This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Dağlara veya plajlara gitmek için hazırlanıyoruz!

Tatiliniz için ister dağa çıkmayı tercih edin, ister plajlara gitmeyi ama bu harika tatil için ipuçlarımızı takipte kalın!

Vücudunuzu hazırlayın!

Aksiyon dolu kayak, dağcılık veya sörfle geçecek bir tatile karar verdiyseniz , kas zedelenmesini ve yaralanmayı önlemek için vücudunuzu hazırlamanız gerekir. Kilit kaslarınızı tatile gitmeden iki, üç hafta içerisinde güçlendirmenizi sağlayacak ipuçlarımıza göz atın.
Kalçalarınızı ve kalça kaslarınızı şekillendirmek için squad yapmanızı, dizinizi 90 derece kırarak lunges hareketini, duvara sırtınızı dayayarak oturma hareketini ve pelvik kaldırma hareketi yapmanızı öneriyoruz.

Düz bir karın için plank, side plank, crunchs’dan iyi hareketler yoktur.
Süpermen hareketi yaparak sırtınızı şekillendirebilir, yüzüstü uzanırken egzersiz programınızı sağlamlaştırabilirsiniz.

Bu egzersizleri diğer sağlam egzersizler ile destekleyebilirsiniz: push-ups ( ayakta veya dizlerinizin üzerinde) ve sıkı  kollar için chair dips hareketini yapabilirsiniz.

15 dakikalik bir ısınma hareketi ile kaymadan önce veya  sörf yapmadan önce ısının.

İşte ısınma rutini:

1/ Eklemlerinizi ( ayak bilekleri, bilekler, dizler, omuzlar, boyun vs.)  iki yöne çevirerek harekete geçirin.

2/  Kaslarınızı; atlama tahtaları, squatlar ve ayakta diz kaldırma (diehards için) gibi egzersizler ile kalp ritminizi yükselterek ısıtabilirsiniz.

Akşam esneme hareketlerinizi ihmal etmeyin!

sowimage(c) Agence Matter

Cildinizi hazırlayın ve koruyun!

İyi bir bronz tene sahip olmak için tavsiyelerimize uyun çünkü egzersizlere başlamadan sizin için tüm ihtimalleri gözden geçiriyoruz!

 50 Güneş Koruma Faktörlü Güneş Kremi gibi yoğun ve zengin içeriğe sahip aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden koruyan bir ürün tercih edebilirsiniz. Küçük olması sebebi ile  makyaj çantanızın vazgeçilmez ürünü olacaktır!

Eğer sahile gidiyorsanız, cildinizi güneşten ve nemsizlikten koruyun. Losyon, yağ veya emülsiyon gibi birçok seçeneğiniz var!
Kendinizi korumanız güzel fakat, güneşli bir günden sonra aynı zamanda güneş sonrası bakıma ihtiyacınız olacaktır.

Cildimiz nemini kaybetttiğinde ve kuruduğunda gerilmeye eğilimlidir.  Yoğun Nemlendirici Maske ve Kuru Ciltler için Onarıcı Vücut Sütü ile cildinizin nem ihtiyacınız karşılayabilirsiniz. Özellikle kayak yaparken ellerinize dikkat etmeniz gerekir, çünkü soğuk ellerinize çok çabuk hasar verir. Soğuğa Karşı Onarıcı Konsantre El Kremi ile ellerinizi şımartabilirsiniz!

Sizin tatile hazırlık için ipuçlarınız nelerdir?

Share