This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Toprağın Kadınları Yarışması 2021

Kadınlar her an dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışıyorlar. Yves Rocher Vakfı, kadınların çevreyi koruma konusunda ki bu mücadelelerini destekliyor...

sowimageVasco Pisserra

Yves Rocher Vakfı – Institut de France, bitki dünyasına borçlu olduğumuz şeyleri ona geri verme tutkusuna sahip Rocher ailesi tarafından ‘Doğa, insanlığın geleceğidir.’ mottosu ile 1991 yılında kuruldu. Bu geçen 29 yıl süresince birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı ve atmaya devam etmektedir.
Dünyada 2001 yılından beri yürütülmekte olan, Türkiye’de ise 6. Kez gerçekleştirilecek olan ‘Toprağın Kadınları’ yarışması; çevre yararına bir bitki türü veya tabiat alanlarının koruma altına alınmasını sağlamayı, çevre yararına alınan bir aksiyon ile toplumun refahına sürdürülebilir katkıda bulunmayı ve bu kapsamda “Kadın özgürlüğü ve cinsiyet eşitliğine destek” olmayı, ve yine çevre ile ilgili bir konuda çocukların ve gençlerin bilinçlenmesini sağlamayı hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda da, dünyanın dört bir yanından çevreci kadınların hayata geçirdiği projeleri ödüllendirmektedir.

sowimage
AMACIMIZ

. Doğa ile bağımızı güçlendirmek.
. Cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak.
. Çevreyi koruyan, güçlü ve toprağına sahip çıkan
Türk kadınlarını desteklemek.

sowimageDanone Wendy

HİKAYEMİZ

Kadınlar her an dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışıyorlar. Yves Rocher Vakfı, kadınların çevreyi koruma konusundaki bu mücadelelerini destekliyor.

Birleşmiş Milletlerin Binyıl Kalkınma hedeflerinden biri olan kadın özgürlüğü ve cinsiyet eşitliğini desteklemek amacıyla
Yves Rocher Vakfı şimdiden 50’den fazla ülkede 450 kadını ödülendirdi.

Dünyada 2001 yılından bu yana düzenlenen Toprağın Kadınları yarışmasında, 2015-2016 yılında uluslararası birinci olan Türkiye, 2021 yılında da Türk Kadınlarının çevre için mücadelelerine ışık tutmaya ve ödüllendirmeye devam ediyor.

 

SİZ DE GEZEGENİNİZE POZİTİF BİR İZ BIRAKMAK İSTİYORSANIZ
BAŞVURULARINIZI BEKLİYORUZ.

Katılmak için :
https://www.yvesrocher.com.tr/topraginkadinlari

"Toprağın Kadınları" nedir? Projenin geçmişi hakkında bilgi almak için...

SON BAŞVURU TARİHİ : 15 EKİM 2020

Share