Geri

Yaz mevsiminin ardından saçlara bakım zamanı!

Saçlarınız yaz boyunca sağlıklı güzelliğini koruyabildi mi? Hassas, yıpranmış, kuru ve kırık saç uçları kendini göstermeye başladıysa işe veya okula dönmeden saçlarınıza bakım yapmakta fayda var!

sowimage

Umutsuzluğa kapılmayın

Saç uçlarınız yaz boyunca yıpranmış, uçları kırılmış olabilir. Ama sakın panik yapmayın: Saçlarınıza yeniden hayat vermek, saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlamak için birkaç minik adım yeterli olacaktır.

Hala tereddüt mü ediyorsunuz? Kırık saç uçlarının onarılamayacağını biliyoruz. Fakat hızlı davranmazsanız, bu kırıklar saç uçlarınızdan köklerinize doğru, saçlarınızın uzunluğu boyunca yayılmaya başlayabilirler. Saç bakımınızı çok iyi bir şekilde uygularsanız bu tehlikenin önüne geçmiş olursunuz.

İkna oldunuz mu? Öyleyse şimdi önerilerimize kulak verin.

sowimage

Derinlemesine nemlendirin

Saçlarınız ipeksi görünümden daha çok saman gibi sert ve sağlıksız mı görünüyor? O halde saçlarınızın ciddi seviyede nemlendirilmeye ihtiyacı var. Hemen harekete geçme zamanı!

Yatağa gitmeden önce haftada iki veya üç kez, kuru saçlarınıza Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Uyku Bakım Kremi uygulayın, köklere uygulamaktan kaçının. Saçlarınızı tarayın ve yatın. Gece boyunca siz uyurken, saçlarınız tüm ürün içeriğini emecektir. Durulama gerektirmez. Sabah uyandığınızda saçlarınız ipeksi ve sağlıklı bir görünüm kazanmış olacak.

Ve haftada iki kez, saçlarınızı derinlemesine beslemeye yardımcı olan Jojoba Yağı içeren Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Yağışampuanlamadan önce uygulayın. En az 10 dakika bekletin.

sowimage

Saçlarınız kolay mı kırılıyor?

Haftada bir veya iki kez Yıpranmış Saçlar için Kırılma Karşıtı Serumu uygulayın.

Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak, serumdan avucunuza 2-4 pompa alın ve saçlarınız boyunca uygulayın.

Bunu ıslak veya kuru saça uygulayabilirsiniz. Durulamaya gerek yoktur!

sowimage

Saçlarınızın da dinlenmeye ihtiyacı var

Saçlarınızı dinleyin ve saçlarınıza iyi gelecek hafif içerikli bir şampuan seçin.

Hem saçınıza hem de doğaya saygılı bir şampuan mı arıyorsunuz? Doğa Dostu Konsantre Şampuan % 98'den fazla doğal içerikli ve doğada çözünebilen formülü ile saçlarınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

Köpürmeyen Krem Şampuan ile alışkanlıklarınızı değiştirin! Bu şampuan saç telleriniz üzerinde nazik bir temizlik sağlar ve sülfat içermez. Bitkisel formülü koruyucu özellikleriyle bilinen Akdikeni ile zenginleştirilmiştir.

İpucu: Kan dolaşımını ve saç uzamasını hızlandırmak için baş üstünden başlayıp boyna doğru hafif bir masaj uygulaması yapabilirsiniz.

sowimage

Maske zamanı

Şampuandan sonra saçınızı maske ile besleyin.

Saç telleriniz boyunca uygulayın, saç köklerinden sakının ki saçlarınız yağlanmasın.  Uygulama sonrası 5 dakika bekletin. Maske uygulaması saçlarınıza yumuşaklık ve canlılık kazandıracaktır.

Peki hangi maskeyi seçmelisiniz?

Besleyici ve nemlendirici özellikleriyle bilinen Jojoba Yağı ile zenginleştirilmiş Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Maskesi çok kuru veya yıpranmış saçlar için mükemmel bir çözüm sunar.

Ve kuru saçlar için besleyici özellikleriyle bilinen Yulaf Özü ile zenginleştirilmiş Kuru Saçlar için Besleyici Onarıcı Saç Maskesini deneyin.

Siz de saç bakım önerilerinizi ve fotoğraflarınızı #ActBeautiful hashtag'i ile paylaşın!

Share