Geri

Mireia: Sebzelerin kurtarıcısı

Küçük bir kızken , Mireia her zaman şu sözü duyardı : “ asla yemeğini israf etme”. Bir gün çocuğunu okuldan alırken , dersten sonra atılan yiyecekleri gördü ve bu söz onun için yeni bir anlam kazandı. Bu yüzden biraz araştırma yaptı ve müşteriler için sadece standard görünüşe sahip meyve ve sebzeleri satma politikası güden süpermarketler yüzünden tonlarda yiyeceğin çöpe atılıp israf edildiğini farketti. Çoğu insanın yiyeceğe ulaşmadaki sorununu bildiğinden bir aksiyon almaya karar verdi.
Espigoladors adını verdiği, üreticiler ve ihtiyaç sahibi aileleri buluşturmak için kar amacı gütmeyen bir dernek kurdu. Onun hedefi, besin değeri yüksek ama sadece süpermarketlerin “güzel” olarak nitelendirmeyeceği taze yiyecekleri dezavantaja sahip ailelerle buluşturarak yiyecek israfını önlemek. Sadece bununla yetinmedi. İnsanların doğaya dokunmasını sağlayarak , zengin ve çeşitli çevremizle insanları birleştirmek istiyordu. Doğal dünya markette satılan güzel meyvelerin ve sebzelerin çok ötesinde bir yer!

Bu dernek Barselona’dan dünyaya bir adım uzaklıkta. Eğer siz de yiyecek israfını önlemeyi önemsiyorsanız veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, http://www.espigoladors.cat/es/

Share