ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Sıralama
Sıralama
Önerilen sıralama
En beğenilenler
İsme göre (A-Z)
İsme göre (Z-A)
Fiyata göre - Artan
Fiyata göre - Azalan
İndirime göre - Artan
İndirime göre - Azalan

Eau De Toilette

Kişisel bakımın önemli bir parçası olan parfümlerin kalıcılığı, yoğunluklarına göre farklılaşır. Hafif kokularıyla öne çıkan Eau de Toilette parfüm çeşitleri, birkaç saatlik kalıcılığı ile günlük kullanım için ideal olarak kabul edilir. Özellikle tazelenmek için kullanılan ürünlerde ferahlatıcı, çiçeksi ve meyvemsi notalar ön plana çıkar. Her mevsim kullanabileceğiniz EDT parfümlerin içeriklerini inceleyerek cildinize ve tarzınıza uygun ürünü bulabilirsiniz.

Eau de Toilette Ne Demek?

Parfüm seçimi sırasında pek çok alternatifle karşılaşan kişiler, “EDT ne demek?” sorusuna yanıt arıyor olabilir. Parfümlerin kalıcılığı ve kokuların etkisi, ürünlerde kullanılan ham maddelerin yoğunluğuna göre değişir. Eau de Toilette’in kısaltması olan EDT; yoğunluğu, yani saf parfüm içeriği %4-10 arasında olan parfümler için kullanılır. EDT parfümler oldukça hafif kokulu olduğu için günlük kullanıma uygundur. Tercihe göre her mevsim kullanılabilse de canlandırıcı ve ferahlatıcı etkisi ile bahar ve yaz aylarında daha çok tercih edilir.

Okula, işe ya da alışverişe giderken, spor yaparken kullanılabilen seçeneklerin yanı sıra koku ailesine göre gece kullanıma uygun olan EDT parfümler de mevcuttur. Bu çeşit parfümlerin kalıcılık süresi ilk kullanımdan itibaren ortalama 3-4 saattir. Daha iyi bir etki için EDT parfümler bilek, dirsek, boyun ve çene altı gibi bölgelere uygulanabilir. Saç ve kıyafetler üzerinde de kokunun kalıcılığı daha uzun sürebilir.

Kadın EDT Parfümler

EDT parfüm çeşitleri de dahil olmak üzere her parfüm orta, alt ve üst notalardan oluşur. Parfüm ilk sıkıldığında açığa çıkan üst nota, uçucu özellikteki esanslardan oluşur ve etkisini birkaç dakika içinde gösterir. Üst notanın ardından, birkaç saat kalıcı olan ve kalp notası olarak da bilinen orta nota gelir. Baskın alt nota ise parfüme derinlik katar. Bu dip notanın etkisi, parfümün kalıcılığına göre değişir. Yoğunluğu düşük olan EDT parfümlerin farklı notalarında çiçeksi ve meyvemsi kokular daha çok tercih edilir. Aynı zamanda okyanus kokusu, yeşillikler, odunsu kokular ve egzotik aromalar da içeriklere karakter katar.

Ferahlatıcı özelliği ile enerji veren narenciye aromaları, özellikle bahar ayları için uygun olabilir. Bergamot ve greyfurt gibi kokular, meyve esanslarının fazla tatlı kokusunu dengelemek ve parfüme aromatik bir karakter kazandırmak amacıyla kullanılabilir. Fresh bir parfüm kullanmak isteyenler, alt ve üst notalarında narenciye esintileri içeren EDT parfümleri tercih edebilir.

EDT Parfüm Fiyatları

Tazeleyici ve ferahlatıcı kokularla tasarlanan EDT parfümler, düşük yoğunlukları ile günlük hayatın her alanında kullanılabilir. Çoğu kişi için parfümlerin kokusu kadar kalıcılık da önemli bir noktadır. EDT parfümlerin kalıcığı birkaç saat ile sınırlıdır. Bunun nedeni, ürünlerde kullanılan saf parfüm oranının düşük olmasıdır. Parfümlerin üst notası birkaç dakika içinde etkisini gösterirken alt notalar ise birkaç saatte etkisini kaybeder.

EDT parfüm fiyatları üzerinde ise hem kalıcılık ve yoğunluk hem de şişe boyutu gibi pek çok faktörün etkisi bulunabilir. Kalıcılığı düşük olduğu için uzun süreli kullanımlarda tazelenmesi gereken ürünler, çoğunlukla büyük şişelerde sunulur. Mevsim, kullanım alanı ve ürünü günün hangi saatinde kullanacağınıza göre EDT parfümler arasından seçim yapabilirsiniz.

En iyi Kadın EDT Parfümler Yves Rocher'de!

Yves Rocher’in yaratıcı parfüm uzmanları tarafından tasarlanan EDT parfüm çeşitleri, bitkisel ve doğal içerikleri sayesinde her cilt tipine uygundur. Günlük kullanılabilen, ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkiye sahip olan parfümler, %100 bitkisel alkol kullanılarak üretilir. Doğaya ve çevreye duyarlı bir üretim anlayışı ile tüm EDT parfümlerde geri dönüştürülebilen şişe ve kartonlar ile geri dönüştürülerek değerlendirilen plastik kapaklar kullanılır.

Özellikle ferahlık veren çiçeksi notalarla zenginleştirilen Yves Rocher EDT parfümleri, greyfurt gibi rahatlatıcı narenciyeler ya da sedir gibi odunsu kokularla zenginleştirilir. Doğallığı hissetmenizi sağlayan kadife çiçeği, kiraz çiçeği, müge, Ylang-Ylang, gül, yeşil çay, tiara çiçeği, neroli gibi esansiyel yağlar bu içeriklerde kullanılır. Sıcak havalarda rahatlıkla kullanılabilen çiçeksi kokulara limon, portakal, vetiver, sedir ağacı, elma, kakule gibi farklı koku ailelerinden esanslar eşlik eder.

Daha Fazlası İçin

  • %100 bitkisel
    aktifler

  • 60 hektarlık bitkisel
    tarım sahası

  • Doğa dostu ürünler

Daha Fazlasını Keşfedin!
Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim