This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Güneş Burada!

Cildimi mevsimin ilk güneş ışınlarından nasıl korurum?

İlk güneş ışınları bulutların arasından süzülüyor ve yaz henüz resmen başlamamasına rağmen, güneş beklemez. Şimdi cildinizi korumaya başlamanın tam zamanı!

Nem altın kuraldır

Harika havaların sadece dışarıya çıkıp biraz güneşlenmenizi sağladığını biliyoruz, ancak cildinizi hazırlamadan bu güneş ışınlarına maruz kalmanın sizin için hiçbir faydası olmamaktadır. Bu nedenle cilt kuruluğu belirtilerini önlemek için doğru cilt bakım ürünü ile yaz aylarında da cildinizi sık sık nemlendirmeye devam etmeniz önemlidir. Cildinizi muhteşem bir bronzluk için mümkün olduğunca hazırlamak istiyorsanız bu adımı atlamamalısınız.                                                       

Cildinizi nemlendirdikten sonra, vücudunuzu taze ve ipeksi olmasını sağlamak için Bronzlaştırıcı Aromatik Yağ kullanabilirsiniz.               

Cildimin hangi cilt bakımına ihtiyacı var?

Cildim için en iyi cilt bakım ürünleri hangileri? GFK 50 olan ürünleri kullandığınızda bronzlaşmamanız yaygın bir yanılgıdır. Cildiniz korunurken bile güneşe maruz kalır ve bunun avantajları ve dezavantajları vardır. Örneğin, güneş cildin erken yaşlanması.Cildinizin erken yaşlanmaması için güneşe çıkarken aşırıya kaçmayın ve cildinizi iyi koruyun.

Henüz Temmuz ayı olmasa bile, güneş doğuyor ve batıyor ve cildinizin günlük korunmaya ihtiyacı olabilir. Bunu cilt tipinize ve yaşadığınız  şehire göre güneş bakımınızı seçerek yapabilirsiniz.                           

 

sowimage

İyi alışkanlıklar

Güneş yeniden parlamaya başlar başlamaz kendiniz için iyi alışkanlıklar edinin:

  • Cildinizi sabah ve gece nemlendirmeye devam edin ve gerekirse dışarıya çıkmadan önce güneş kremi sürün. Nemlendiricinizi güneş koruyucu ile karıştırabilir veya SPF içeren bir nemlendirici kullanmaya başlayabilirsiniz.                                                           
  • Cildinizi ışıltılı hale getirmek için her gün bol miktarda su içiniz ve havuç, domates, kabak ve bezelye gibi sebzeler, kayısı ve mango gibi bol miktarda meyve tüketmeye çalışın. Bunların hepsi güneşe çıkmadan önce cildinizin güzelleşmesine yardımcı olurlar.                                                                       

Şimdi hepiniz suçluluk duymadan veya herhangi bir risk almadan sezonun ilk güneş ışınlarından tam olarak yararlanmaya hazırsınız. Cildiniz size teşekkür edecek!                                                    

sowimage

Yaz tatiliniz için şu güzel güneşlenme alışkanlıklarını da unutmayın:

  • 12:00 ve 16:00 arasında yoğun güneş ışığından kaçının.
  • Cildinize uygun  güneş bakım ürünlerini seçin
  • Her iki saatte bir ve yüzdükten sonra güneş ürünlerini tekrar uygulayın.       

 

Peki ya senin güneşten korunma rutinin ne?

Share