ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Sıralama
Sıralama
Önerilen sıralama
En beğenilenler
İsme göre (A-Z)
İsme göre (Z-A)
Fiyata göre - Artan
Fiyata göre - Azalan
İndirime göre - Artan
İndirime göre - Azalan

Çiçeksi Parfümler

Rahatlatıcı ve canlandırıcı özelliğe sahip olan çiçeksi kadın parfümleri, günlük hayatta en sık tercih edilen kişisel bakım ürünlerinin başında gelir. Özellikle bahar ve yaz aylarında daha çok kullanılan çiçeksi parfüm koku çeşitleri ile her an zinde hissedebilirsiniz. Yoğunluğuna göre hafif parfümler olarak da bilinen bu ürünler, doğadan ilham alınan içeriklerle sunulur. Zambaktan güle, sümbülden nergise kadar pek çok farklı çiçek parfümlerde kullanılır. Kalıcılık oranı değişen çiçeksi parfümler, kullanıcıları kokusuyla neşelendirmesiyle tercih edilir.

Çiçek Kokulu Parfümler

Parfümler; orta, alt ve üst notalarla farklı kokuları kademeli olarak açığa çıkarır. Çiçeksi kokular, alt ve üst notalarda kullanılabileceği gibi bir parfümün kalbi olan orta notada da tercih edilebilir. Bazı parfümlerde tek bir çiçeksi nota hakimken, bazılarında birden fazla çiçek farklı notalarda kullanılabilir. Örneğin; çiçeksi bir parfümün baskın kokusu olan güle, üst ve orta notalarda melek otu eşlik edebilir. Odunsu, meyvemsi ve baharatlı kokular da dengeleyici olması açısından çiçeksi kokularla birlikte kullanılır.

Kendine özgü kokusu ile öne çıkan zambak, parfümlerde dengeleyici olarak en sık kullanılan çiçeklerden biridir. Zambak kokulu parfümler belirgin karakterleri, hassas aromaları ve hafif baharatlı kokuları ile öne çıkar. Kırmızı, pembe, beyaz, sarı gibi farklı çeşitleri olan gül ise bu çeşitlerine göre kokulara ayrı bir karakter katar. Gül kokulu parfüm çeşitleri bazen baskın odunsu ve baharatlı notalarına sahipken bazen de geride yoğun, tatlı bir koku bırakır. Yoğun gül kokulu parfümler için EDP ürünler tercih edilebilir.

Duru ve ferah bir koku arayanlara hitap eden pudralı parfüm kokuları hem feminen hem de masum bir karaktere sahiptir. Çiçeksi bir masumiyeti üzerinde taşımak isteyen kişiler için misk, vanilya ve tropikal çiçeklerden oluşan parfümler doğru bir tercih olabilir. Neredeyse sayısız alt türü olan nergis de güçlü ve yoğun bir çiçeksi parfümün kalp notası olabilir. Nergis kokulu parfüm çeşitlerinde portakal çiçeği, yasemin ve gül gibi farklı floral notalar da bulunabilir.

En Güzel Çiçek Kokulu Parfümler Yves Rocher'de!

Hafif ve çiçeksi kokuları ile duyularınızı harekete geçiren Yves Rocher, tüm ürünlerinde doğal içeriklere yer verir. %100 bitkisel alkol kullanılarak üretilen Yves Rocher parfümleri, geri dönüştürülebilir karton ambalaj ve şişelerde sunulur. Biyoçeşitliliği korumayı misyon edinen Yves Rocher, ürünleri ile çevre dostu bir tutum sergiler.

Çiçek kokulu parfümler arasında EDP ve EDT çeşitler bulunur. Yoğunluğu yüksek, çiçeksi EDP parfümler sıcak notaları ile kış aylarında daha çok tercih edilirken, hafif ve görece düşük yoğunluklu EDT parfümler ise bahar ve yaz ayları için daha uygundur. Günlük kullanımda EDT parfümler tercih edilebilir. Çiçeksi kokulara eşlik eden hafif odunsu kokular, uyumlu birliktelikleri ile sık tercih edilenler arasındadır.

Çiçek kokulu parfümlerin bileşimlerinde neroli esansı, Japon kiraz çiçeği, gül, inci çiçeği, menekşe, sümbülteber, Ylang-Ylang, yasemin gibi pek çok çiçeğin özü kullanılır. Tatlı ve yoğun yasemin kokusu, aynı zamanda sıcak ve baharatlı bir aromaya sahiptir. Ballı, odunsu ve meyvemsi notalarla birleştiğinde baş döndürücü bir etkiye sahip olur.

Yves Rocher, gül kokulu parfümlerinde daha sıcak notalar sunar. Isparta gülü gibi özel çiçekler hem baharatlı hem de tatlı aromasını parfümlere yansıtır. Gülün ferahlık ve zarafet kattığı daha hafif içerikler ise enerjinizi artırabilir. Acı portakal yağı olarak da bilinen neroli ise feminen yönünü ortaya çıkarmak isteyenler için çiçeksi parfümler arasında en çok tercih edilen çeşitler arasında bulunur. Gizemli bir hava yaratmak isteyenler ise sümbül kokulu parfüm çeşitlerini kullanabilir. Ylang-Ylang, sümbülteber gibi çiçeksi notalara eşlik eden odunsu ve baharatlı kokular, gizemli bir karakteri açığa çıkarır.

Yves Rocher büyüleyici, çe