This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Madagaskar yolunda…

Dış etkenlere karşı onarıcı etkili yeni Gençlik İksiri serisinin mucizevi bitkisi Afloya'yı keşfetmek için Madagaskar'a gidiyoruz.

Yolculuğumuz dünyanın dört bir yanındaki olağanüstü bitkileri keşfetmeyi amaçlayan Botanikçilerle başlıyor. Botanik uzmanlarımız yirmi yıl önce Madagaskar adasına iniyor ve yakından inceleme fırsatı buldukları Afloya Bitkisini keşfediyorlar. Bitki üzerinde ekolojik ve biyolojik çalışmalar yürüterek, bitkinin olağanüstü onarma ve koruma yeteneğini açığa çıkarıyorlar.

Gerçekten de bu bitki, kabuğunu kendiliğinden yenilemekte ve yapraklarının kalbinde onu dış etkenlere karşı etkin bir şekilde koruyan doğal bir molekülü barındırmaktadır. Bitki uzmanlarımız % 100 doğal ve yenilikçi yollarla elde ettikleri bitki özünü, bitkinin bütünlüğünü bozmadan cilde sunuyor.

sowimageNanouh Rahajason

Yeni Gençlik İksiri ile korunan sadece cildin yapısı değil! Uzmanlarımız ayrıca, biyoçeşitliliği ve doğanın güzelliğini korumayı hedeflemekte ve bu nedenle ürünlerimizde kullandığımız bitkilerin ekimi ve hasat koşullarına çok dikkat etmektedir. Afloya bitkisi Madagaskar yaylalarında, başkent Antananarivo'ya yaklaşık 30 km mesafede hasat edilir.

Orada çoğunlukla kadınlar, bitkinin yenilenmesini kolaylaştırmak için Ekim ayından Nisan ayına kadar süren yağışlı mevsimlerde yaprakları nazikçe elle toplar. Ayrıca Yves Rocher olarak, bitki özlerinin yerel yollarla elde edilmesine önem veriyor, bölgede katma değeri arttırmamızı sağlayacak yerel tedarik ve üretim zincirini destekliyoruz.

sowimageNanouh Rahajason

Bütün bunlar, ürünün hazırlık sürecinin sadece küçük bir parçası. Ürünün formülünü çalışanlar, ambalajını tasarlayanlar, güvenlik ve etkinliğini değerlendirenler... tüm uzmanlarımız kadınları ve doğayı daha da güzelleştiren ürünler geliştirmek için sürekli iyileştirme yapmak amacıyla çalışıyor!

Senin mucize bitkilerin nelerdir?

Crédit photo HP : Rindra RAMASOMANANA

sowimageNanouh Rahajason

Share