This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Cildini Nemlendirmek için iyi beslen!

Cilt bakım ürünleri size nemlendirilmiş bir cilt sağlayabilir. Ancak bu ürünlerin yanı sıra beslenme şekliniz de cildin nemlenmesinde önemlidir. Cildinizdeki nemi besinler ile artırabilirsiniz.

1/

Sağlıklı yağları tüketin!

Sağlıklı yağlar Omega-6 ve Omega-3 gibi esansiyel  yağ asitleridir. Omega-3 yağ asidi cildin elastikiyetini arttırken, Omega-6 yağ asidi ise cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Zeytin yağı ve balık bu yağlar açısından zengin besinlerdir. Ayrıca somon, sardalye, uskumru ve ringa balığı  Omega-3 ve Omega-6  açısından zengin balık çeşitleri arasında yer alır. Bu tarz gıdalarla beslendiğinizde cildinizi adete ödüllendirmiş olacaksınız.

sowimage
2/

Su içeriği yüksek meyve ve sebzeleri tüketin!

Su içeriği yüksek olan meyve ve sebzeler cildinizin nemlenmesi açısından oldukça önemlidir. Beslenme rutininize, belli porsiyonlarda bu meyve ve sebzeleri eklemelisiniz. Mevsimine uygun olarak marul, kabak, kereviz, salatalık, domates gibi sebzeleri; turunçgil, karpuz, şeftali ve çilek gibi meyveleri seçebilirsiniz.

sowimage
3/

E vitamini açısından zengin gıdaları tüketin!

E Vitamini cildi nemlendirmeye yardımcı olan hidrolipidik tabakayı güçlendirir. Doğal bir antioksidan olan bu vitamin cilt hücrelerini yeniler ve cildinizin yaşlanma sürecini yavaşlatır. E vitamini birçok farklı gıdada bulabilirsiniz. Örneğin:
- Bitkisel yağlar (zeytin ve kanola)
- Ispanak
- Kuruyemiş (badem, fıstık, fındık)
- Avokado

*food : nourriture

sowimage

Cildinizi nemlendirmek için nasıl besleniyorsunuz?

Share