ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Sıralama
Sıralama
Önerilen sıralama
En beğenilenler
İsme göre (A-Z)
İsme göre (Z-A)
Fiyata göre - Artan
Fiyata göre - Azalan
İndirime göre - Artan
İndirime göre - Azalan

Karma Cilt

Karma Cilt Nedir?

Kuru, normal, yağlı ve karma olarak dört ana cilt tipi vardır. Her cilt tipinin yapısal özellikleri nedeniyle farklı ihtiyaçları bulunur. En sık karşılaşılan cilt tipi ise karma ve/veya yağlı ciltlerdir. Karma, yağlı ve karma/yağlı cilt özellikleri birbirine benzerlik gösterir.

Karma cilt yapısına sahipseniz, cildinizin tamamı aynı cilt özelliklerini göstermez. Bunun yerine, yağ oranı dengesizliğinden dolayı farklı bölgelerde farklı özellikler gösterir. Göz ve yanak çevresi kuru bir yapıya sahipken T bölgeniz yağlı ve siyah nokta oluşumuna yatkın olabilir. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde ise açık gözenekler ve belirgin bir parlaklık eşliğinde yağlı görünüm vardır. Ciltteki yağ bezlerinin çok fazla sebum üretmesi yağlı cilde, akneye ve gözenek tıkanıklığına neden olur. Sebum, herkesin cildinde bulunan nemlendirici ve koruyucu bir maddedir. Ancak sebum üretiminin aşırı olduğu, yağlı bir cilde sahipseniz, cilt bakımını rutin hale getirerek derinlemesine temizliğe önem vermelisiniz.

Karma Ciltler için Yüz Temizleme Jeli

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu, onu doğru temizlemekten geçer. Karma/yağlı cilt tipine sahipseniz, cildinizin bakımı için tüm cilt temizleyiciler işe yaramayacaktır. Karma ciltler için yüz temizleme jeli ürünleri arasından doğru seçimi yaparak cilt dokunuzu derinlemesine temizleyebilir ve mat bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yves Rocher Pure Menthe yüz yıkama jeli, organik nane içeriği ve jel dokusu sayesinde gözenekleri derinlemesine temizler ve cildinizi sebum fazlasından arındırır. Cildinizi kurutmadan temizlemesi sayesinde yağ fazlalığından arınmış, mat bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Karma Ciltler için Tonik

Cilt temizliği sonrası cilt yüzeyinde kalan kir ve yağı derinlemesine temizlemeye destek olan toniklerin günlük cilt bakım rutininizde mutlaka bulunması gerekir. Yağlı ciltlerin rutin temizliğinde yüz temizleme jeli, tonik kullanımı ile desteklenmelidir. Toniklerin en önemli işlevi, ardından uygulanacak olan bakım ürünlerine cildi hazırlaması ve etkilerini artırmasıdır. Karma ciltlere özel formüller ve dengeleyici tonikler kullanarak karma cildinizin pH dengesini koruyabilir, bölgesel parlamalara engel olabilirsiniz.

İçeriğinde matlaştırıcı beyaz kil bulunan Yves Rocher Pure Menthe tonik, çift fazlı pudralı formülü sayesinde cildinizi fazla sebumdan arındırırken anında matlık sağlar. Cildinizi kirden tamamen arındırarak daha canlı ve enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Karma ve Yağlı Ciltler için Nemlendirici

Nemlendirici kullanımı, her cilt tipinde olduğu gibi karma ve yağlı ciltler için de cilt bakım rutininin en önemli adımlarından biridir. İstenen sağlıklı görünümün elde edilmesi için, karma ve yağlı ciltler de neme ve uzman bakıma ihtiyaç duyar.

Ciltte bulunan yağ bezleri düzenli olarak sebum üretir ve fazla sebum üretildiğinde cildin üst dokusunda parlama ile birlikte sivilce ve akne problemleri ortaya çıkabilir. Karma ciltte her bölgede aynı miktarda sebum üretilmediğinden, cildin bazı bölgelerinde daha kuru bir görüntü oluşabilir. Her iki durumda da cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesini sağlamak için cilt tipine özel bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Tek ürün ile istenen sonucu almak için karma ciltlere uygun, hafif dokulu ve yağsız bir nemlendirici ile cildinizdeki sebum üretimini dengeleyebilirsiniz. Yves Rocher’nin bitkisel formülünde Boreal Çay Tozu bulunan jel kremi Sebo Vegetal, cildinize gün boyu mat ve temiz bir görünüm sağlarken gözeneklerinizi sıkılaştırarak parlamayı önler.

En iyi Yağlı & Karma Cilt Bakım Ürünleri Yves Rocher’de!

Karma veya yağlı cilt bakım rutini için cildin yağ dengesini korurken nemlendiren ve kurutmayan ürünler tercih edilmelidir. Günlük cilt bakımınızda karma & yağlı cildinize uygun makyaj temizleyiciler ve yüz temizleme jelleri ile cildinizi temizledikten sonra tonik, serum ve nemlendirici seçimlerinizi uzman bakım ürünleri ile yapabilir ve doğru cilt bakımını sağlayabilirsiniz. Karma & yağlı cilt serisindeki bitkisel ürünler ile Yves Rocher, cilt bakımınıza en etkili çözümleri sunar. Boreal Çay Tozu ve organik nane içerikleri sayesinde cildinizi fazla sebumdan arındıran ve matlık sağlayan yüz temizleme jelleri, nemlendiriciler ve tonikler ile günlük bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Günlük cilt bakımına ek olarak kullanacağınız destekleyici ürünler ile haftalık rutininizi oluşturarak, cildinizde sağlıklı ve enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz. Yeni Sebo Vegetal Yağ Dengeleyici Serum, hafif yapılı antioksidan özelliği ile cildinizin yağ dengesini kontrol altına alır ve yağlı cilt dokusunu matlaştırmaya yardımcı olur. Silikon içermeyen, oldukça hafif yapıdaki Sebo Vegetal Lokal Bakım Kremi ile cildinizdeki problem noktalara lokal uygulama yaparak görünümü pürüzsüzleştirebilirsiniz.

Yves Rocher’nin bitkisel formülleriyle geliştirdiği karma & yağlı cildinize özel uzman bakım ürünlerini keşfedin!

Daha Fazlası İçin

  • %100 bitkisel
    aktifler

  • 60 hektarlık bitkisel
    tarım sahası

  • Doğa dostu ürünler

Daha Fazlasını Keşfedin!