Geri

Hediye Paketi Önerileri

Hediye almak istediğimizde hediye paketlerinin nasıl olacağına karar vermek kimi zaman çok zordur ve bir ilhama ihtiyaç duyarız! Sizler için hazırladığımız tavsiyelere göz atmaya ne dersiniz?

Sonunda almak istediğiniz bütün hediyeleri aldınız. Sıra artık bu hediyelerin paketlenmesinde! Eğer siz de klasik parlak kırmızı & gümüş hediye paketlerinden sıkıldıysanız, sizler için birkaç pratik tavsiyemiz var.

Dünya dostu bir hediye paketi!

Seyahat etmeyi seven bir yeğeniniz ya da müziksiz yaşayamayan bir kardeşiniz mi var? Neden onlara birlikte yaşadığınız keyifli zamanları hatırlatacak kişiselleştirilmiş kağıtlarla bir hediye paketi hazırlamıyorsunuz? Artık işinize yaramayan dergi, harita, nota kağıtları gibi ambalaj oluşturabileceğiniz kağıtlar kullanarak hediyelerinizi mükemmelleştirebilirsiniz. Bu sayede hediyelerinizi özelleştirirken yaşadığımız Dünya için de bir şeyler yapabiliriz! Eğer aklınıza hiçbir fikir gelmezse, kahverengi kraft kağıtları her zaman tercih edebilirsiniz. Dayanıklı bir materyal olmakla birlikte, genellikle geri dönüştürülmüş kağıtlardan elde edilir ve TEKRAR TEKRAR geri dönüştürülebilir. Geleneksel ambalaj kağıtlarına kıyasla çevreye çok duyarlı olan bu kağıtlarla hediye paketlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Ağartılmamış ürünler kullanmayı tercih edin! Çünkü üretim sürecinde zararlı çözücüler kullanılmaz.

 

sowimage

Son zamanlarda moda olan Japon hediye paketleme tekniği:

Furoshiki tekniği veya geleneksel Japon kumaş sarma sanatı, hediyeleri paketlemenin hem harika hem de son derece özgün bir yoludur. Çünkü kurdeleyi ya da bir fiyonku elde etmenin birbirinden farklı yollarını öğrenmeniz mümkün! Güzel, ipek bir eşarba hediyenizi sarmanızın hediyenizi ne kadar şık ve paha biçilemez hale getireceğini söylememize gerek yok!

 

sowimage

Tüm ihtiyacınız olan kare bir kumaş. İşte yapmanız gerekenler:

1/ Kumaşı düz bir zemine koyun ve hediyenizi üzerine yerleştirin.

2/ Köşelerden birini katlayın. Ardından karşısındaki köşeyi de katlayın. Kumaşın kırışık olmadığından emin olun. Böylece sarma işleminiz düzgün ve temiz gözükücektir.

3/ Kalan iki köşeyi tutup birleştirin. Kumaşın köşeleri dışarı çıkarsa bundan endişelenmeyin.

Evet! Artık özgün ve çevre dostu bir hediye paketine sahipsiniz!

Hazırladığınız hediye paketlerinin fotoğraflarını bizimle paylaşmayı unutmayın!

Share