Yves Rocher
Geri

Cildinizi dış etkenlere karşı koruyun!

Dış etkenlere artık DUR deme zamanı geldi! Günlük koşuşturmalarımız bizi, cildin yaşlanmasını hızlandıran hava kirliliği, güneş, stres gibi dış etkenlere maruz bırakıyor! Peki bu etkenlere karşı cildimizi nasıl koruyabiliriz?

Doğal yaşlanma kaçınılmaz bir fizyolojik süreçtir. "Genç görünmek" büyük ölçüde doğuştan gelen bir sermayedir; fakat yaşam tarzı, alışkanlıklar ve çevresel faktörler yaşlanmayı hızlandıran belli başlı etkenlerdir.

Örneğin, akşamları makyajı temizlerken pamukta kalan kir, cildin nefes almasını engeller. Bu nedenle, cildin canlı ve sağlıklı kalması için cildi dış etkenlere karşı onarmak ve korumak çok önemlidir!

Dış etkenlere karşı savaşmak için 3 önemli adım nedir?

1. Temizleyin

Cilt temizliği cilt bakım rutininin ilk adımıdır! Tek bir hareketle cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun cilt temizleyicisiyle cildinizi kir ve makyaj kalıntılarından arındırın.

sowimage
sowimage

 

2. Nefes alın

Evde, huzur içinde uygulayabileceğiniz basit yüz masajıyla cildinizi dinlendirin. Avuç içiyle yüzünüzü gerdikten sonra, göz çevrenizde sekiz çizerek yüz masajınıza devam edin. Ardından avuç içlerinizi üçgen şekline getirerek önce alnınıza sonra da göz kapaklarınıza hafifçe bastırın. Sonunda, kaşlardan alın bölgenize doğru iki parmağınızla nazikçe masaj yapın.

sowimage

3. Onarın

Cildinizin soluk, mat ve nemsiz kaldığını düşünüyorsanız, Gençlik İksiri bakım serisi gerçek bir detoks tedavisidir! Bitkisel formülü, kökenleri Madagaskar'da bulunan, onarıcı ve koruyucu özellikleriyle bilinen Afloya içerir. Ayrıca formülü mineral yağ, silikon, paraben ve renklendirici içermez!

 

Peki ya siz  cildinizi dış etkenlerden nasıl koruyorsunuz?

Share