Geri

Cilt Reaksiyonlarına Karşı Alınacak Önlemler!

En sevdiğiniz ürünlerin formülasyonunu hazırlarken, uzmanlarımızın alerji veya tahriş riskini nasıl önlediğini öğrenmek ister misiniz? Detayları bu sayımızda...

Alerjik reaksiyon ve tahriş: İkisi arasındaki fark nedir?

Tahriş ile alerjik reaksiyonları birbirine karıştırmayın!

Alerjen olarak adlandırılan molekül ile temas üzerine alerjik bir reaksiyon ortaya çıkar ve ürünle temas edilen bölgeden vücuda yayılmaya başlar.

Diğer yandan tahriş, cilt tipine uygun olmayan bir kozmetik ürünün kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Hemen görünür ve temas alanıyla sınırlıdır. Ürünü kullanmayı bıraktığınızda ise tahriş kaybolur. Alerjik reaksiyonun iyileşmesi daha uzun sürebilir.

 

sowimage

İlk Adım: Formülasyon

Formülasyon adımı çok önemlidir! Alerjik reaksiyonların risklerini sınırlandırmak için, formüllerimizde alerjik potansiyeli ile bilinen ham maddeleri kullanmıyoruz.
 
Aynı şey tahriş için de geçerlidir. Bir ürünü formüle ederken, tahriş edici olduğu bilinen maddeleri hariç tutuyoruz. Ancak kullanılan doz miktarı oldukça önemlidir. Bir bileşen belirli bir dozda tahriş edici olabilir ancak ürün içinde mevcut konsantrasyonda olmayabilir. Ürün içeriğinin konsantrasyonunu, genel kullanım koşullarının yanı sıra, bir ürün tedavi amaçlı kullanıldığında veya durulandığında (örneğin, duş jeli) göz önünde bulundurulur.

Bu nedenle, formülasyon adımı hayati önem taşıyor. Ürün formüle edildikten sonra, tolerans ve güvenlik testlerine geçiyoruz!

sowimage

İkinci Adım : Test Zamanı !

Her bir bileşenin güvenliğini toksikoloji uzmanlarımız aracılığıyla değerlendiririz ve her bir formülümüzü, dermatologların gözetimi altında, gerçekten güvenli ve tolere edilebilir olduğunu doğrulamak için tekrar test ederiz.

Test sonuçlarına göre formülün kullanıp kullanılmayacağına karar verilir.

Ayrıca müşteri hizmetleri departmanımız ile, geri bildirimleriniz sayesinde ürünlerimizi sürekli takip edebiliyoruz!

sowimage

Tamamen Risksiz Diyemeyiz

Ürünlerimiz, alerjik reaksiyon ve tahriş riskini en aza indirecek şekilde formüle edilmiştir; ancak “risksizdir” kavramı mevcut değildir.
Aslında, alerjik reaksiyonlar son derece nadir ve bireysel olarak oluşur. Her insanın farklı bir maddeye alerjisi olabilir ve herkes aynı alerjene farklı şekilde tepki verebilir. Kısacası, mevcut riski ölçmek oldukça karmaşıktır. Bu nedenle, alerjenik potansiyeli ile bilinen maddelerden kaçınmak, riski sınırlamanın en etkili yoludur!

 

Yves Rocher'de

Ürün güvenliği en önemli önceliğimiz olduğundan, tüm ürünlerimiz istisnasız olarak üretiminin her aşamasında birçok test ve izleme sürecinden geçmektedir. Ürün formülasyonundan paketlenme sürecine kadar, her aşamada, titizlikle çalışmaktayız.

Share