This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Yağlı ciltler için en ideal makyaj hangisidir?

Size özel geliştirdiğimiz ürünlerimizle sebum ve sivilcelere veda ederken, tüm gün boyunca kalıcı, mükemmel ve mat bir cilde merhaba deyin.

Yağlı bir cilde sahipsek özel bir makyaja mı ihtiyacımız var?

Her cilt yapısı farklıdır. Yağlı cilt tiplerinde karşılaştığımız en önemli sorunlar; parlayan, sebum salgısı fazla olan bir cilt ve akan fondötenlerdir. Tüm bu sorunların çözümü cildinizin taze ve mat görünmesini sağlayan size özel gün boyu kalıcı bir makyaj.

Küçük kusurlarınızı, birden fazla makyaj katmanlarıyla gizlemek cazip gelebilir; ancak gözenekleriniz tıkanmaktan nefret eder ve bazen bu yaptığınız cildiniz için bir felakete dönüşür. Çok kalın bir fondöten ya da yoğun kremsi bir allık cildinizde oluşan sivilcelere davetiye çıkarır.

Bu tür sorunların önüne geçmek için unutmayın ki en önemlisi cilt temizleme rutininizi doğru ürünlerle yapmanızdır. Sebo Végétal ürünlerimiz yağlı ciltlere en uygun şekilde geliştirildi. Cildinizi uygun şekilde temizlemek ve makyaja hazırlamak için önerilerimize göz atın. 

 

sowimage

Yağlı ciltlere özel fondöten

İpucu: Yağlı ve kremsi ürünlerden kaçının. 
Küçük kusurlarınızı kapatmak için üst üste fondöten uygulamak yerine, cilt tonunuzu eşitleyen renk düzenleyici kapatıcılarımızla kusurlarınızı tek seferde kapatın

Cilt renginizi en uygun şekilde eşitledikten sonra fondöten yardımıyla fazladan kapatıcıya gerek duymadan mükemmel pürüzsüzlüğün ve ışıltının tadını çıkarın.Yani cilt kusurlarınızı kapatmak için kalın bir fondöten tabakasının arkasına saklanmanıza gerek yok! 

Kusursuz  Ten Fondöten - Mat gibi ince, yağsız ve mat görünüm veren bir fondöten tercih edin. Kusursuz Ten Fondöten - Mat içeriğindeki zenginleştirilmiş Baikal pudrası sayesinde cildinizin yağ dengesini düzenlemeye yardımcı olurken tüm gün boyunca yumuşak ve mat görünmesini sağlar.

Cilt altındaki yağ tabakası kolayca pes etmez ve gün içinde beklenmedik bir anda ortaya çıkabilir. Ancak Kusursuz  Ten Fondöten - Mat  12 saat boyunca bu yağlanmanın sonucu ortaya çıkan cilt parlamasının önüne geçer. Komedojenik yani sivilce yapmayan yapısıyla mükemmel bir görünüm

Gün içinde T bölgenizde ufak parlamalar oluşursa makyajınızı silmenize gerek yok. Çantanızda bu bölgeler için kullanabileceğiniz yağ emici mendillerden bulundurabilirsiniz.

sowimage

Yağlı ciltlere özel allık

Cilt makyajınız mükemmel ve mat bir şekilde tamamlandı. Cildinize biraz daha ışıltı katmaya ne dersiniz? Saten dokunuşlu allıklar bunun için ideal. Krem allıkları unutun ! Çünkü yapıları sizin cilt tipiniz için fazlasıyla kalın ve uyumsuz.

Belki de şöyle düşünüyorsunuz: ‘ Cildimde çok fazla ürün var. Bu gözeneklerimi tıkamaz mı? ‘  Ancak unutmayalım ki önemli olan nicelik değil nitelik. Eğer ki cilt tipinize uygun ürünlerle makyajınızı yaparsanız korkmanıza gerek yok!

sowimage

Yağlı ciltlere özel göz makyajı

Yağlı cildinize kalıcı bir far uygulamak kabus gibi görünse de dumanlı bir göz makyajı her zaman mümkün. Öncelikle farınızın daha uzun süre kalıcı olması için göz farı bazı uygulayın.
Uyguladığınız baz göz kapaklarınızı matlaştırır ve gölge için yumuşak, yağsız bir yüzey oluşturur. 14 saat kalıcı Krem Kalem Far kullanarak makyajınızı tamamlayabilir ve gün boyu etkili bakışlara sahip olabilirsiniz

Son olarak günün sonunda makyajınızı çıkarmayı ve bunu bir rutin haline getirmeyi unutmayın ! Yağlı ciltlere özel Cilt/ Makyaj temizleyicilerimize göz atın.

sowimage

Sizin yağlı ciltlere özel kalıcı makyaj tüyolarınız neler? Hadi bizimle paylaşın!

Share