsiniz.

-Daha fazla meyve suyu elde etmek için meyve ve sebzeleri büyük parçalara ayırabilirsiniz.

-Detoks suyunuzu birkaç gün kapalı bir cam kavanozda muhafaza edebilirsiniz.

 

sowimage

Harika bir detoks tarifi:

Kivi, limon, elma, kereviz, maydanoz, nane

Vücudunuz bu detoksa bayılacak. Çünkü bu detoks; gerçek bir antioksidan ve vitamin kokteyli!

Çilek, limon, nane, salatalık

Salatalıklar detoks için harika sebzelerdir. Çünkü vücuttaki toksinlerin atılımına yardımcı olurlar. Ayrıca nanenin sahip olduğu vitaminlerin etkisini çok kısa sürede göreceksiniz!

Karpuz ve biberiye

Karpuz; antioksidan ve vitamin bakımından zengin bir meyvedir. Biberiye ise sindirime yardımcı olmasıyla bilinir ve vücudu detoksifiye eder. Vücudunuzdaki toksinleri atmanızı sağlayacak lezzetli bir karışıma evet!

sowimage

Virüslere karşı tarifler:

Limon ve kekik

Kekik antiviral ve antiseptik özellikleri ile bilinir.

Nar, portakal, limon, yaban mersini, salatalık

İşte bu bizim mükemmel karışım dediğimiz tarifimiz! Bu detoks suyu sadece 5 farklı antioksidanın karışımı değil, aynı zamanda limon sayesinde anti-viral, nar ve portakal sayesinde anti-inflamatuar ve salatalık sayesinde anti-toksin etkiye sahiptir.

sowimage

Sindirimi düzenleyici tarifimiz:

Limon ve nane

İyi bir yemekten sonra, tercihinizi limon ve nane karışımı bir içecekten yana kullanın! Nane, sindirime yardımcı olmasıyla bilinir. Limon sayesinde toksinleri vücudunuzdan atarak zararlı olan maddelerden vücudunuzu arındıracaksınız.

sowimage

Işıltılı ciltler için tarifimiz:

Şeftali ve nane

C vitamini açısından zengin olan nane ile sağlıklı bir ışıltıya sahip olabilirsiniz! Şeftali, vücut için yumuşatıcı ve canlandırıcı özelliğe sahip meyvelerdir. Aynı zamanda cildin esnekliğinin korunmasına da sağlar. İçerdiği B ve C vitaminleri ve karotenoidler sayesinde harika bir cilt için mükemmel bir karışım!

Detoks suyunu farklı kılan şey nedir?

Seçebileceğiniz çok farklı tarifler mevcut! Çilek-fesleğen, yaban mersini-portakal, çilek-portakal-nane gibi birbirinden farklı detoksları tercih edebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak birbirinden güzel detoks içecekleri hazırlarken aynı zamanda eğlenceli dakikalarda yaşayabilirsiniz. Sevdiğiniz meyve, sebzeleri ve vücudunuzun ihtiyaç duyduklarını göz önünde bulundurarak kendi karışımınızı hazırlayabilirsiniz!

Favori detoks suyu tariflerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Share