ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0

HEP BİRLİKTE
DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR
GÜZELLİK İÇİN

act beautiful

champs de bleuets

'Doğadan cildinize, daha sürdürülebilir güzellik için verdiğimiz söze bağlı kalmaya devam ediyoruz.

Nasıl mı? Act beautiful* programımız sayesinde! 2030'a kadar tamamlamayı hedeflediğimiz bu programda daha doğal ve sürdürülebilir güzelliği herkes için erişilebilir hale getirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Act Beautiful* programımızın 10 ana hedefini keşfedin.

*Act Beautiful: Doğa İçin Yapılan Eylemler

HEDEF 1 ETKİLİ BİTKİSEL KOZMETİK

 • Ürünlerimiz, etkisi kanıtlanmış 100% Bitkisel kaynaklı aktif maddelerden oluşmaktadır.
 • Ürünlerimizin %95'inden fazlası Fransa'da üretilmektedir.

1959'dan beri doğadan ve bitkilerin gücünden ilham alıyoruz.

Botanik uzmanlarımız sayesinde ürünlerimizin içeriğindeki aktif maddelerin %100'ü bitki bazlıdır ve bu aktif maddelerin olumlu etkisi kanıtlanmıştır. (Her yıl bu etkiyi kanıtlamak için 200'den fazla test yapılmaktadır.)

Bitkisel inovasyonumuzun kaynağı olan botanik bahçemiz, 1975'te La Gacilly'de açıldığından beri 5000'den fazla bitkinin ekildiği, incelendiği ve bilimsel olarak araştırıldığı bir açık hava laboratuvarıdır.

Üretimimizin %95'inden fazlası* Fransa topraklarında üretilmektedir. Bu topraklarda üretilen ürünlerin %93'ü daha sonra Bretanya'daki kendi fabrikalarımızda işlenir.

*Belirli teknolojilere ihtiyaç duyan bazı makyaj ürünleri (kalemler ve pudralar) için ise; Avrupa'daki farklı iş ortaklarımız ile çalışıyoruz.

Daha fazla göster

HEDEF 2 DAHA DOĞAL FORMÜLLER

 • %93'ten fazla doğal içeriğe sahip cilt bakım ürünlerimizdeki bu oranı 2030'a kadar %96'ya çıkarmayı hedefliyoruz.
 • Ayrıca 450 içeriği Avrupa yönetmeliklerinden önce içeriklerimizde kullanmayı bıraktık.

Formüllerimizin temelini oluşturan doğallık, daha etkili ve güvenli ürünlerin kullanımını desteklemektedir. Bu doğrultuda cilt bakım ürünlerimizdeki ortalama %93 doğal içerik oranını sürekli geliştirerek 2030 yılına kadar %96'ya çıkarmak için her gün çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ürünlerimizin içeriğini sağlık, çevresel faktörler ve toplumsal etki gibi farklı etkenleri göze alarak özenle seçiyoruz. Sadece güvenli olan ürünleri tutup güven sağlamayanları kullanmıyoruz. Bugün Avrupa yönetmeliklerinin ötesinde* 450'den fazla içerik formüllerimizde kullanılmamakta.

1989'dan beri, yani Avrupa banının 15 yıl öncesinden beri hiçbir kozmetik ürünümüz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Ayrıca yetkililerin tek taraflı olarak ürünleri test edip kendi alanlarında ticarileştirmeye başladığı Çin'de ürünlerimizi ticarileştirmeyi durdurduk.

*Kozmetik ürünlerin geliştirilmesi ve pazarlanması için gereksinimleri düzenleyen ve kozmetik ürünlerde yasaklanmış olan içerikleri tanımlayan Avrupa Kozmetik Yönetmeliği 1223/2009'a atıfta bulunarak

Daha fazla göster

HEDEF 3 PLASTİĞİ AZALTARAK YENİ GÜZELLİK ALIŞKANLIKLARI

 • Katı kozmetik çeşitliliğimizle sıfır plastik atık.
 • 4 kat daha az plastik* kullanarak tamamen geri dönüştürülebilir refill seçenekleri.

Plastiği azaltmak önceliklerimizden.

Hedeflerimizden biri 2030'a kadar plastik kullanımımızı %30 oranında** azaltmak, %100 geri dönüştürülmüş plastik kullanmak ve %100 geri dönüştürülebilir paketleme seçenekleri geliştirmek.

Bu zorluğun üstesinden gelmek için, tüketicilerimizi yeni güzellik alışkanlıkları konusunda yönlendiriyoruz.

Hep birlikte bu trendi tersine çevirebilmek için:

 • Yves Rocher sıfır plastik atık katı kozmetik ürünlerini seçelim.
 • 4 kat daha az plastik içeren*tamamen geri dönüştürülebilir refill ürünlerimizi tercih edelim.

Bunların hepsini yaparken kullanışlılık ve efektiflikten ödün vermeyelim!

*2019'da göre üretilen her mililitre üründe gram cinsinde plastik miktarına kıyaslı
**Standart 400ml Bain de Nature şişelerine kıyaslı

Daha fazla göster

HEDEF 4 AGROEKOLOJİ YÖNTEMİYLE YETİŞTİRİLEN SERTİFİKALI ORGANİK BİTKİLER

 • La Gacilly'de yetiştirilen özel bitkilerimiz 1999'dan beri organik olma sertifikasına sahiptir.
 • Agroekoloji üzerine kurulan 60 hektarlık alanımız toprakların ve biyoçeşitliliğin yenilenmesine katkıda bulunur.

La Gacilly'de yetiştirilen özel bitkilerimiz* 1999'dan beri organik olma sertifikasına sahiptir ve agroekoloji üzerine kurulan 60 hektarlık alanımız toprakların ve biyoçeşitliliğin yenilenmesine katkıda bulunur.

Bu sürdürülebilir tarım modeli doğal kaynakların korunması, bioçeşitliliğin güçlendirilmesi ve insan interaksiyonunu birleştirir. Bu birleşimci yaklaşım ise bize partner çiftçilerimizle birlikte sürekli olarak yeni geliştirme metodları bulmamız ve inovatif düşünebilmemiz için yardımcı olur. Agroekolojinin ayrılmaz parçaları olan çalı çitler, ürün rotasyonu ve örtü bitkileri, toprağın sağlığını korur, faunanın ve floranın desteklenmesiyle biyoçeşitliliği destekler.

2030 yılı için hedeflerimizden birsi de Gacilien ekosistemindeki bu erdemli modeli 110 hektarda daha fazla bitki çeşidine çıkarmak.

*Arnika, Mavi Haşhaş, Calendula, Alman Papatyası, Roma Papatyası, Nane, Edulis, Buz Bitkisi ve Nane. Bu bitkiler markanın ürünlerinin yarısından fazlasının formülünde bulunmaktadır.

Daha fazla göster

HEDEF 5 DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİTKİSEL İÇERİK TEDARİĞİ

 • La Gacilly'deki bitkilerimizle insanlar ve biyoçeşitliliğe daha saygılı bir tedarik zinciri oluşturmayı garantileyen UEBT* sertifikasını kazanan ilk Fransız markayız.
 • Tedarik zincirimiz dış organizasyonlardan alınan 150'den fazla sertifikaya sahip (Agriculture Biologique, UEBT, Fair for Life**...)

Gittikçe daha da sürdürülebilir bir bitkisel içerik tedarik zinciri için çabalıyoruz.

La Gacilly'deki bitkilerimizle UEBT sertifikasını alan ilk Fransız marka olmamız, insanlara ve biyoçeşitliliğe daha saygılı olmaya karşı bağlılığımızın bir göstergesi.

Dünya çapındaki 450 bitkisel tedarik zincirimizin 150'den fazlası bağımsız dış organizasyonlar tarafından sertifika kazanmaya hak kazandı (AB***, UEBT, Fair for Life**). Tedarik zincirlerimizin içinde özellikle zorlu çevresel, ekonomik ve sosyal kriterlere uyumluluğu sağlıyoruz ve bu sayıyı 2030 yılına kadar 250'den fazla sertifikalı bitki tedarik zincirine çıkarmayı hedefliyoruz.

*UEBT (Union for Ethical BioTrade): Bitkisel içeriklerin etik bir şekilde sağlandığını garantileyen bir organizasyon.
**Fair For Life: Adil ticareti garantileyen bir organizasyon.
***AB: Organik tarım sertifikası.

Daha fazla göster

HEDEF 6 ÇİFTÇİ ORTAKLARIMIZIN FAALİYETLERİNE DESTEK

 • Hem Fransa'da hem de dünya çapında 7,200'den fazla partnerimizi ekonomik gelişim ve tarımsal faaliyetleri içn destekliyoruz.

Hem Fransa'da hem de dünya çapında 7,200'den fazla* partnerimizi aktivitelerinin değer kaybetmemesi için hem ekonomik gelişimde hem de tarımsal faaliyetlerinde destekliyoruz.

Hem sürdürülebilir tarım faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için bilgi paylaşımını sağlamak adına eğitici aksiyonlar alıyoruz, hem de üreticilerin sene boyunca yeterli kaynaklara sahip olabileceğini garantilemek için ekonomik anlamda onlara destek oluyoruz. 2030'a kadar partnerlerimizi aktif olarak desteklemeye devam edeceğiz.

*2022 itibariyle

Daha fazla göster

HEDEF 7 ENERJİ VE SU TÜKETİMİYLE ALAKALI FARKINDALIK YARATAN BİR KOZMETİK ENDÜSTRİSİ

 • La Gacilly'deki fabrikalarımızın karbon emisyonunu 2022'nin sonunda %32 oranında düşürdük. Bu oranı 2025'e kadar %75'e çıkarmayı hedefliyoruz.*
 • La Gacilly'deki fabrikalarımızın su kullanımını 2022'nin sonunda %23 oranında düşürdük. Bu oranı 2030'a kadar %30'a çıkarmayı hedefliyoruz.**

Markamızın tarihi temellerini attığı, endüstriyel ve lojistik faaliyetlerimizin yürütüldüğü La Gacilly'de karbon emisyonumuzu %75 oranında düşürerek 2025'e kadar enerji tasarrufunu hedefliyoruz. 2022'nin sonuna kadar şimdiden karbon emisyonumuzu %32 oranında düşürdük.

Aynı zamanda tank yıkama gibi süreç optimizasyonu yollarıyla tüm endüstriyel aktivitelerimizde sorumlu su tüketimi yapılmaktadır. Endüstriyel su tüketimizi şimdiden %23 oranında azalttık ve 2030'a kadar bu oranı %30'a yükseltmeyi hedefliyoruz.

La Gacilly'deki aktivitelerimiz bu şekilde sürerken, kalan bütün faaliyetlerimizde tasarruf için de harekete geçmemiz gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle nakliyat, üretim, pazarlama aktiviteleri, mağazalar ve merkezlerimizde de çevreye negatif etkilerimizi azaltmak adına çabalıyoruz ve 2030'a kadar doğrudan ve dolaylı emisyonlarımızda %50 azalma hedefliyoruz.

*karbon tonu başına, 2019'a kıyasla
**ürün tonu başına suyun metre küpü cinsinden, 2019'a kıyasla

Daha fazla göster

HEDEF 8 DOĞA İÇİN HAREKET EDEN ÇALIŞANLAR

Farkındalıktan harekete:

 • 2024'ten itibaren çalışanlarımızın %100'ü çevresel sorunlar hakkında eğitimlidir.
 • 2030'a kadar hepsi bitkileri koruma ve lokal birlikler adına aksiyonlar alacak.

Şirketimizde yürütülen bir seferberlik programında bütün çalışanlarımız çevresel sorunlar ve markamızın misyonu 'Bitkileri anlama, koruma ve gücünü aktarma' hakkında bilgilendirilir ve eğitim alırlar.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) konusunda eğitilen ve bitki korumasına duyarlı hale getirilen çalışanlarımız, yerel derneklerle somut adımlar atmaktadır. Böyle devam ederek 2030'a kadar her bir kişi doğa ve bitki koruması yönünde yılda bir saha aktivitesi gerçekleştirebilir.

Daha fazla göster

HEDEF 9 YVES ROCHER VAKFININ AKSİYONLARINI DESTEKLEMEK

 • 30'dan fazla yıldır süren partnerliğimizde Yves Rocher Vakfı, 45 ülkede 125 milyon ağaç dikmiştir ve bu ağaçları korumaktadır.

30 yıldan fazla süredir, kamunun yararına tanınan Yves Rocher Vakfı'nın faaliyetlerini detekliyoruz.

Bu partnerlik sayesinde 71 sivil toplum örgütüyle birlikte 45 ülkede 125 milyondan fazla ağaç şimdiden ekildi ve korunmakta.

İklim değişikliği ve biyolojik çeşitlilik kaybıyla mücadelede ağaçların temel rolüne inanan Yves Rocher Vakfı, ormanlık, tarımsal ve hatta kentsel alanlar da dahil olmak üzere tüm bölgelere çeşitli endemik ağaç türleri dikerek faaliyetlerine devam ediyor. Hedefleri 2030 yılına kadar 150 milyon ağaç dikmek ve korumak.

Daha fazla göster

HEDEF 10 GÜNLÜK HAYATIMIZI DAHA YEŞİL HALE GETİRMEK İÇİN HEP BİRLİKTE

 • Doğa ve bitki savunusuna bağlı olarak 2025'ten itibaren farklı bireysel aksiyonları desteklemek için çabalıyoruz. Bu şekilde her birimizin kendi ölçeğinde harekete geçmesini sağlıyoruz.

2030'a kadar hedefimiz doğayı ve bitkileri koruma sözüne bağlı aktif bir topluluk yaratmak.

Buraya tıklayarak şimdiden Yves Rocher Vakfı tarafından organize edilen bir ağaç dikme etkinliğine kayıt olabilirsiniz.

Aynı zamanda 2025'ten itibaren farklı bireysel aksiyonları desteklemek için çabalıyoruz. Bu şekilde her birimizin kendi ölçeğinde harekete geçmesini sağlıyoruz.

Daha fazla bilgi çok yakında.

Daha fazla göster

Harekete geçme gücümüz olduğu için daha sürdürülebilir güzelliğe doğru her zaman sizinle birlikteyiz.

champs de bleuets flous

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz?

Kurumsal Sosyal Sorumluluk raporumuzu keşfedin.

KEŞFET

Ürünlerimize sahip olun

Voir tout

Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim