Geri

Doğaya sığınma zamanı

Sizi La Gacilly topraklarında bir yürüyüşe çıkarıyoruz. Hadi gelin!

sowimage

Yves Rocher Eko Spa Otel'in odasında güneşin ilk ışıklarıyla güne başlıyoruz. Doğanın huzur dolu uyanışını odamızın balkonunda dinliyoruz. Güne iyi başlamak için kuş seslerinden daha güzel ne olabilir? La Gacilly'de sayısız kuş var… En az 72 kuş türü! 

 

Onlara doğal yaşam sunmak için her şey düşünüldü, otelin kurulduğu ilk günden bu yana Kuşları Koruma Dernekleriyle birlikte her yere küçük kuş yuvarları yapıldı. Üstelik kuşlar besin zincirinin en tepesinde olduğu için kelebekler, cırcır böcekleri ve çekirgeler onlara eşlik ediyor. Tam da biyoçeşitliliğin gerektirdiği gibi!

 

 

sowimage

 

Organik ürünlerle dolu çok güzel bir kahvaltıdan sonra, 1500 bitki türüne ev sahipliği yapan botanik bahçesinde bir yürüyüşe çıkıyoruz. Kozmetik ürünlerde, parfümlerde, gıda ve tekstil endüstrisinde kullanılan çeşit çeşit bitkiler... Her birinin dokusunu, kokusunu ve renklerini keşfediyoruz.

sowimage

Ardından, doğanın bize eşlik ettiği yürüyüşümüze 55 hektarlık organik tarım sahaları yönünde devam ediyoruz. Birbirinden göz alıcı renklerle dolu bir festival ortamı gibi: Arnika, Sefa Çiçeği, Mavi Kantaron Çiçeği, Papatya... 270 adet arı kovanının tüm bu bitkilerin etrafına yerleştirildiğini görüyoruz. Öyleyse La Gacilly bölgesinin balını tatmanın tam zamanı! Bu bölgenin balı, Papatya ve Mavi Kantaron bitkisinin çiçeksi notalarıyla gerçekten muhteşem bir lezzete sahip.

Sonunda, La Gacilly'nin ağaçlıklı yollarından geçerek turumuzu tamamlıyoruz. Yol boyunca etrafımızı saran insan ve hayvan ilişkisine dayanan Afrikan fotoğraflarını keşfediyoruz.

 

sowimage
sowimage
sowimage
sowimage

 

 

 

 

Peki ya sizin doğa kaçamakları yaptığınız ve henüz keşfedilmemiş önerileriniz var mı?

 

 

 

Share