ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0

BİZ KİMİZ?

MANİFESTO


Kurucumuz Yves Rocher tarafından Bretanya’nın doğası, kıyıları, bozkırları, ormanları ve tarlalarından ilham alınarak kurulan markamız, doğaya olan aşkını bu ilham ile her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir.

Bitkisel kozmetiğin öncüleri olarak, doğaya ve biyolojik çeşitliliğe saygılı bir yaklaşımla, herkes için bitkilerin gücünü ortaya koyuyoruz.

60 yılı aşkın bir süredir hem üretici hem yetiştirici hem fikir öncüsü hem de perakendeci olarak tüm ürünlerimizi sizlere sunmaktayız.

Amacımız, doğanın en iyisini herkes için erişilebilir kılmak ve bitkilerin doğadan cildinize kadar olan sürecini size en iyi şekilde sunmak…

TARİHİMİZ


1930-1979

1930

Bir Doğa
Aşığının Doğuşu

Yves Rocher, Bretanya'daki küçük La Gacilly köyünde doğdu. 14 yaşında babasının ölümü sonucunda teselli bulduğu ormanlara sığındı ve doğanın yaşamımıza olan muhteşem etkisini fark etti. Daha sonra küçük çatı katında kırlangıçotundan bir krem yapmaya karar verdi. Bu krem bitkisel kozmetik serüveninin başlangıcıydı.

1959

Markanın
Yaratılışı

Yves Rocher, ailesinin evinde kendi laboratuvarını kurdu. Postayla alışveriş sistemini kullanarak, doğadan ilham aldığı ve kendini adayarak ürettiği eşsiz cilt bakım ürünlerini, aracı olmadan milyonlarca kadına doğrudan ulaştırmayı başardı. Bu erişilebilir ürünleri Fransa'nın her yerine dağıttı.

1973

Çığır Açan
Eşsiz Seri

Riche Crème Lansmanı
Değerli yağlar ve bin gül yağı ile üretilen, yaşlanmayı geciktiren ürünün popüler olması uzun sürmedi. 50 yıl sonra dahi Riche Crème serisi, dünya çapında her 5 saniyede 1 satılarak milyonlarca kadının vazgeçilmezi haline geldi.

1975

La Gacilly'de Botanik
Bahçesinin Oluşturulması

Yves Rocher tarafından hayal edilerek yapılan, gerçek bir açık hava laboratuvarı olan bu bahçede, 1500 bitki türü korunur ve uzmanlarımız tarafından incelenir. BGCI (Uluslararası Botanik Bahçeleri Koruma) üyesi olan Yves Rocher Botanik Bahçesi, bilgi ve beceri aktarımı için uluslararası bir ağın parçasıdır.

1979

Bitkilerden
Cildinize

Üretici, yetiştirici, fikir önderi ve perakendeci olarak tarlalarımızdan elde ettiğimiz bitkilerin cildinize ulaşana kadar her sürecini takip ediyoruz. Çevresel faktörlerden korunan, sürdürülebilir tarım anlayışıyla üretilen, izlenilebilir üretim sürecinden geçen, aracı olmaksızın üretilen bu ürünleri eşsiz bir değer zinciri ile sizlere ulaştırıyoruz.

1989 -2006 Arası

1989-2006 : BİYOÇEŞİTLİLİKTE ÖNCÜLER

1989

Hayvan Testlerinin
Sona Ermesi

Avrupa yönetmeliğinden 15 yıl önce, hayvanlar üzerinde yapılan testleri durdurmaya karar vererek güzellik endüstrisinde öncü bir yaklaşıma adım attık. Üç yıl sonra SPA (Hayvanları Koruma Derneği) tarafından altın madalya ile ödüllendirildik.

Yves-Rocher Foundation

1991

Yves Rocher
Vakfı'nın Kurulması

Babasının vizyonuyla hareket eden Jacques Rocher, biyolojik çeşitliliğe adanmış Yves Rocher Vakfı'nı kurdu. 2001 yılında, Terre des Femmes – Toprağın Kadınları yarışmasının ilki, gezegenimizi korumayı hedefleyen kadınları desteklemek için düzenlendi. 2019'da Vakıf, 25 yıllık eylemleri sonucunda kamu kuruluşu olarak tanındı.

1999

Tarlalarımız Organik
Tarım Sertifikası Aldı

Bretanya La Gacilly'deki 60 hektarlık alanımızda organik tarım yapıyor ve burada 9 özel bitkimizi yetiştiriyoruz: Mavi Kantaron, Aynısefa, Nane , Alman Papatyası, Romen Sarı Papatyası, Edülis, Latin Çiçeği, Arnika ve Yaşam Bitkisi.

2004

La Gacilly Fotoğraf
Festivali'nin Açılışı

Otuz açık hava galerisinin kalbinde, dünya ve doğa ile ilişkimizi sorgulayan, çağdaş fotoğrafçılığın en iyilerini sunan, kararlı ve sürükleyici bir fotoğraf deneyimi sunan bu festival herkese açık ve ücretsiz bir etkinlik olarak her sene düzenlenmektedir.

2006

Plastik Poşet
Kullanımını Sonlandırdık

Avrupa yasasından 10 yıl önce, mağazalarımızda plastik poşet kullanımını sonlandırdık.

2017 ve Sonrası

2017'den Günümüze: Taahhütlerimizin hızlandırılması

2017

İlk Konsantre Duş
Jeli Piyasaya Sürüldü

100 ml konsantre formülü ile 400 ml’lik duş jeline eş değer olan bu formül doğa dostu yepyeni bir yaklaşım ile üretildi: 2 kat daha az plastik ve 2 kat daha az karbon

2019

Misyon Odaklı Şirket
Olan İlk
Uluslararası Grup

Bu güçlü taahhüt, şirketin sosyal misyonunu ekonomik faaliyetleri kadar önemli kılma arzusunun altını çizmektedir. Görevimiz: "Herkesi doğaya yeniden bağlamak" ve kamu yararına hizmet etmektir. Dünyada en iyi şirket olmak değil, dünya için en iyi şirket olma arzumuzu misyon edinerek her geçen gün çalışmalarımızı sürdürmeye devam etmekteyiz.

Stamps 100% recycled & recyclable* plastic

2020

%100 Geri Dönüştürülmüş
ve Geri Dönüştürülebilir
Plastik Şişeler**.

Şişelerimiz %100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir* plastikten üretildiğinden yılda yaklaşık 2600 ton saf plastik tasarrufu yapmaktayız.

* Kapaklarımız ve pompalarımız hariç.
** 2021 verilerine göre

2020

Gezegene 100
Milyon Ağaç Dikildi

Yves Rocher Vakfı, ‘Plant For The Planet’ programı kapsamında 48 STK ve dernekle yakın işbirliği yaparak, dünya çapında biyoçeşitliliği korumak için yorulmadan çalışmaya devam ediyor. (Dünya’da her 3 saniyede 1 ağaç dikiliyor ve 35 ülkede 1 milyon kişi katılıyor.)

Stamps UEBT certification

2021

UEBT Sertifikası Alan
ilk Fransız markası.

20 yılı aşkın süredir organik tarım taahhüdümüzün bir parçası olarak, La Gacilly'deki simgesel bitkilerimiz artık UEBT (Etik Biyolojik Ticaret Birliği) sertifikasına sahiptir. Bu sertifika ile sürdürülebilir tedarik yaklaşımımızda yeni bir adım atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2021

Katı Kozmetik
Ürünleri

Green Hereos adını verdiğimiz ürünleri, La Gacilly'den organik aktif maddeler ile, %100 katı ve vegan kozmetik ve daha az plastik kullanımı hedefiyle formüle ettik.

2025'e Kadar

B Corp
Sertifikası

Daha da ileri gitmek için, sertifikalı bir B Corporation olma hedefimiz bulunmaktadır. Bir sertifikadan daha fazlası olan bu misyon, şirketlerin diğer şirketler ve vatandaşlar için gerçek bir role sahip olduğunu, dünyanın en iyi şirketi değil, dünya için en iyi şirket olmanın önemini vurguluyor. Ortak geleceğimiz için en büyük vizyonumuz ve arzumuz bu misyonumuzu tamamlamaktır. Bu sertifikayı alan şirketler, tüm faaliyetleri ile değerlendirilir: kurumsal yönetim, işveren-çalışan ilişkileri, çevre ve sağladıkları ürün ve hizmetler üzerindeki olumlu etkileri.

Stamps 100% recycled & recyclable* plastic

2030'a kadar

Daha Fazla Doğa
ve Daha Az Plastik

30%- plastik kullanımı* ve %100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir plastik kullanımını hedefliyoruz. *2019 üretimimizle karşılaştırıldığında g/ml ürün olarak

BİTKİLERDEN
CİLDİNİZE


60 yılı aşkın bir süredir botanikçi, üretici, fikir önderi ve perakendeciyiz.

Tüm süreci kendi bünyemizde yönetiyor olmamızın avantajı olarak, değer zincirimizin kontrol altında olmasını ve dolayısıyla çevresel etkimizin sınırlı olmasını sağlamaktayız. Her geçen gün de bunu korumak ve daha da geliştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Böylece ürünlerimizin kalitesini koruyarak sizin için en uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyoruz.

Move inside image

LA GACILLY


Doğduğumuz topraklar olan Bretanya'nın kalbinde, uzmanlarımız, botanikçilerimiz, bilim insanlarımız ve doğa severlerimizin kendilerini çevre için çalışmaya adadıkları, sürekli gelişim içinde eşsiz bir yer: LA GACILLY

Doğa sevgisiyle hareket eden uzmanlarımız, büyük bir açık hava laboratuvarı olan botanik bahçemizde bitkileri inceliyor, organik tarım ile toprağı işliyor ve en iyi bitkisel aktif maddeleri cildinize getirmek için bitkilerimizi bitkisel su atölyemizde damıtıyor.

Ürünlerimiz, LPO (Kuşları Koruma Birliği) sığınakları olarak sınıflandırılan üretim sahalarımızda sorumlu bir şekilde üretiliyor.

Ürünlerimizin ötesinde, La Gacilly size benzersiz bir yaklaşımla doğaya saygı ve kendinizi iyi hissetmenin ötesinde bir tecrübe sunuyor.

Gastronomi, organik ve yerel malzemelerle yeniden keşfediliyor, sanatçılar doğaya olan sevgilerini burada ifade ediyor.

 

BOTANİKÇİ


Botanik Bahçesi: Bir açık hava laboratuvarı olan bahçemizde, 1500 bitki türü üzerinde her gün çalışmalara devam ediliyor.

YETİŞTİRİCİ


Doğal kaynaklara ve biyolojik çeşitliliğe saygılı, agroekoloji ile yetiştirilen 60 hektarlık organik ve UEBT sertifikalı tarlalarımızla bitkisel içeriklerimiz yetiştiriliyor.

ÜRETİCİ


Ürünlerimizin %93'u Bretanya'da 3 yerel fabrikamızda üretiliyor.

PERAKENDECİ


Dünya çapında 2069 mağaza ve 250.000 çalışanımızla size en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim