Yves Rocher
0
Geri

Cildinize Uygun Doğru Fondöten Seçimi

Seçeneklerin arasında kaybolduysanız ve cildinize hangi fondötenin uygun olduğunu bilmiyorsanız işte size doğru fondöteni seçmek için ipuçları!

sowimage
sowimage

Başlamadanönceiştebazıgenelbilgiler:

Bronz bir görünüm için cildinizden daha koyu renkte fondöten seçiminden kaçının. Yüzünüz ve boynunuz arasında kötü bir renk farklı oluşabilir.Sağlıklı ve ışıltılı bronz bir görünüm istiyorsanız, elmacık kemiklerinizin altına, çene yanındaki yüz çerçevenize ve alın köşelerinize biraz kontürpudrasıuygulayabilirsiniz. Sonrasında ufak bir allık dokunuşuyla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Size daha ışıltılı bir görünüm vereceğini düşünerek ten renginizden çok daha açık renkte bir fondöten seçmemelisiniz. Bu seçim aksine yüzünüzde maske varmış gibi görünmenize neden olabilir. Cildinize ışıltılı bir dokunuş yapmak istiyorsanız, göz kamaştıran ikili aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üst kısmına, burnunuzun üstüne ve kaş diplerine uygulayarak mükemmel aydınlık bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Şimdi asıl konumuza gelelim 😊 Cilt tonunuzu belirlemek ve uygun fondöteni seçmek için en temel adım cildinizi tanımaktır. 

Cilttonunuzubilmiyormusunuz? Endişelenmeyin size yardımetmekiçinburadayız!

 

sowimage

 

2 temel ten rengiailesivardır:

  • Pembe alt tonlu:Açık ya da çok açık tene sahipseniz, güneşten kolay etkileniyorsanız ve cildiniz kolay kızarıyorsa siz pembe alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir.
  • Sarı alt tonlu(Bej): Buğday ya da koyu renk tene sahipseniz, kolayca bronzlaşabiliyorsanız siz sarı alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir.

Ten rengi ailenizi anladıktan sonra, tek yapmanız gereken o ailenin içindeki doğru rengi bulmak.

Fondötenlerimizdeki sayılar size ne kadar açık ya da koyu olduğunu vurgulamak için kullanılıyor. Örneğin; Pembe 100 en açık ton iken Pembe 300 en koyu ton anlamına geliyor.

 

 

Fondötenin size uygun olduğundan emin olmak ve test etmek için size önerimiz mağazalarımıza giderek çene kısmınızda ideal tonunuzu denemeniz. Elde denemek en yaygın hatalardan biridir. Çünkü el tonunuz ile yüz tonunuz arasında fark olabilir.

Sizin fondöten seçimi ile ilgili ipuçlarınız neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Share