This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Sıralama
Sıralama
Önerilen sıralama
En beğenilenler
İsme göre (A-Z)
İsme göre (Z-A)
Fiyata göre - Artan
Fiyata göre - Azalan
İndirime göre - Artan
İndirime göre - Azalan

Daha Fazlası İçin

Eau De Parfum

Yoğunluğu ve kalıcılığı oldukça yüksek olan EDP parfüm çeşitleri, sonbahar ve kış aylarında daha çok kullanılır. Gece ve gündüz kullanımına uygun olarak çiçeksi, odunsu, baharatlı ya da egzotik notalarla zenginleştirilen parfümler arasından teninize uygun olanı kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

EDP Parfüm Ne Demek?

Parfümler; EDP, EDT, EDC gibi farklı kategorilere ayrılır. Eau De Parfum’un kısaltması olan EDP, esans oranı %10-%20 arasında olan parfümleri ifade eder. Yoğunluk bakımından kullanım sırasında etrafa çok daha kalıcı bir koku yayan EDP parfümler özellikle kış aylarında tercih edilir. Parfümde EDP ve EDT farkını anlamak için ürünlerin konsantrasyonuna bakmak gerekir. EDT parfümlerin yoğunluğu EDP parfümlerden daha düşüktür, bu nedenle günlük kullanım için daha uygundur. Bu çeşitler arasında yoğunluğu en az olan EDC parfümler ise özellikle koku hassasiyeti olanlar için idealdir.

Kadın EDP Parfümler

Genellikle soğuk havalarda kullanılan EDP parfüm çeşitlerinin alt, üst ve orta notalarında baharatlı ve sıcak kokular yoğun olarak kullanılır. Bunların yanı sıra odunsu, oryantal ve çiçeksi notalara da bu parfümlerde yer verilir. Sandal ağacı, sedir ağacı, vetiver, tonka fasulyesi, paçuli, sümbülteber, misk, amber, bergamot gibi kokular kullanım sırasında farklı etkiler yaratır.

Özellikle çiçeksi ve odunsu kokuların bir kombinasyonunu sunan EDP parfümler, daha çok bahar aylarında tercih edilen parfümler arasında yer alır. Portakal çiçeği, frezya, yasemin gibi kokular farklı notalarda birlikte kullanılabileceği gibi bir parfümün kalp notası tek başına gül de olabilir. Çiçeksi kokular, daha güçlü bir etki için odunsu notalarla ya da daha romantik bir etki için tatlı esanslarla birleştirilebilir. Bal aroması gibi tatlı kokular, çiçeksi notaların çok daha feminen olmasını sağlayabilir. Bergamot gibi floral ve meyvemsi notalar da EDP parfümlerde kullanılabilir. Ferahlatıcı bir koku yayan bergamotun en önemli özelliği, hemen her koku ile uyumlu olmasıdır. Bu nedenle dengeleyici bir nota olarak kullanılabilir.

Yoğun, dumansı ve sıcak kokusu ile baharatlı ve odunsu notalar, Eau de Parfum çeşitlerinin kalp notası için tercih edilebilir. Sandal ağacı, tarçın, zencefil, sedir ve tütün gibi notalar, keskin kokuları ile öne çıkar. Paçuli de odunsu ve baharatlı EDP parfümlerin alt notasında en çok kullanılan kokulardan biridir. Vetiver gibi hafif odunsu ve dengeleyici kokular ise orta ve üst notalarda kullanılabilir. Sıcaklığı ile EDP parfümlerin vuruculuğunu artıran kokular arasında vanilya, amber ve tonka fasulyesi de bulunur. Oryantal koku ailesinde bulunan bu esanslar, aynı anda hem tatlı hem de sıcak bir koku bırakır.

EDP Parfüm Fiyatları

EDP parfüm fiyatları belirlenirken parfümün içeriği; alt, üst ve orta notalarda hangi kokuların kullanıldığı, esans yoğunluğu ve şişe boyutu etkili olur. Ürünün kalıcılığı da Eau de Parfum fiyatını etkileyen önemli etmenlerden biridir. EDP parfümler, kullanıldığı andan itibaren ortalama 6-8 saat boyunca etkisini korur. Kalıcılığı oldukça yüksek olduğu için gün içinde parfümünüzü tazelemenize gerek kalmaz. Bu sayede ürünleri çok daha uzun süre kullanmanız mümkün olur.

Gece ve gündüz kullanımına uygun olan parfümler de farklı fiyatlandırılabilir. Çiçeksi EDP çeşitleri, yoğunluğu yüksek olmasına rağmen daha ferah ve tatlı bir kokuya sahiptir. Bu nedenle gündüz saatlerinde de kullanılabilir. Daha keskin baharatlı ve odunsu notalar ise gece saatlerinde tercih edilebilir.

En iyi Kadın EDP Parfümleri Yves Rocher'de!

Doğal alkol ve bitki özleri kullanılarak tasarlanan Yves Rocher EDP parfüm çeşitleri, feminen yönününüzü ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir. Çiçeksi, odunsu, baharatlı, meyvemsi ve oryantal koku ailelerinde bulunan pek çok nota, parfümlerde vurucu ya da dengeleyici olan koku özleri olarak kullanılır. Tarzınıza ve kullanım alanınıza göre tatlı, feminen ya da keskin ve baharatlı parfümler arasından seçim yapabilirsiniz. Çiçek esansları ve odunsu notaların yanı sıra duyulara hitap eden seçenekler de tasarlayan Yves Rocher; vanilya, kakao ve kahve notalarını içeren parfümleri de kullanıcılara sunar.

Parfümlerin tüm notalarını tam olarak hissetmek ve kokunun kalıcı olmasını sağlamak için kullanım şekli de önemlidir. Yves Rocher parfümlerini kıyafetlerinize ve teninize yaklaşık 20 cm uzaklıktan sıkabilirsiniz. Biyoçeşitliliği korumayı misyon edinen ve doğaya dost bir üretim politikasını benimseyen Yves Rocher, EDP parfümlerini geri dönüştürülebilir şişelerde ve karton ambalajlarda sunar. Ayrıca, şişe kapaklarında da geri dönültürülmüş plastik materyal kullanır.

  • %100 bitkisel
    aktifler

  • 60 hektarlık bitkisel
    tarım sahası

  • Doğa dostu ürünler

Daha Fazlasını Keşfedin!