This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Gezegenimize Saygı Duyuyoruz

Gezegenimiz için 100 milyon ağaç dikme hedefimize çok yakında ulaşacağız! Gelin bu hedef ile ilgili ayrıntılara göz atalım!

12. Yılını Kutlayan Proje 

2007 yılında başlatılan, Gezegenimiz için Ağaç Dikiyoruz projesi, Yves Rocher Vakfı’nın 90'lı yıllardan beri uyguladığı bir etkinliği resmileştirdi. O dönemlerde Yves Rocher Vakfı, ağaç dikmeye başlamak için birçok kuruluşun desteğini almıştı. Neredeyse yirmi yıl sonra, Jacques Rocher ve Wangari Maathai yaptıkları bir toplantı sonrası, Yves Rocher işbirlikçilerinin yanı sıra sadık müşterilerin de desteğini alarak, hala devam eden bu eşsiz projeyi başlattı.

Amaç? 2020'ye kadar Dünya’ya 100 milyon ağaç dikmek!

Bu proje hakkında daha fazla bilgi almak için vakfın sitesini inceleyebilirsiniz:

 

sowimage

Yves Rocher Vakfı: Kuruluşundanbuyanagüçlüsorumlulukanlayışı

1991 yılında Jacques Rocher önderliğinde kurulan Yves Rocher Vakfı, gezegenimizin biyolojik çeşitliliğine ve yaşayan her canlıya değer verme ilkesiyle geliştirildi. 20 yıllık geçmişiyle, Gezegenimiz için Ağaç Dikiyoruz projesine ek olarak birçok farklı faaliyet hayata geçirildi.

Bu faaliyetlerin en önemli örneği; her yıl dünyanın dört bir yanından gezegeni iyileştirmek adına çalışan kadınları ödüllendiren Toprağın Kadınları yarışmasıdır.  2001 yılından bu yana toplamda 430'dan fazla kadına projelerine destek olmak amacıyla ödül verilmiştir.

sowimage

Ayrıca Vakıf çevre, insan ve Dünya arasındaki ilişki; ve sürdürülebilir kalkınmanın zorlukları ile ilgili konuları ele alan fotoğrafçıların çalışmalarını da desteklemektedir. Böylece her yıl Vakıf, çalışmalarını tanımak, teşvik etmek ve desteklemek için bir veya daha fazla fotoğrafçıya bağışta bulunuyor. 

Yves Rocher ‘nin de dediği gibi “Doğa insanlığın geleceğidir” . Bugün vakfa hala rehberlik eden işte bu görüştür. Gezegenimiz için Ağaç Dikiyoruz projesi ise bunun en önemli kanıtıdır. İlk hedefimizi gerçekleştirmemize çok az kalsa da daha gidecek çok yolumuz, gezegenimiz için atacağımız çok adım var!

 

sowimage

Projeye Dair Güncellemeler

Şimdiye kadar kaç ağaç dikildi? Cevap: Tüm dünyada 90.000.000 ağaç !

Bu inanılmaz sayı, tüm destekçilerin ortak çabasının bir sonucudur! Ancak bu sadece gezegenimiz için yaptığımız bir adım! Daha gidecek çok yolumuz var!

Türkiye’den Hollanda’ya Rusya’dan Almanya’ya Gezegenimiz için Ağaç Dikiyoruz projesi kapsamında gelin hangi ülkelerde satılan ürünler sayesinde Dünya'ya kaç ağaç dikilmiş bir göz atalım:

  • Rusya: 6,855,000
  • Fransa: 3,900,000
  • Togo: 1,800,000
  • Polonya 420,000
  • Hollanda: 300,000
  • Türkiye : 230.000
  • Almanya: 140,000

 

sowimage
Desteklemek İçin...

100 Milyon Ağaç Hedefine ulaşmamıza çok az kaldı! Siz de bunun bir parçası olmak isterseniz ve hala bir Yves Rocher kartınız yoksa kart sahibi olabilir; I Love My Planet logolu ürünlerimizden alarak gezegene 1 ağaç da siz dikebilirsiniz! Daha fazla bilgi için gelin Youtube kanalımızdaki videomuza bir göz atın!

Gezegenimiz İçin Ağaç Dikiyoruz

Yves Rocher Vakfı'nın çalışmaları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Share