This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Cildinizi Güneşten Nasıl Korursunuz?

İster şehirde ister sahilde cildinizi güneşten korumak için gelin önerilerimize bir göz atın! 🌞

Genellikle güneş kremleri deniz ve havuz kenarında tatildeyken en çok ihtiyacımız olan ürün gibi görünse de aslında cildimizi tüm yıl boyunca şehir hayatında da korumamız gerektiğini biliyor muydunuz? Güneş ışınlarına her ne kadar şehir hayatında az maruz kaldığınızı ve zararsız olduğunu düşünseniz de aslında güneşin etkisi cildinize oldukça fazladır. İster şehirde ister sahilde cildinizi güneşten korumak için gelin önerilerimize bir göz atın!

sowimage

Güneş Kremleri & GKF’li Ürünler

Güneş her ne kadar sizi mutlu etse de aslında cildinizi hiç de o kadar mutlu etmemektedir. ☹️ UVA ve UVB ışınları cildinize etki eder, yaşlanma ve kırışık oluşumunun hızlanmasına sebep olur. Yani aslında güneş ışınları yaşlanma belirtilerinin en temel sebeplerinden biridir.

Bu riskleri ortadan kaldırmak için yapmanız gereken tek şey: doğru ürünlerle cildinizi güneş ışınlarından korumak! 

Yves Rocher’de sizin ihtiyacınıza özel tüm bakım ürünlerini bulmak mümkün! Hem güneş bakım kremleri hem de GKF içeren günlük bakım kremlerimiz ile cildinizi hem sahilde hem şehirde koruyun!

GÜNEŞ BAKIM KREMLERİ

Güneşe uzun süre maruz kaldığınız zamanlarda mutlaka kullanmanız gereken ürünlerdir. Sahilde, havuz kenarında, dışarıda güneş altında spor yaparken ya da tüm gün dışarıda güneşli günlerde yapacağınız aktivitelerde mutlaka bu ürünleri kullanmanızı öneririz.

Güneş bakımı ürünlerini bol miktarda kullanmalı ve sık sık tekrarlamalısınız. Denizden ya da havuzdan çıktığınızda kurulandıktan sonra tekrar uygulama yapmayı unutmayınız. 🏖

GKF’li KREMLER

Şehir hayatında her gün kullanılmalıdır. Bu ürünler sizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korurken, cildinizi nemlendirir, sıkılaştırır ve detoks etkisi yaparak cildinize bakım yapar.

GKF’li ürünleri bakım rutininize eklemeniz oldukça önemlidir. Her sabah serum uyguladıktan sonra bu ürünleri uygulayarak cildinizi koruyabilirsiniz. Bu kremleri gündüz kremi olarak kullanabilir, ya da kuru bir cildiniz varsa gündüz kreminizi sürdükten sonra ardından GKF’li ürünleri uygulayabilirsiniz. 

sowimage
sowimage

Sağlıklı bronz bir cilt için ipuçları!

Sağlıklı bir bronzluk elde etmek için doğru ürün kullanımının yanı sıra beslenme ve bakım rutinlerinizi de aksatmamalısınız.

  • Havuç, kavun, kayısı gibi renkli meyve ve sebzelerle beslenmeye özen gösterin. Bu besinler melanin sentezini uyaran beta karoten içerir. Sezon meyve ve sebzelerini bol bol tüketerek, su tüketiminizi arttırmayı da unutmayın!
  • Düzenli olarak peeling yapmak da bu dönemde oldukça önemlidir. Hem yüzünüze hem de vücudunuza haftada 2 kez peeling yaparak, cildinizi ölü hücrelerden arındırabilir, daha sağlıklı bir bronzluğun keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Özellikle güneşin olduğu zamanlarda şapka ve gözlük kullanımını ihmal etmeyin.

Unutmayın:

  • Güneş kremi bronzlaşmanızı engellemez!
  • Güneş bakım ürünlerimizin ambalajlarının üzerindeki son kullanma tarihlerine dikkat ederek kullanmanızı ve mümkünse her sene yenilemenizi öneririz.

Share