This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Uzak Doğu’dan Yaşam Sırları

Sırt ağrıları, stres, uyku problemi... Tüm bu sorunlar için doğal yöntemler mevcut… Gelin bu yöntemlere daha yakından göz atalım!

Rahatsızlıklarınızı geleneksel Uzak Doğu tıbbı ile tedavi edin

Uzak Doğu kültürünün inanışına göre Qi (“Ki”) bedeni hayatla dolduran ve yaşam enerjisi olarak adlandırılan en önemli enerjidir. Bu enerji vücutta düzgün bir şekilde dolaştığında, fizyolojik fonksiyonlarımız daha iyi çalışır. Ancak bu enerji dengesini kaybettiğinde, rahatsızlıklar ortaya çıkmaya başlar. Bu noktada da refleksoloji ve akupunktur gibi tedavi yöntemleri, sağlığınızı geri kazanmanıza ve bedensel uyumunuzun iyileştirilmesinde yardımcı olur.

Refleksoloji

Bu teknik, ayak veya kulak gibi vücudun belirli bölgelerindeki refleks bölgelerini uyararak, enerjinin dağılmasını sağlar ve vücudu canlandırır.

sowimage

Plantar refleksoloji en yaygın olarak bilinen metottur. Refleksolojideki refleks terimi, yansıma, aksetme anlamına geliyor. Ellerimiz, ayaklarımız, göz bebeklerimiz ve kulaklarımız vücudumuzun bir çeşit haritasını taşıyor. Başka bir deyişle, her organın el, ayak, göz bebeği ve kulaklarda yansıdığı bir yer bulunuyor. Her organ bu yansıma alanları ile aynı zamanda bir ilişki içinde. Ayaklarda, organların yansıdığı noktalar diğerlerine göre daha geniş bir alana yayıldıkları için üzerinde çalışmak daha kolay oluyor.

Refleksoloji, vücut enerjisinin dengeli bir biçimde organlara yayılmasını yardımcı olarak, vücuda denge getirmeyi sağlıyor. Vücuttaki enerji; üzüntüler, stres, hastalıklar ve travmalar sonucu tıkanabilir. Bu tıkanıklıklar sonucu, kimi organ gerektiğinden fazla, kimisi ise az enerji alır. Bu dengesizlik ise yavaş yavaş organların görevlerini iyi bir biçimde yerine getirememesine yol açar. Refleksoloji sayesinde ayakta gerekli yerlere uygulanan basınç ve masajla bu tıkanıklıklar açılır ve enerjinin akışı sağlanır.

Yaşam enerjinizi evde de korumak için bir çift refleksoloji sandaleti alabilirsiniz. Uzun bir günün ardından bu sandaletleri giymeniz hem ayaklarınızı yatıştırır hem de enerjinizi arttırmak için harika bir çözüm sunar!

sowimage

Akupunktur

Refleksoloji gibi, akupunktur da vücudun belli noktalarının uyarılarak tedavi edilmesi ilkesine dayanır. Akupunktur vücudun belli noktalarının iğne ile uyarılmasıyla vücudun kendini yenileme mekanizmasının devreye alınmasını, enerji akışını düzene sokan bir tedavi yöntemi olarak da adlandırabiliriz.

Bu eylem, güçlü ağrı kesici endorfinlerin salınmasına yardımcı olur. Kronik rahatsızlıkları önlemeye ve tedavilerine yardımcı olur.

Bilimsel çalışmalar bu alternatif yöntemin etkinliğini kanıtladı, siz hala denemediniz mi?

sowimage

Peki ya masaj? Çoğumuzun bildiği masajın rahatlatıcı etkisi dışında ne gibi yararları var gelin beraber keşfedelim!

Doğru bir masaj bazı kas ve eklem ağrılarını yatıştırır, migren ağrılarını rahatlatır. Gergin ve stresli hissettiğinizde, rahatlamaya ihtiyacınız olduğunda, enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda ve cildinizin daha yumuşak ve beslenmiş olmasını istediğinizde Argan ve Gül Vücut Yağı ile yapılan bir masajdan daha iyisi olamaz!

Vücudunuzun ihtiyacına göre dairesel hareketler ya da daha yumuşak hareketler ile uygulama yaparak eşsiz bir masaj deneyimi yaşayabilirsiniz.

Umarız bu alternatif yöntemler rahatsızlıklarınızın hafiflemesine yardımcı olur. Ancak tabi ki öncelikle uzmanlardan destek almayı unutmayın! 😊

sowimage

Sizin uyguladığınız alternatif yöntemler neler? Bize yorum olarak yazabilirsiniz!

Share