Geri

Mükemmel Saçlar!

Yaz güneşin, tatilin, sıcak havaların ve denizin simgesidir. Aynı zamanda saçlarımız için tehditlerle dolu bir mevsimdir. Yaz sonrası saçlarımızı nasıl koruyacağımızı gelin, birlikte keşfedelim!

Saçlarım her sabah ters tarafından kalkıyor: 

Biçimsiz, solgun, sönük... Ne olursa olsun, bu saçlarla tüm gün suratsız dolaşmaktansa Hacim Veren Şampuan ve Sprey ile saçlarımın üstesinden gelebiliyorum: bu ürünler saçlarıma hacim ve yumuşaklık kazandırıyor, üstelik bitkisel formülüyle saçlarımın dayanıklılığını artırıyor.

Bonus: Saçlarıma daha da parlaklık kazandırmak için saçlarımı banyoda yıkadıktan sonra, son durulama suyuma birkaç damla Parlaklık Veren Saç Güzellik İksiri ekliyorum! Daha yoğun bir etki için nemli veya kuru saçlara Parlaklık Veren Sprey uyguluyorum. Saçlarım gerçekten göz alıcı oluyor!

 

 

Özellikle yazın suda daha fazla zaman geçiriyorum: 

Deniz ve havuz keyfi yaz mevsiminin en güzel ferahlatıcı aktiviteleri! Ama dikkat edin, çok sık deniz ve havuza girince saçlar nemini kaybediyor. Tuzdan ve klordan arındırmak için saçlarımı her zaman temiz suyla duruluyorum, saçlarımı korumak için arada şampuan yerine Köpürmeyen Krem Şampuan kullanıyorum. Ayrıca düzenli olarak maske uyguluyorum. Saçlarımı güneşin UV ışınlarına karşı korumayı da ihmal etmiyorum, bunun için 15 koruma faktörü içeren Kurumaya Karşı Saç Spreyini kullanıyorum.

sowimage

Saçlarım sıcaktan zarar gördü: 

Plajda güneşlenmeye bayılırım. Fakat tatildeyken denizden çıkınca durulanmayı genelde unutunca yakıcı güneşle birlikte saçlarım kurudu ve sertleşti. Ama paniğe gerek yok, gece vakti 8 saat boyunca onarım yapan Onarıcı Bakım Ürünü ile bunun çaresine bakabilirim: Saçları derinlemesine onarıyor. Daha fazlasını yapmak isteyenler, daha dayanıklı ve yumuşak saç uçları ve saçlar için Kırılmaya Karşı Serumu deneyebilirler.

 

 

Gölgeli saçlarıma zarar vermek istemiyorum:

Güneşe çıkmadan önce parlak saçlara sahip olmak için saçlarıma gölge yaptırdım. Ama saçlarımdaki gölgeler, yaz boyunca güneşin etkisiyle gittikçe tatsız bir görünüme kavuştu! Rengini korumak için şampuanlama sonrası Renk Koruyucu Maske uygulayarak saçlarımın rengini canlı tutabildim ve beslenmesini sağladım.

Doğa dostu günlük ipuçlarım: Saçlarıma en iyisini sunduğum gibi silikon içermeyen ve doğada kolayca dönüşebilen saç bakım ürünlerini kullanarak gezegenime saygılı olmaya özen gösteriyorum ! Çünkü silikon içeren ürünler, kullanılmış sulara karıştığı andan itibaren  birikiyor ve çevre için tehdit oluşturmaya başlıyor. Daha fazlası için tıklayın!

Peki ya siz, yaz sonrası yıpranan saçlarınızı onarmak için neler yapıyorsunuz? 

Share