ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Saç ve cilt renginize göre makyajınızı seçin!

Kızıl, sarı veya kahverengi saçlı ve açık ya da koyu tenlisiniz nasıl makyaj yapmalısınız? Yüzünüzün doğal uyumunu arttırmak ve doğru renkleri seçmek için ipuçlarımızı izleyin.

 Sarışınlar için makyaj

Teninizi aydınlatmak için pembe bir allık sizin için en iyi seçenektir. Açık sarı saçlılar, altın sarısı ve şeftali tonları ve koyu sarışınlar için daha kahverengi tonları sizi solgun gösterecektir.

Dudak makyajı için tavsiyelerimiz, allık tavsiyelerimiz ile  aynıdır: pembenin herhangi bir rengi sizin için en uygunudur.

Göz kapaklarınıza bir göz farı sürün: mavi gözleri ortaya çıkarmak için altın kahverengi ve yeşil gözleri öne çıkarmak için ise koyu leylak rengi.Bakır rengi gibi sıcak gölgeler kahverengi gözler için daha uygundur.

Kaş kalemi kullanarak  gözlernizi güzelleştirin. Saç renginize daha yakın olan bir renk seçin, bu da görünümünüzü daha doğal hale getirir.

Esmerler için makyaj önerileri

Fondöten uyguladıktan sonra, allık sağlıklı bir ışıltı elde etmek için çok önemlidir. Açık tenli esmerler için gül ağacı veya ahududu, orta koyulukta esmerler için ise kiremit veya karamel tonları, koyu tenler için haşhaş rengi veya mor en uygun renklerdir. Yüzünüzü şekillendirmek için ışıltı ipuçlarını ve vurgulayıcı dokunuşları unutmayın.

Kahverengi gözleri haki, gri veya pembe ile ortaya çıkarabilirsiniz. Mavi gözler pembe ve  pastel tonlarla daha iyi bir görünüme kavuşabilirler. Açık renkli gözler ise  bej veya karamel rengini tercih edebilirler. Kaşlarınızı saç renginize benzeyen renkle, gözlerinizi de eyeliner ile unutmayın. Son olarak rimel ile  makyajınızı şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Dudaklara gelince, esmerler çeşitli renkler kullanabilirler. Başparmak kuralını uygulayabilirsiniz, ten rengi ne kadar koyu ise, ruj o kadar koyu olabilir.

Kızıllar için makyaj

Makyajınız kızıl saçlarınız kadar güzel olmalı. Yaygın inanışın aksine, kızıl saçlıların göz makyajı söz konusu olduğunda yeşille sınırlı değildir. Sıcak tonları seçebilirsiniz: altın, bakır ve açık kahverengi yüzünüzün doğal uyumu ile eşleşecektir.  Gözlerinizi çok karanlık yapmadan kirpiklerinizin görünümünüzü yoğunlaştırmak için bolca kahverengi rimel kullanabilirsiniz.

Açık teninizi, aydınlık ve dengeli bir cilt için vurgulayıcı bir dokunuşla vurgulanan kayısı, şeftali veya mercan tonlarında allık ile tamamlayın. Eğer çilleriniz varsa, onları saklamayın. Çilleriniz size doğal bir parlaklık verir. Dudaklarınızda, şeftali pembesi, mercan rengi ve parlak kırmızı ile renklendirebilirsiniz.(makyajınızın geri kalanı çok koyu değilse)

Dudaklara gelince, esmerler çeşitli renkler kullanabilirler. Başparmak kuralını uygulayabilirsiniz, ten rengi ne kadar koyu ise, ruj o kadar koyu olabilir.                                         

Gri saçlar için makyaj

Her zaman ışıltı veren ürünler kullanmaya çalışın: taze ve aydınlık bir cilt oluşturmak için elmacık kemiklerinize pembe, mercan veya kayısı gibi renkli allık kullanabilirsiniz.
Saç renginize benzeyen gümüş bir far seçerek teninizi karartmadan gözlerinizi vurgulayın - ve kirpik çizginize,ince bir çizgi çizin. Göz farına gelince, boz kahverengi veya gri gölgeler gözlerinizin daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Bej rengi ve pembe dudaklarınızı şekillendirmek, saç renginizi ortaya çıkarmak için idealdir. Hatta saçlarınız ve dudaklarınızla şık bir kontrast oluşturmak için kırmızı, erik veya bordo tonlarını tercih edebilirsiniz.

Bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, gözlerinizi nasıl öne çıkaracağınız ve mavi, kahverengi ve yeşil gözler için hangi makyajı kullanacağınızla ilgili tüm makyaj ipuçlarımızı takio edebilirsiniz.

Fondöten seçmek, saç veya göz renginden bağımsız olarak sadece cilt rengine dayanır.  Cildinizin renk tonunun altında olan bir fondöten rengini seçtiğinizden emin olun. Yavaş yavaş bronzlaşıyorsanız, alt tonunuz bej taraftadır. Çabuk bronzlaşırsanız, alt tonunuz daha çok altın tarafındadır. Ancak cildiniz kolayca bronzlaşmazsa, alt tonunuz daha pembedir.

Size en yakışan makyaj tonlarını buldunuz mu? Bize gündüz makyajının bir fotoğrafını gönderin!

Share

Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim