ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

%0 Silikon : Gezegenimiz bize teşekkür ediyor!

Les silicones : explications

Silikon, neden kozmetik ürünlerinde kullanılır?

Silikon, ilginç özelliklere sahip bir maddedir: cilt katmanlarının altına ulaşmadan cilt yüzeyinde kalır ve bakım ürünlerinde kadınların keyif aldığı kadifemsi dokunuşu sağlar.

Yapılarına göre farklı özellikler gösterebilir:

  • Uçucu olmayan silikon, kaygan dokusu nedeniyle özellikle cilt bakımı ve makyaj ürünlerinin uygulanmasını kolaylaştırmak için kullanılır.
  • Uçucu olan silikon ise cilt bakımı ve makyaj ürünlerini uygularken yağlı veya yapışkan hissi önleyen kuru bir dokunuş sağlar.
Les silicones : explications

Silikon doğal mıdır?

Silikon, silisyum ve oksijen temelindeki pek çok farklı zincirden oluşur. Özü, yerkabuğunun %60’ından fazlasını oluşturan ve doğal bir mineral olan silistir. Yani silikon mineral kökenlidir ve yeryüzünün önemli bir parçasıdır.

Bununla birlikte, silisyum ve oksijenden silikon elde etmek için fiziksel ve kimyasal işlemlerin kullanılması zorunludur. Bu durumda silikon, doğal bir madde olmaktan çıkıp sentetik bir maddeye dönüşür.

Yves Rocher, ürünlerinde silikon kullanımından neden kaçınmaktadır?

İlginç özellikleri olmasına rağmen, silikon doğada çözünmesi kolay olmayan sentetik bir maddedir.

Doğaya saygılı olmak ve sizlere daha doğal formüller içeren ürünler sunmak için yıllardan beri ürünlerimizde silikon kullanımını azaltmak için çalışıyoruz.

Ürünlerimizde silikon kullanımını azaltıyoruz:

  1. 2010 yılından beri, tüm saç bakım ürünlerimizden doğada çözünmesi zor olan silikonu kaldırarak bu konuda öncü olduk.
  1. Suda durulanabilen tüm temizleyici ürünlerimizin geliştirilen yeni formülleri silikon içermiyor.
  1. Suda durulanamayan diğer ürün kategorileri için silikon, ürünlerin etkisi ve kullanımında önemli bir rol oynuyor: ürünlerin uygulanmasını kolaylaştırıyor ve yumuşak bir dokunuş sağlıyor (ruj, fondöten...). Bununla birlikte Bitkisel Kozmetik Uzmanlarımız, silikon yerine doğal içerikler kullanmak veya ürünün beklenen performansını bozmadan formülündeki silikon kullanımını azaltmak için araştırmaya devam ediyor.

Örneğin el bakım ürünlerimizde ve Papatya serimizde, silikon yerine bitkisel kökenli uçucu yağlar kullanmayı ürünlerin etkisini ve kullanım keyfini bozmadan başardık.

Yves Rocher, tüm temizleyici bakım ürünlerini geliştirme sürecinde ürünlerin doğada çözünebilirliğini bilimsel olarak kanıtladıktan sonra sizlere sunar.

Share

Daha fazla güzellik yazıları !

Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim