Geri

Daha yeşil bir hayat

Yaşadığınız mekanı bitkilerle donatın

Kendinizi iyi hissedeceğiniz bir iç mekan için, internet dünyası dahil her yerde trend haline gelen dekorasyon fikirlerini izleyin: örneğin balkon olmadan da keyfini sürebileceğiniz mini teraryumlar edinebilirsiniz! Tek yapmanız gereken taş, bitki ve yosunlarla kendi kendine yetebilen bir mini ekosistem yaratmak. En sevdiğiniz minyatür bitkilerini seçerek kendinizi şımartın!

İç mekanlar yerine geniş yeşil alanları tercih ediyorsanız, park gibi ortak alanlarda kendinizi yeşilin büyüsüne bırakabilirsiniz. Bu alanlarda hem sizin gibi doğa severlerle buluşma imkanı bulabilir hem de kendi bahçenizi yaratabilirsiniz. Aynı zamanda yeşilin rahatlatıcı etkisi sayesinde kendinizi iyi hissedersiniz. Büyük ortak bahçelerde, kendi bahçenizi inşa etmenize destek olabilecek kurumları araştırabilir ya da kendi projenizi baştan yaratabilirsiniz.

sowimageTeagan Glenane

İç dünyanızı yeşillendirin

Yeni eğilimlere yönelme isteğiniz her geçen gün artıyor mu? Öyleyse hem lezzetli hem de sağlıklı enerji içecekleriyle spordan önce ihtiyacınız olan tüm gücü bulabilir, aynı zamanda günlük vitamin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Doğal meyvelerden yapılan içecekler vitamin, mineral ve lif kaynağıdır. Aynı zamanda hindistan cevizi, tarçın ve daha birçok aromasıyla herkesin damak tadına uyan bir içecek mutlaka vardır.

 

sowimage

Rahat uykular için masaj zamanı

Günün sonunda herkes ufak bir dinlenmeye ihtiyaç duyar. Böyle bir durumda basit bir masajdan daha güzel ne olabilir? Vücudunuzda aşağıdan yukarı doğru yapacağınız masaj hareketleri sonrası uykunuz daha da verim kazanır. Ayaklardan başlayarak kalçalara doğru, baş parmaklarınızı bacak kaslarınız üzerinde hafif baskı uygulayarak gezdirin. Nihayet yatma zamanı geldiğinde masaj sayesinde zaten dinlenmiş olan vücudunuz, uykunuz boyunca daha da dinlenecek!

 

sowimageKarel Balas

Peki ya sizin daha "yeşil" bir yaşam için önerileriniz neler?

Share