ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Dermatolojik kontrol altında testler

Cildiniz için önemi nedir?

Toksikoloji uzmanı Corinne Combe ile ürünlerimizin cilt üzerindeki toleransını ölçen günlük testlerimizin temel adımlarını keşfedin.

sowimage

1/ Bitkisel içerikler

Cildinize uyguladığınız ürünün formülü, birden fazla içeriğin birleşiminden oluşur.

Yves Rocher Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları olarak, bu içeriklerin güvenilirliği ve formüldeki birleşimine ilişkin detaylı bir değerlendirme gerçekleştiriyoruz. Toksikoloji ve kimya uzmanlığına dayanan bu değerlendirmeyi in vitro testlerle yürütüyoruz.

İçeriklerimiz, uzmanlarımız tarafından tek tek incelendikten sonra formülleştirme sürecine geçiyoruz.

Bitmiş rün üzerinde yapılan testleri gerçekleştirdiğimiz adım, işte bu süreçte başlıyor.

2/ Bitmiş ürün üzerinde testler

Dermatolojik kontrol altında güvenilirlik testleri

Ürün satışa sunulmadan  önce, toksikoloji uzmanlarımız tarafından yürütülen bu güvenilirlik testleri, ürünün tahriş ve hassasiyet potansiyelinin olmadığını doğrulamak için yapılır. Dermatolog gözetiminde ürünün cilde uygulanması sırasında gerçekleştirilir.

Eğer bir içeriğe alerjiniz olduğundan şüpheleniyorsanız, ürünün ambalajı üzerinde bulunan içerik listesini kontrol etmenizi öneririz. Bu liste, ürünün formülünde size uygun olmayan bir içeriğin olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

İçeriklerle ilgili şüpheniz varsa, mutlaka Müşteri Hizmetlerine başvurun. Uzmanlarımız tarafından desteklenen danışmanlarımız, size her türlü konuda destek verecektir. 

Dermatolojik kontrol altında tolerans testleri
sowimage

Ürünün, cilt ile anında ya da birkaç defa temasından sonra cilt üzerinde yarattığı tahrişi önlemek için, dermatolojik ve oftalmolojik kontrol altında tolerans testleri gerçekleştiriyoruz.

Sürecin bu adımında, ürünün formülünü, uygulamasını ve ürünü kullanan hedef kitleyi (örneğin hassas cilde sahip kadınlar) dikkate alarak ürünün toleransını ölçüyoruz.

 

 

Bu testler 25 gönüllü üzerinde yürütülür. Çünkü bilimsel veriler, toleransı tespit etmek için bu sayının yeterli olduğunu göstermektedir. Testler, normal kullanım şartları altında, en az 3 hafta boyunca ve dermatolog gözetiminde gerçekleştirilir. Gönüllüler, ürünün hedef kitlesi içinden seçilir. Örneğin hassas ciltler için bir krem, dermatologlar tarafından seçilmiş hassas cilde sahip kadınlar üzerinde yapılır.

Testler, uzmanlarımızın ürünün toleransı ve cilde uygunluğunu doğrulamasını sağlar.

Önceki değerlendirme aşamalarından geçip, testin bu adımında tolerans sorunlarının ortaya çıkması çok nadir görülse de, böyle bir durumda ürünün formülü yeniden çalışılır ve yeni bir tolerans testi gerçekleştirilir.

Hiçbir durumda, gerekli değişiklikler yapılmadan bir ürün piyasaya sürülemez.

3/ Biliyor muydunuz? Devamı var...

Ürün piyasaya sürüldükten sonra, kozmetik ürününün denetimi devam eder. Ürünün kullanımı ile ilgili tüm yorumlar, dünya çapında müşteri hizmetleri aracılığıyla uzmanlarımıza iletilir.

Kısacası ürünün yaşam döngüsü boyunca müşterilerimiz tarafından kullanımını kontrol ediyor, değerlendiriyor ve müşterilerimize her türlü desteği veriyoruz.

Share