This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Doğaya Saygılı Ambalajlarımız

Uzun yıllardır ambalajlarımızın çevreye etkisini azaltmak adına doğa dostu bir yaklaşım benimsedik. Gelin bu konu hakkında daha fazla bilgi edinin!

Bitki bilimciler, hasat yapanlar, üreticiler ve perakendeciler

Kalabalık ailemizin her bir çalışanı bu yaklaşımın bir parçasıdır. Her şeyden önce Yves Rocher markası için çalışan herkes, doğa dostu yaklaşım ile tasarlanan ürünlerimizin üretim zincirinde çalışan işinde uzman kişilerdir.

Bu yaklaşım 3 temele dayanır: KULLANIMI AZALT- YENİDEN KULLAN- GERİ DÖNÜŞTÜR.

Sorumluluk duygumuzu tam anlamıyla gösterebilmek için bu 3 temele ihtiyacımız var.

Yalnızca gerekli olan miktardaki ambalajları saklayabilmek için gereksiz ambalaj kullanımını AZALTTIK. Daha az malzeme, daha fazla doğa… Bu basit ilke her zaman doğaya saygılı bir yaklaşım için gereklidir. Çevre üzerindeki etkimizi en aza indirmek için yenilenemeyen kaynaklardan elde edilen malzeme kullanımını azaltıyoruz.

Daha küçük ambalajlar ile büyük etki

Konsantre duş jellerimiz ve şampuanımızın ebatları küçük ama etkileri güçlüdür. Klasik ürünlerimize göre sırasıyla %50 ve %39 daha az plastik * ile aynı etkiyi vermeye devam ediyorlar.

*400 ml duş jeli ve 300ml şampuanın ambalajına kıyasla

Ayrıca paketlemeler için yine bu yaklaşıma uygun olarak sürdürülebilir ormanlardan elde edilen kağıt ve karton kullanıyor; biyolojik çeşitliliğin korunmasını garanti altına alıyoruz.

sowimage

Ambalajlarımız YENİDEN KULLANIYOR

Yves Rocher olarak biz hiçbir ürünü çöpe atmayı sevmiyoruz. Sürekli geri dönüştürüyoruz. Sürdürülebilir dediğimiz her şey yeniden kullanılabilir olmalıdır mantığı ile hareket etmeyi seviyoruz.

Nasıl mı? Örneğin; üretim birimlerimizden çıkan karton atıklarımızı biz her sene yıl sonu ürünlerimizin ya da parfümlerimizin paketlemelerinde kullanıyoruz.

Siz de paketlerimizi, ambalajlarımızı farklı alanlardan yeniden kullanabilirsiniz. Böylece çevreye olan etkinizi azaltabilirsiniz.

GERİ DÖNÜŞTÜRME: Formüllerimiz doğa dostu ambalajları hak ediyor

Yıllar önce Yves Rocher olarak biz, müşterilerimizin güzelliğine verdiğimiz önem kadar değerli olan bir yaklaşımı benimseyerek, geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmaya başladık. Ekim 2020’den itibaren ise; bu yaklaşımı daha da ileriye götürerek, fabrikalarımızdan çıkan şişe formundaki ürünlerimizi %100’ü geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir PET* ‘den üretmeye başladık.

Bu kararımız ile çevre üzerinde somut bir etkiye sebep olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü bu yaptığımız 2.700 ton işlenmemiş plastik tasarrufu demek**. Elbette cam kavanozlarımızda da geri dönüştürülebilen ve yeniden kullanmaya çok kullanışlı ürünleri tercih etmeye devam ediyoruz.

sowimage

Sizin sayenizde mümkün!

Unutmayın: Atıklarınızı her ayırdığınızda, onlara ikinci bir hayat vermek için yardımcı oluyorsunuz. Bizim de malzemelerimizi bu şekilde kullanmakta amacımız bu ve sizin de bize destek olacağınıza inancımız sonsuz! 💚

Ya Gelecek?

Kendini doğaya ve güzelliğe adayan Yves Rocher markası olarak bizce; güzelliğin sınırı yoktur.

Doğaya ve çevreye daha saygılı, size daha fazla güzellik ve çözüm sunmak adına sürekli yenilikler aramaya devam ediyoruz.

Sayenizde geleceğe umutla bakmaya devam ediyoruz. Yves Rocher Vakfı’nın yürüttüğü ‘Plant for the Planet’ (Gezegenimiz için Ağaç Dikiyoruz) programı ile aldığınız her konsantre şampuan ve konsantre duş jeli için gezegene 1 ağaç dikiliyor. ***

sowimage

*Ekim 2020 itibariyle fabrikalarımızdan çıkan şişelerin % 100'ü % 100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir Polietilen Tereftalat'tan (PET) üretilmektedir.

** 2020 satış tahminlerimize göre
***Satın alınan 1 ürün (duş jeli veya konsantre şampuan) = Yves Rocher Vakfı tarafından dikilen 1 ağaç.

Siz çevreye olan etkinizi azaltmak için nelere dikkat ediyorsunuz?

Share