This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Ayak Bakımı: Bakımlı Ayaklar İçin Pedikür Rutini

Ayaklarınız tüm kış ayakkabılar nedeniyle kapalı kaldı. Bu nedenle ayak bakımı yapmanın tam zamanı! Peki onları nasıl daha yumuşak ve güzel yaparız?Muhteşem ayaklar için ipuçlarını takip edin!

sowimage

1)Pürüzleri ortadan kaldırın!

Ayaklarınızda sürtünmeden ve ayakkabı içerisinde sıkışmadan dolayı, ayak derisinde zamanla kuruma ve kalınlaşma meydana gelir. Aslında ayakların altındaki nasırlar sürtünme reaksiyonundan dolayı oluşur. Doğal Ponza Taşlı Yenileyici Ayak Peelingi, içeriğindeki Organik Lavanta Yağı ve Özsuyu ayaklarınızı gevşetip rahatlatırken, Kayısı Çekirdeği Tozu gözeneklerinizi tahriş etmeden derinlemesine temizler, ölü deriden arındırır ve ayak derinizi pürüzsüzleştirir. Düzenli ayak peelingi yapmanız nasır oluşumunu engelleyecektir.

-Ayaklarınızı temiz su ile nemlendirin.

-Ayak peelinginden bir parça alın ve daha derin bir ovma için küçük dairesel hareketlerle uygulayın.

- İyice durulayın.

 

Ponza taşı yardımıyla da ayaklarınızdaki sertleşmiş bölgeleri daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Ama haftada en fazla 2 defa uygulamalısınız. Çok sert ve fazla uygulamalarda sertlikler yeniden oluşabilmektedir.

sowimage

2-Yumuşacık ayaklar için:                                                                  

Vücudunuz gibi ayaklarınız da rahatlamayı ve dinlenmeyi hak ediyor. Ayak derinizdeki sertliği önlemek için, ayaklarınızı iyice nemlendirmelisiniz. Rahatlatıcı Ayak Masaj ve Bakım Kremi'ni topuktan başlayarak parmaklarınıza doğru, tüm ayağınıza uygulayın. Organik Lavanta Yağı içeren bitkisel formülü sayesinde ayakları anında gevşetip rahatlatır.Bu arada, ayak topuğu daha fazla neme ihtiyaç duyduğu için, bu bölgeye daha fazla uygulamalısınız.   

 

Ayaklarınızda aşırı kuruluk mu var?

Ayaklarınıza Onarıcı ve Yumuşatıcı Ayak Balsamı'nı uyguladıktan sonra, pamuklu çorabınız ayağınızda gece boyu kalsın. Sabah uyandığınızda ayaklarınız yumuşacık olacaktır.           

Ayaklarınız yorgunluktan şişmiş mi? Topuklu ayakkabınızdan kurtulup, ayağınızı dinlendirmelisiniz.

sowimage

Ayaklarınız yorgunluktan şişmiş mi?

Topuklu ayakkabınızdan kurtulup, ayağınızı dinlendirmelisiniz.

Ayrıca ayak bakımınızı da ihmal etmemelisiniz.

 

 

 

Peki siz ayaklarınıza nasıl bir bakım uyguluyorsunuz? Yorumlar kısmında ayak bakım rutininize ait ipuçlarını bizlerle paylaşın!                              

Siz de yorum kısmında mükemmel ayaklara sahip olmanız için bize ipuçlarını paylaşın!

Share