Geri
Haziran 2017

Doğa dostu günlük ipuçlarım

Kim demiş sürdürülebilir bir yaşam biçimi için alışkanlıkları değiştirmek çok zor diye? Kendiniz ve gezegenimiz için günlük hayatınızda kolaylıkla yer verebileceğiniz uygulamalar nelerdir? İşte hepsini sizin için derledik.

Enerji dolu bir sabah

Uyandığınız andan itibaren güne enerji dolu başlayın! Taze, organik ve mevsimine göre meyveleri tercih edin: güzel tatların, kokuların ve renklerin birlikteliği dopdolu, neşeli ve hoş bir gün geçireceğinizin habercisi olacak. Ayrıca, antioksidan açısından zengin olan meyveler sayesinde sağlıkla ışıldayan cildiniz size teşekkür edecek!

sowimage
sowimage

Rüzgarda uçuşan saçlar

Güne devam ederken, D vitamini kaynağı güneş ışığının tadını temiz havada çıkarmaktan daha güzel ne olabilir? İşe ya da okula giderken bile yolculuğun keyfini sürebiliriz. Yürüyerek, bisiklete binerek... Daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak, anında hafiflemenizi sağlayacak!

Kahve molası

Arkadaşlarımızla birlikte çay ya da kahve molalarımız için, rengarenk bir kupa tercih edebiliriz. Ortamımızı renklendirdiği gibi, plastik ya da kağıt bardaklardan farklı olarak cam ya da seramik bardaklar tekrar tekrar kullanılabilir! Her yıl tükettiğimiz çay ve kahve miktarını düşünecek olursak, bu alışkanlık sayesinde atık miktarını önemli ölçüde azaltacağımız bir gerçek.

sowimage
sowimage

Doğal lezzetler

Eve dönerken, akşam yemeğimiz için yerel ve organik meyve sebzelerden alalım. Bunun için pek çok seçeneğimiz var: organik marketler, küçük işletmeler, kooperatifler... Evinizin yakınında en az bir tanesi mutlaka vardır. Sizin için yemekler artık daha leziz, üstelik daha sağlıklı ve daha doğal !

Daha az olan, daha fazladır

Kararımız kesin, kalabalık yapan kıyafetlerden ve eşyalardan kurtuluyoruz. İnanın bize, ara ara etrafı toparlamak gerçekten iyi hissettiriyor! Eşyalarımızı ihtiyacı olanlara vermek, paylaşılan mutluluğu artırır; ya da geri dönüştürmek, kullanılmayan eşyalarımıza ikinci bir şans verir. Bu iş için internette ilham alabileceğiniz o kadar çok Do It Yourself çalışması var ki...

 

sowimage

Peki ya sizin, daha sağlıklı, daha verimli ve daha sürdürülebilir bir yaşam için günlük alışkanlıklarınız nelerdir?

Share