Geri

Dünyayı Değiştiren Kadınlar

Toprağın Kadınları Ödülleri’nin 2018 Uluslararası kazananlarını hep birlikte keşfedelim. Sizde en sevdiğiniz projeyi desteklemek için 9 - 26 Mart tarihleri arasında buradan oy kullanabilirsiniz.

Türkiye : Bedriye Engin

sowimage

Geleneksel yaşam tarzına dayanan "Eko Köy Turizmi Projesi" ile Bedriye Engin, kadınların ekonomik bağımsızlık ve özgüvenlerini geri kazanmalarını sağlıyor.

Oy Verin !

İspanya:  : Elena Carrillo Palacios 

sowimage

 Elena Carrillo Palacios , Nikaragua'da geleneksel kültürlerde kadınların dünya ile uyumlu doğal evler inşa etme rollerini vurguluyor. Doğal ve eski kaynaklara dayanan sağlıklı, ekolojik ve akıllı bir yaşam şekli!

Oy Verin !

İtalya : Susanna Magistretti

sowimage

Susanna hapishane içinde doğanın korunması konusundaki bilinçlendirilmesi, tekrar eden suç oranının düşürülmesi ve mahkûmların istihdam edilebilirliğinin artırılması için bir eğitim bahçesini yeniden düzenledi.

Oy Verin !

Fransa: Sophie Lehideux 

sowimage

Kynarou Derneği ile birlikte çalışan , Sophie Lehideux çevre için farkındalığı arttırırken,  böcek ilacı veya kimyasal içermeyen bir kültüre teşvik ederek güney Hindistan'daki insanlar için yaşam koşullarını iyileştirdi.

Oy Verin ! 

Fas: Zaina Bouhachmoud

sowimage

Zaina Bouhachmoud, kooperatif Agricole Alouss'la birlikte çölleşmeye karşı bölgede savaşırken nesli tükenmekte olan birkaç bitki türünü koruyor ve aynı zamanda bölgedeki ekonomik kalkınmaya yardım ediyor.

Oy Verin !

Meksika : Gladys Reyes Macedo

sowimage

Kestane Alınlı Ara Papağanlarını korumak için Gladys Reyes Macedo, çevre ile ilgili konuşmalar yapar ve kırsal topluluklara geliştirme, araştırma, eğitme ve eğitim verme konularında yardımcı olur.

Oy Verin!

İsveç : Marianne Hassenstein

sowimage

Çevre Eylem Vakfı ile birlikte çalışan Marianne Hassenstein, çevreye saygı duyulması,İsviçrede bulunan kuru taş duvarların korunması, birçok hayvan ve nadir bitki barınaklarının korunulması hakkında farkındalık yaratmaktadır.

Oy Verin !

Portekiz: Matilde Estrela 

sowimage

Matilde  Estrela, organik atıkları organik gübreye dönüştürmek için bir atık geri dönüşüm kooperatifi oluşturdu ve Principe Adası'nda geri dönüştürülmüş camdan mücevherat üretmeye başladı.

Oy Verin !

Almanya : Hanitra Markolf Rakotonirina

sowimage

“Doğa İçin Şans” isimli derneği ile Hanitra Markolf Rakotonirina, Madagaskar'daki kırsal nüfusun doğal kaynaklarının sürdürülebilir şekilde  kullanımı konusunda mobil, ekolojik bir sinema ile farkındalık yaratıyor.

Oy Verin !

Rusya :  Lyudmila Potaeva

sowimage

Lyudmila Potaeva, bir web sitesi aracılığıyla ücretsiz tohum dağıtımı yaparak Rusya'nın yıkıma uğramış bölgelerinde ağaç dikmeye yardımcı oluyor.

Oy Verin !

Ukrayna : Bogdana Gapochenko

sowimage

Bogdana Gapochenko, kentsel alanları kirlilikten korumaya yönelik bir proje başlattı. Nasıl? Ölü yaprakları, şehir çimlerini gübrelemek için organik gübreye çevirerek projesine devam ediyor.

Oy Verin !

Favori projenize oy verin ve yorumlarını bizlerle paylaşın!

Share