Geri

Hangi makyaj temizleyicisini seçmeliyim?

Tonik etkili temizleme suyu, jeli, yağı…Makyaj temizleyicisi nedir ve güzellik için nasıl fayda sağlar? Bu ürünleri sizin için açıklayacağız.

sowimage

Her kadın, güzel bir cilt rutininin ilk adımının temizlik olduğunu bilir. Ancak kozmetik araştırmalarında ki ilerlemeyle birlikte, yeni terimler; tonik etkili temizleme suyu, temizleme jeli ve hatta temizleme yağı gibi kavramlar kelime dağarcığımıza girmektedir. Siz değerli kullanıcılarımız ile en güncel bilgileri paylaşarak cildiniz için en doğru temizleyiciyi bulmanızı sağlayacağız.

Tonik etkili temizleme suyu devrimi

Tonik etkili temizleme suları kozmetik sektörüne girdiğinden beri, kullanımlarının çok kolay olması sebebiyle güzellik rutinlerinin önemli bir parçası haline gelmişlerdir. Miselar özelliğe sahip formüller herkeste olması gereken ve neredeyse bir zorunluluk haline gelen ürünler oldukları için farklı sebeplerden dolayı kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Örneğin:

- Makyajı çıkarmak için mükemmeldir. Cildin kirlenmesine sebep olan parçacıklar, sebum, ölü cilt hücreleri gibi her türlü kirliliğin derinlemesine temizlenmesini sağlarlar.
-Farklı cilt tipleri için özelleştirilmiş formülleri mevcuttur. Örneğin; hassas ciltler için yatıştırıcı formül.

- Bazıları makyaj yaparken cildi yumuşatır ve nemlendirir. 3 ü 1 arada etki- Rüya gibi!

sowimage

Temizleme Suyu (Misel Su) nedir?

Küçük bir kimya dersine hazır olun! Miseller, sıvı bir ortamda asılı kalan küçük, küresel, yüzey aktif madde parçacıklarıdır. Bu agregatlar, KMK adı verilen spesifik bir konsantrasyona dönüşürler (Kritik Misel Konsantrasyonu) Misellerin kendilerine özgü özellikleri vardır. Çünkü, hidrofilik ( suyu seven ), hidrofobik ( suyu sevmeyen, yağı seven ) uçları vardır.

Temizleme suları (Miseler formüller) için kullanıcı kılavuzu

Miselar su ve miselar jel, pamuklu bir ped üzerine sürüldükten sonra temizlenmek istenilen bölgeye hafifçe dokunuşlarla uygulama yapılır. Ana fikir hiçbir zaman cildi yıpratacak kadar ovalamak değildir. İyice ıslatılan pamuklu bezi temizlemek istediğiniz bölgenin üzerine yerleştirin ve biraz bekledikten sonra yavaşça silin. Miselar yağ, cilde nazikçe masaj yaparak uygulanması gereken bir formüldür. Etkisini artırmak içi  yağı  kuru cildinize uygulayın.Cildinize su ilave edin ve cildinize masaj yaparak makyajınızı çıkarın. Su ile durulayınız.

sowimage
Bütün cilt tipleri için hazırlanan formül

Yves Rocher’ de her türlü cilt tipine özel formüller geliştirebilmek için Botanical Beauty uzmanlığımızı kullanmaktayız.

Normal ciltten karma cilde kadar bütün cilt tipleri için uygulama yapabilirsiniz: Miselar su, jel veya yağ. Üzerinde durmamız gereken diğer bir konu da jellerin ve yağların mükemmel temizleme güçleriyle; miselar ailesinin güncel temsilcileri olmalarıdır. Çünkü, göz bölgesi gibi hassas cilt alanlarında bile şaşırtıcı bir temizleme yetenekleri mevcuttur.

Temizleyiciler, hassas cildinizi kolayca tahriş edebilir. Fakat Yves Rocher botanik bilimi uzmanları tarafından cildiniz için özenle seçilen “Sigesbeckia orientalis botanik özütü” kullanılarak elde edilen miselar su, hassas ciltleri bile hiç olmadığı kadar nazikçe temizler.

Baikal tozu ile zenginleştirilen miselar su yardımıyla cildinizin sebum salgısı dengelenir ve yağlı ciltlerde ki kalıntıları, kirleri arındırırken aynı zamanda cildin yağ dengesini kontrol altına alarak parlaklığı azaltır.

Favori temizleyicinizi buldunuz mu? Yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Share