This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Yves Rocher Vakfı dikilen 100 milyon ağacı kutluyor!

Yves Rocher Vakfı Başkanı Jaques Rocher, "Ağaçlar olmazsa, biz bir hiçiz. Bitkilere takıntılı olmalıyız."

Plant for the Planet programı

2007'de Yves Rocher Vakfı “Plant fort he Planet” programını başlattı. Bu program, topraklarımızı canlandırmak, çölleşmeyi azaltmak ve insanları Doğa'nın enerjisi ve ağaçların büyüsüne yeniden bağlamak için bir ağaç dikme programıdır.

Aynı yıl Jacques Rocher, Nobel Barış Ödülü'nü alan ilk Afrikalı kadın olan Wangari Maathai ile tanıştı ve Plant for the Planet programının bir parçası olarak bir milyon ağaç dikmeyi söz verdi.

sowimage

2020 sonunda dikilen 100 milyon ağacı kutluyoruz

Bu güzel buluşmadan 13 yıl sonra, Yves Rocher Vakfı tarafından bir milyon ağaç dikme hedefi 100 milyon ağaç oldu: 2020 hedefine ulaşıldı! Bu başarı, programın amacına gerçek bir bağlılık ve örnek bir dayanışma göstergesi olmuştur.
Yves Rocher Vakfı'nın ilk destekçilerinden olan Yves Rocher markası, bu hedefe ulaştığı için Vakfı tebrik ediyor. Ve bu başarı, markanın sadık müşterileri olan sizler sayesinde: Bir Yves Rocher Duş Jeli Konsantresi veya bir Yves Rocher Konsantre Şampuan satın aldığınızda, Yves Rocher Vakfı'nın bir ağaç dikmesine yardımcı olur ve böylece gezegenin korunmasına katkıda bulunursunuz!

sowimage

Biyoçeşitlilik için bir araya geliyoruz. 

Yves Rocher Vakfı, binlerce doğa severden oluşan topluluğuyla ağaç dikerek yaşamı ve biyolojik çeşitliliği kucaklamayı seçiyor.

Neden ağaç dikmeliyiz?
Ağaçlar ve ormanlar toprak istikrarı için gereklidir, su kaynaklarımızı korur ve iklim değişikliği karşısında kilit rol oynar. Ağaçlar, bitki dünyasının üstatları olarak, hayvanlar ve bitkiler için barınak sağlar. Onlar umudun, uzun ömürlülüğün ve bilgeliğin sembolüdür.
Yves Rocher markası kurulduğu günden bu yana, Vakfı seçimlerinde desteklemiştir ve birçok beraber çalıştığı markalar ve ortaklarını yeniden ağaçlandırmaya katkıda bulunmaya ve ortak geleceğimizi korumaya dahil etmekten çekinmemektedir.
Bugün bu programa dahil olan bir milyondan fazla insan sayesinde her üç saniyede bir ağaç dikiliyor!

sowimageCyril Fussien

Sizin doğa için neler yapıyorsunuz?

Share