Geri

… Ve çevre bilinci keyfe dönüşür

Çevre bilincini, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası yapmak artık çok daha kolay! Herkesi şaşırtacak yeni Konsantre Duş Jeli, cildinize olduğu kadar gezegene de saygı duyan bir deneyim sunuyor. Tam da doğaya karşı sorumluluklarımızı yerine getirecek şekilde...

sowimage

Daha az, ama daha etkili

Çevreyi koruma bilinci, günlük hayattaki küçük jestlerimizden geçiyor olsaydı? İşte Yves Rocher Laboratuvarları'nın yeni buluşu, bu tespite dayanıyor. "Normal duş jeline göre daha az su içeren ama aynı etkiyi gösteren konsantre bir formül elde etmek amacıyla yola çıktık" diye açıklıyor Marka Bilimsel Değerler Yöneticisi Virginie Couturaud.

Sonuç: 400 ml'lik şişenin etkisine sahip 100 ml'lik bir duş jeli, üstelik 40 klasik duş jeline eş değer! Tüm vücut temizliği için gerekli olan dozu pompalayan özel başlığı sayesinde, çevre dostu banyo keyfini kendiliğinden sağlıyor : Tek bir hamlede banyo keyfi ve çevre duyarlılığı bir arada!

Doğaya saygılı bitkisel formüller

Çevreye duyarlı olmanın yanında, bitkisel formülü %97 oranında doğal içerikten oluşur, paraben ve koruyucu içermez. Hafif ve yumuşak dokulu konsantre jel, su ile temasında hoş ve köpüksü bir dokuya dönüşür. Patentli formülü sayesinde doğada kolaylıkla çözünebilir.

Konsantre duş jeli, çevreye olan hassasiyetini, geri dönüştürülmüş plastikten yapılan, tekrar geri dönüştürülebilen ve büyük boy duş jeline göre 2 kat daha az plastik içeren ambalajıyla kanıtlar. Böylece banyonuzda daha az yer kapladığı gibi, taşıma araçlarında da daha az yer kaplar.

Öngörü: Yollarda 5 kat daha az kamyon ve sera gazında %50 oranında azalma**.

**400 ml'lik duş jeline göre

sowimageMarcus Walters / Talkie Walkie

Ağaç dikiyoruz !

Küçücük bir şişe ile devasa sonuçlar : Satın alınan her bir duş jeli için Yves Rocher Vakfı - Institut de France bir ağaç dikiyor. Artık yeni Konsantre Duş Jelini denemek için hazır mısınız?

Share