This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Mavi ışık cildiniz için zararlı mı ?

Hepimiz Ultra Viyole ışınlarının cilt üzerindeki etkilerini biliyoruz. Ancak UV ışınları kadar zararlı olan mavi ışık hakkında ne kadar bilgimiz var? Gelin mavi ışığı daha yakından inceleyelim!

Mavi ışık, elektronik ve dijital cihazların ekranından yayılan ışıktır. Yapılan araştırmalar, çoğumuzun bu ekranların önünde altı saat kadar harcadığımızı göstermiştir! Sonuçlar bu yönde olunca bilim adamları da bu ışığı ve etkilerini araştırdı. 

 

sowimage

   Mavi ışık cildimizi nasıl etkiler?

En bilinen etkileri gözler ve beyin üzerindeki etkilerdir. Mavi ışık, beyine uyanma mesajı gönderen spesifik oftalmik reseptörlerde toplanır. Böylece konsantrasyon, dikkat ve uykuya dalma ile ilgili sorunlar ortaya çıkar.

Cildimiz de bu ışıktan oldukça etkilenir. Çünkü cildimiz de ışığa duyarlı reseptörlerle donatılmıştır. Son zamanlarda bu mavi ışığın, ciltte bir çok değişikliğe sebep olabileceği ve bazı cilt sorunlarını ise tetiklediği görülmüştür: Cilt yaşlanması, hücresel yenilenmeyi engelleme ve hücre çekirdeğindeki DNA'da değişme vb. 

Diğer iç ve dış faktörlerle birlikte, cilt hücresinin gelişiminde de değişikliğe neden olur. Örneğin cilt yapısına zarar vererek daha donuk bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir. 

sowimage

  Neden kendini mavi ışığa karşı korumalısın?

Güneş yanığına aşırı maruz kalmak ve UV ışınlarının aksine, mavi ışık ciltte değişiklik gösteren herhangi bir etkiye neden olmaz. Diğer çevresel etkilere ek olarak, cilt yaşlanmasına neden olan oksidatif ve hücresel hasara yol açabilecek görünmez bir saldırgandır.

Bu yüzden kendini daha fazla korumalısın! 

Kendinizi nasıl korursunuz?

Gençlik İksiri ürün yelpazemizdeki aktif bitki içeriği, ultra konsantre Afloya Özü, cildi zararlı oksidatif etkilere karşı koruyacaktır:

-Hem derinin kollajenini (cildin gençlik proteini) sentezleyen fibroblastlar düzeyinde, hem de cilt dokusunun plastisitesini sağlamak için hücre dışı düzeyinde derinlemesine *.

- Yüzeyde *, ultra konsantre Afloya Özü ayrıca cilt bariyeri için gerekli olan keratinositleri de koruyacaktır. Cildin bariyer işlevi üzerindeki bu etki, cildin hava koşullarının ve çevre kirliliğinin zararlı etkileriyle savaşmasına yardımcı olmak için çok önemlidir.

-Ultra konsantre Afloya Özü, cildi korur ve onarır, böylece günlük yaşamın yoğun koşullarında cildinizin ışıl ışıl ve genç kalmasını sağlar.

* Bu etkiler, özellikle mavi ışığa maruz kalmaya bağlı hasar ile ilgili olarak, in vitro testi ile kanıtlanmıştır.
 
sowimage

İşte mavi ışık hakkında bir özet:

- Görünmez ve etkileri çıplak gözle görülemez.
- Tesirli ve güçlü.
- Mavi ışığa maruz kalma gündelik hayatta sürekli artar.
- Bireyler günde altı saatten fazla maruz kaldıkları için günlük bir çevresel stres etkeni olarak kabul edilmektedir.
- Mavi ışığın sebep olduğu çevresel strese bağlı yaşlanma ile mücadelede cildin korunması çok önemlidir.
- Ultra Konsantre Afloya özü, cildi derinin içindeki mavi ışığın zararlı etkilerine karşı korur.

Mavi ışığın neden olacağı zararın farkında mısınız? Bununla ilgili bir şeyler yapmaya çalışıyor musunuz?

Share