Geri
Ağustos 2017

Doğal güzellik

Yazın doğal güzelliğe kavuşmak uğruna kendimizi daha özgür hissederiz. Vitamin dolu ve "doğal" bir güzellik için önerilerimizi keşfedin!

Vitaminlere doğal yollardan ulaşın

Rengarenk meyve ve sebzeleri bolca tüketin! Bunlar vitamin ve mineral deposudur. Üstelik sağlığınızı ve cildinizin güzelliğini destekleyen karotenoid yönünden zengindir. C vitamininin sadece portakalda olmadığını biliyor muydunuz? Bu değerli vitamin ayrıca yeşil sebzelerde bulunur! Yani yeşil renkteki sebzeleri çekinmeden yiyebilirsiniz...

sowimage

İlk güzellik adımı? Nemlendirme!

Nemlendirme hayattır, cilt için önemlidir: güzelliğiniz için almanız gereken ilk adımdır! Özellikle güneşe maruz kalan bir cildin suya daha çok ihtiyaç duyduğunu hepimiz biliyoruz.

Cildi nemlendirmenin 2 yolu vardır: cilde su sağlamak ve/veya cilt üzerindeki buharlaşmayı önlemek!

Bitkisel Kozmetik, derinin katmanlarını güçlendiren nemlendirici aktifler ve içeriklerle bu iki amaç için çalışır. Bitkisel kozmetiğin yanında en etkili sonucu elde etmek için bol miktarda su veya soğuk çaylar içmeli, sulu meyve ve sebzeleri yemeliyiz. 

Biliyor muydunuz? Nemini kaybetmiş bir ciltte su, kuru bir ciltte ise yağ oranı düşüktür.

sowimage

Doğallığınızı açığa çıkarın

Her gün saçlarımız ve cildimiz telaşlı yaşam tarzımızdan yıpranıyor! Öyleyse güzellik rutinimizi basitleştirmenin tam zamanı! Sıcak havalarda saç kurutma makinesini bırakın! Doğal kurutma sayesinde saçlarınız sağlığına kavuşacak. Ayrıca saçlarınızı güneşten korumak, nemini kaybetmesini önlemek ve ışıltı kazandırmak için Kurumaya Karşı Saç Spreyi uygulayın!

 Eğer ki makyaj yapmadan duramayanlardansanız, Suya Dayanıklı Maskara ile sudan çıkmadan güzelliğinizi uzun süre koruyabilirsiniz.  Kiraz Yağı içerikli Dudak Parlatıcısı ise dudaklarınıza göz alıcı bir görünüm katarken dudaklarınızı nemlendirecek.

sowimage

Peki ya sizin güzellik ipuçlarınız nelerdir?

Share