This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Dikkat Çeken Bir Görünüme Sahip Olmaya Ne Dersiniz?

Güzellik için neler yapabilirsiniz? Güzel bir görünüme sahip olmak için ilgili ipuçlarımızı takip edin ve egzersizlere göz atın.

                                     Vücudunuzu şekillendirmeye hazır mısınız?

sowimage

Evet kızlar, vücudunuzu şekle sokmak ve formunuzu korumak için biraz çalışmanız yeterli! Birkaç basit egzersiz ile kaslarınızı harekete geçirerek verimli sonuçlar alabilirsiniz. Kendi vücut ağırlığınızı kullanabilir ya da daha etkili sonuçlar almak isterseniz küçük el ağırlıkları ile sporunuzu yapabilirsiniz. (Eğer gerekli olan spor materyallerine sahip değilseniz, bir şişe su ile de bu uygulamayı tamamlayın!)

1/ Üst göğüs çalışması

Sırtınız düz ve dizleriniz bükülü olacak şekilde yere uzanın. Her iki elinizde bir ağırlık olacak şekilde (ya da su şişesi) kollarınızı başınızın üzerine doğru esnetin. Ağırlıkları indirirken dirseklerinizin dışarı baktığından emin olun. Bu egzersizi 4 set halinde ve her bir seti 15 kez olucak şekilde uygulayın.

 

2/ Göğüs esnetme

Dizlerinizi bükün ve yere sırt üstü uzanın. İki elinize de ağırlık alın. Kollarınızı göğsünüze doğru esnetin. Kollarınızı düz tutarken sonrasında başınızın arkasına getirin. Bu egzersizi 4 set halinde ve her bir seti 15 kez olucak şekilde uygulayın.

 

3/ Eğilme hareketleri

Eğer adım hareketleri yapabileceğiniz bir platforma sahipseniz bu harika. Fakat bir merdiven yardımıyla da çalışmanızı yapabilirsiniz. Kollarınızı adımınızın kenarına konumlandırın, sırtınızı gerdirerek karnınızı sıkın. Ayağınız adımınızdan uzaklaştıkça bu hareketi yapması daha da zorlaşacak. Yavaşça ve kontrollü bir şekilde aşağı inin. Bu egzersizi 4 set halinde ve her bir seti 15 kez olucak şekilde uygulayın.

 

4/ Germe Hareketleri

Bu egzersiz kollarınızı güçlendirirken aynı zamanda göğüs kaslarınızı da harekete geçirecektir. Egzersize klasik squat (çömelme) hareketi ile başlayabilirsiniz fakat uygulamayı yaparken kollarınızı göğüs seviyesinde tutmaya özen gösterin.

 

5/Plank hareketleri

Bir mat üzerinde, yüz üstü şınav pozisyonu alarak dirsekleriniz ve ayak parmaklarınızı yere koyarak bacaklarınızı omuz genişliği hizasında açın. Karın kaslarınızı sıkarak bu pozisyonu 30 saniye boyunca koruyun.4 kez tekrarlayın. İlerleyen günlerde süreyi ya da tekrarları arttırarak uygulamayı zorlaştırabilirsiniz.

 

sowimage

6/ Şınav hareketleri

Ellerinizi omuzlarınızdan biraz daha geniş olacak şekilde konumlandırın ve daha sonra sırtınızı gerdirerek yere uzanın. Bu egzersizi 4 set halinde ve her bir seti 15 kez olucak şekilde uygulayın. Zor olmaya mı başladı? İşte bir başka ipucu: Bu egzersizi dizleriniz yerdeyken de yapabilirsiniz.

 

7/Pres egzersizleri

Herhangi bir materyal gerektirmeyen bu kolay egzersizi her yerde yapabilirsiniz. Avuçlarınızı bir araya getirerek ellerinizi 15 saniye boyunca biri diğerine baskı yapacak şekilde sıkıştırın. Daha sonra serbest bırakın. Bu egzersizi 4 set halinde ve her bir seti 15 kez olucak şekilde uygulayın.

 

8/Ters kelebek hareketi

Yüz üstü uzanın ve sırtınızı düzleştirin. Ardından kollarınızı omuz yüksekliğine çıkartın. Daha iyi sonuçlar almak için duraklayın ve yavaşça gerilmiş kollarınızı indirin. 10-15 kez uygulamaya devam edin.

 

Vücudunuzu esnetmeyi ve su içmeyi unutmayın!

sowimage

 

Vücudunuzu susuz bırakmamaya özen gösterin ve esneme hareketlerini yapmayı unutmayın. Kaslarınızı dinlendirmek ve ağrıyı önlemek için esneme hareketleri çok önemlidir. Spor yapabilmeniz için birçok farklı pozisyon mevcut. Biz sadece birkaç tanesini sizinle paylaştık.

sowimage
sowimage

            Cildinizi Güzelleştirme Yolları

1/ Cildi ölü hücrelerden arındırma

Haftada bir kere, cildinizde ki ölü hücreleri temizleyerek cildinizi arındırın. Göğüs bölgeniz daha narin olduğu için Nemlendirici Peeling 'i tercih edebilirsiniz.

%100 Doğal Toz Peeling'i ile peelinginizi kişiselleştirebilirsiniz. Yarım çay kaşığı kadar toz peelingi, Nemlendirici ve Ferahlatıcı Yüz Temizleme Jeli ile karıştırın. Cildiniz pürüzsüz, ışıltılı ve yumuşacık olacak!

 

sowimage

 

2/ Nemlendirme

Cildinizi yumuşak ve pürüzsüz tutmak ve aynı zamanda erken belirginleşen kırışıklıkları engellemek için dekoltenizi her gün nemlendirmeniz önemli.

Normal ve kuru ciltler için Nemsiz Ciltler için Nemlendirici Vücut Sütü ile cildinizi nemlendirerek yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazanın!

 

sowimage

 

3/Etkiyi arttırın

Dekolte güzelliğinizi arttırmak için özel bir ürün olan Tahiti Monoi Yağı - Saç ve Vücut Yağını'nı kullanın. Bu egzotik yağ ile cildinizi şımartırken kokusu size keyif verecek. Ayrıca bu ürün sayesinde cildiniz ışıldayacak!

sowimage

İpuçları: Tatile mi gidiyorsunuz? Cildinizi korumayı unutmayın. Daha fazlasını buradan öğrenebilirsiniz!

Yorum kısmında görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Share