ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Certified and committed to nature

Sertifikalar ve İş Birliklerimiz

Misyon
Odaklı Şirket

2019’un sonunda Fransız PACTE (İşletme Büyümesi ve Dönüşümü İçin Eylem Planı) yasası kapsamında ‘Misyon Odaklı Şirket’ statüsünü alan ilk uluslararası grup şirketi olduk. Bu güçlü bağlılık, şirketimizin sosyal misyonunu ekonomik misyonu kadar önemsediğinin ve bunun için her gün çalışmaya devam ettiğinin en büyük göstergesi olmuştur.

 

Bir şirketten daha fazlası: Misyon odaklı şirket olmak

Misyonumuz Nedir? Misyonumuz, ‘insanların doğa ile yeniden bağ kurmasını sağlamak’ ve bu sayede kamu yararı için hareket etmektir. Doğanın insan üzerindeki etkisine inanıyor, insanlara ve çevreye daha duyarlı bir dünya inşa etmek için herkesi katkı sağlamaya davet ediyoruz.

1/ Biyoçeşitliliği korumak ve küresel ısınmayı azaltmak

Plastik kullanımının azaltılmasında öncü olmak: 2006’dan bu yana, yasa haline gelmeden 10 yıl önce, plastik poşet kullanımına son verdik ve 2010 yılından bu yana ambalajlarımızda plastik kullanımını %20 oranında azalttık. 2030 yılına kadar plastik kullanımımızı %30 oranında azalmayı hedefliyoruz.

Sera Gazını Azaltmak (CO2): Küresel ısınmayı azaltmak için IPCC’nin (Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli) tavsiyelerine uyuyoruz: Flora ve faunaya saygı duyuyoruz. Bretanya’daki tesislerimizin %100’ü LPO (Kuşları Koruma Birliği) biyolojik çeşitlilik koruma alanları olarak sınıflandırılmış ve botanik bahçelerimizde 1500 bitki türü koruma altına alınmıştır.

Yves Rocher Vakfı’nın ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz: doğayı korumak için vakıf ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2020 yılında gezegenimize 100 milyon ağaç dikimini tamamladık ve bu daha sadece başlangıç!

2/ Sorumlu ve sürdürülebilir bir gelişme modelini teşvik etmek

Sürdürülebilir tarım için 1999’dan bu yana, flora, fauna ve insanların bir arada uyum içinde yaşadığı dengeli bir ekosisteme sahip olmak esas alınarak, tüm çiçek tarlalarımız organik sertifika almış ve bu tarlalarda sürdürülebilir tarım yöntemleri kullanılmıştır. Bretanya’da yetiştirilen 9 imza bitkimiz UEBT sertifikasına sahiptir. Bu, sürdürülebilir kaynak kullanımı taahhüdümüzün en güçlü göstergesidir.

B Corp’a Giden Yolda: hedeflerimizi daha da ileriye taşımak için Rocher Grup ve Yves Rocher markası olarak, 2025 yılına kadar B Corp sertifikasına sahip olmayı hedefliyoruz. ‘B Corp’ sosyal, toplumsal ve çevresel hedefleri misyon haline getiren şirketleri onaylamaktadır. Bu belgeyi alan firmalar tüm faaliyetleri ile değerlendirilmektedir. Değerlendirme, kurumsal yönetim, işveren-çalışan ilişkileri, çevre ve sağladığı ürün ve hizmetler üzerindeki olumlu etkilerini ölçmektedir. Buradaki amaç ‘Dünya’nın en iyi şirketi olmak değil, dünya için en iyi şirket ‘olmaktır.

3/ Çevreye bağlı bir kurum kültürü geliştirmek

Tüm çalışanlarımız ve iş birliği yaptığımız herkes kurumumuzun kültür ve hedeflerini korumak için çalışmaktadır. Çalışanlarımızın %100’ünü sosyal ve çevresel konularda eğitmek, bilinçlendirmek birinci önceliğimizdir.

Sertifikalar ve İş Birliklerimiz

Organic Agriculture

Organik ve Sürdürülebilir
Tarım Anlayışımız

Organik tarımı esas alarak üretim yapıyoruz. La Gacilly’deki 60 hektarlık tarlalarımızda bitkilerimiz 1999’dan beri organik sertifikalıdır ve sürdürülebilir tarım esas alınarak yetiştirilmektedir..

Doğal kaynaklara saygı duyan ve biyolojik çeşitliliğe katkıda bulunan bu tarım modelini her geçen gün geliştirmek için çalışmalara devam ediyoruz. "

Daha Fazla Bilgi İçin
 

Organik tarımı esas alarak üretim yapıyoruz. La Gacilly’deki 60 hektarlık tarlalarımızda bitkilerimiz 1999’dan beri organik sertifikalıdır ve sürdürülebilir tarım esas alınarak yetiştirilmektedir..

Doğal kaynaklara saygı duyan ve biyolojik çeşitliliğe katkıda bulunan bu tarım modelini her geçen gün geliştirmek için çalışmalara devam ediyoruz.

Yves-Rocher certified UEBT

UEBT - Etik BiyoTicaret Birliği
Sertifikası

Romen papatyası, papatya, mavi kantaron, aynısefa, yaşam bitkisi, edülis, latin çiçeği, nane ve arnika: La Gacilly’deki tarlalarımızda yetişen 9 imza bitkimiz, 2021’den beri UEBT (Etik Biyo Ticaret Birliği) sertifikasına sahiptir. Bu sertifikayı alan ilk Fransız şirket olan Yves Rocher, bitki türlerini ve ekosistemi koruma adına çalışmalarına devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin
 

"UEBT (Union for Ethical Biotrade), hem biyoçeşitliliğe hem de insanlığa saygı duyan doğal içeriklerin tedarik edilmesi için iyi uygulamaları teşvik eden ve belirleyen uluslararası, kâr amacı gütmeyen bir dernektir.

UEBT, şirketleri, biyoçeşitliliği sürdürmesi, koruması ve bu yönde çalışmalar yapmasına karşı teşvik eder. Bu uygulamalar, markamızın bağlı olduğu biyoçeşitliliğin sürdürülebilir kullanımını devam ettirmek için her yıl ölçülür ve değerlendirilir.

İnsana ve topluma saygıyı savunan UEBT ilkeleri ayrıca çalışanların haklarını da koruyor ve biyoçeşitlilik kaynaklarının kaynaklarının kullanımının getirdiği faydaları paylaşıyor.

La Gacilly'de yetiştirilen 9 bitkimizin bu sertifikasyonu, sürdürülebilir kaynak kullanımı yaklaşımımızın ilk adımıdır.

2025 yılına kadar hedefimiz tüm tedarikçilerimizi de sertifikalandırmaktır."

Yves-Rocher is a member of the association 1% for the planet

1% FOR THE PLANET,
Dünya bize teşekkür ediyor!

"Bretanya’daki çalışmalarımız sayesinde %1 for the Planet üyesi olduk.

Senelik ciromuzun %1'ini çevre için derneklere bağışlıyoruz."

Daha Fazla Bilgi İçin
 

"One Percent for the Planet, üyelerinin yıllık gelirlerinin en az yüzde birini çevreyi korumak için çevresel nedenlere katkıda bulunmasını sağlayan uluslararası bir kuruluştur.

Eco-Hotel Spa La Grée des Landes, iki restoranımız, markamızın müzesi, La Gacilly'deki butiğimiz ve enstitümüz ve Houat'taki Eclosarium'dan elde edilen cironun %1'ini çevre derneklerine bağışlıyoruz.

Daha fazlasını öğrenmek için https://onepercentfortheplanet.org/ adresini ziyaret edin."

Refuges LPO

LPO - Kuşları
Koruma Birliği Alanları

Üretim alanlarımızın %100'ü LPO (Kuşları Koruma Birliği) Biyoçeşitlilik Koruma Alanları olarak sınıflandırılmıştır. Bu dernek türleri ve ekosistemi korumak ve insanları çevre konusunda bilinçlendirmek için her gün çalışmalarına devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin
 

Üretim alanlarımızın %100'ü LPO (Kuşları Koruma Birliği) Biyoçeşitlilik Koruma Alanları olarak sınıflandırılmıştır. Bu dernek türleri ve ekosistemi korumak ve insanları çevre konusunda bilinçlendirmek için her gün çalışmalarına devam etmektedir.

Botanic Gardens

BOTANİK BAHÇEMİZ,
açık hava laboratuvarımız

Bretanya’nın kalbinde 2 hektarlık bir arazide 1975’ten bu yana 1500 bitki türüne ev sahipliği yapıyoruz ve korumaya devam ediyoruz. BGCI (Uluslararası Botanik Bahçeleri Koruma) üyesi olan ve 'Fransa ve Fransızca Konuşan Ülkeler Botanik Bahçesi' akreditesine sahip bu botanik bahçe uluslararası bir bilgi aktarım ağının parçasıdır.

Daha Fazla Bilgi İçin
 

Bretanya’nın kalbinde 2 hektarlık bir arazide 1975’ten bu yana 1500 bitki türüne ev sahipliği yapıyoruz ve korumaya devam ediyoruz. BGCI (Uluslararası Botanik Bahçeleri Koruma) üyesi olan ve 'Fransa ve Fransızca Konuşan Ülkeler Botanik Bahçesi' akreditesine sahip bu botanik bahçe uluslararası bir bilgi aktarım ağının parçasıdır. Tohum paylaşımı, genetik kaynakların yayılması, bitki bilgisi ve korunması için kullanılmaktadır. Botanik bahçemiz, biyoçeşitliliği koruyan ekolojik yönetimi nedeniyle 2021 yılından beri EcoJardin (Eco-Bahçe) olarak adlandırılmıştır.

national plastic packaging pact partner of Yves Rocher

Ulusal Plastik Ambalaj Antlaşması

"Plastik ambalajların hiçbir zaman atık haline gelmemesi için Ulusal Plastik Ambalaj Anlaşması'nın bir üyesi olarak çalışmaları destekliyoruz. Bu ulusal antlaşma, Ellen MacArthur Vakfı’nın plastik antlaşma ağının bir parçasıdır."

Daha Fazla Bilgi İçin
 

"Plastik ambalajların asla atık haline gelmemesi için döngüsel ekonomiyi destekliyoruz. Ellen MacArthur Vakfı'nın Plastik Anlaşmalar ağına bağlı Ulusal Plastik Ambalaj Anlaşması'nın bir üyesiyiz. Fransız Ekoloji Bakanlığı, STK’ler ve diğer şirketlerin yanı sıra, plastik kirliliğine çözüm sunan ve önemli ekonomik, çevresel ve sosyal faydalar sağlayan döngüsel ekonomiyi destekliyoruz. Bu girişim, küresel ölçekte koordineli eylem ve bilgi paylaşımına destek sağlamaktadır.

Eylem Planı

  1. Sorunlu veya gereksiz paketlemeyi ortadan kaldırma
  2. Yeniden kullanılabilir ürünler geliştirme
  3. Eko-tasarım ve geri dönüştürülebilirliği geliştirme
  4. Geri dönüşümü arttırma
  5. Geri dönüştürülmüş plastik malzeme kullanma"

Yves Rocher Vakfı Ana Sponsporu

Yves Rocher Vakfı, biyoçeşitliliği korumak için çalışmalarına her gün devam etmektedir. Bu vakıf, doğaya kendini adayarak, gezegen için çalışan, dünya çapındaki yerel girişimlere desteği ve mali yardımı kendine misyon edinmiştir.

Plant for Life programı ile tüm çalışanlarımız, 48 SKT ve dernek ile iş birliği yaparak dünya çapında 100 milyon ağaç dikimini gerçekleştirdik. Toprağın Kadınları projesi ile de 50 farklı ülkede dünyayı daha iyi hale getirmek için çalışan 500’den fazla kadını ödüllendirdik. Yves Rocher Vakfı’nın bir kamu kuruluşu olarak kabul edilmesi ana sponsoru olarak bizim için en büyük gurur kaynağıdır.

Yves Rocher Vakfı ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.yves-rocher-fondation.org/en/

Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim