Geri

Kantaron Çiçeği neden mavidir?

sowimageEmmanuel Berthier

Göz alıcı olmak için! Üremek için böceklere ihtiyaç duyan tüm diğer bitkiler gibi, Mavi Kantaron Çiçeği de polenlerin taşınması için cezbedici görünen çiçeklerine güvenir. Bu sayede polenler, bir bitkiden diğerine taşınarak çoğalma sağlanır.

Aynı durum kadınlar için de geçerlidir. Göz alıcı olmak için Mavi Kantaron Çiçeğinin yardımına koşarlar. Nasıl mı? Kusursuz bir ciltle! Ve kusursuz bir cilt, mükemmel bir makyaj temizliğinden geçer.

Kusursuz bir cildin temeli, cildi temiz tutmaktır. Yani makyaj temizliği en temel adımdır. Bazı ciltler su bazlı temizliğe yatkınken, bazıları için daha farklı çözümler uygulamak gerekir. Lütfen dikkat, yağlı ciltleri çok fazla ve tekrar tekrar temizlemekten kaçının. Aksi halde cilt, önüne geçmek istenilen yağları daha fazla üreterek tepki gösterir.

sowimageEmmanuel Berthier

Süt ve tonik ile temizleme ritüeli kusursuz bir temizlik için idealdir. Hassas ciltler için tonik etkili temizleme suyu ve Ekspres Göz Makyaj Temizleyici uygulanabilir. Etkili sonuçlar veren ve yumuşacık çift dokulu formülü sayesinde, tek bir hamlede cildi kir ve makyaj kalıntılarından arındıran Makyaj Temizleyici suya dayanıklıdır. Peki Mavi Kantaron Çiçeği’nin sırrı nedir?

Bu minik mavi çiçekler, 90’lı yılların başından beri Yves Rocher’nin La Gacilly’deki organik tarım sahalarında yetiştirilir. Elle tek tek toplanan Mavi Kantaron Çiçekleri, çiçek, yaprak ve saplarından mekanik olarak ayrılır, kurutulur ve damıtılır. Bu süreçte elde edilen çiçek suyu, Express Göz Makyaj Temizleyici serisinin tüm ürünlerinde yatıştırıcı etkisi nedeniyle kullanılır. Oftalmolojik kontrol altında test edilmiştir. Böylece gözlerinize zarar vermeden, nazikçe temizler.

sowimageDominique Rolland

Peki ya sizin kusursuz bir cilt için makyaj temizleme ritüeliniz nedir? 

Share