ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Sıralama
Sıralama
Önerilen sıralama
En beğenilenler
İsme göre (A-Z)
İsme göre (Z-A)
Fiyata göre - Artan
Fiyata göre - Azalan
İndirime göre - Artan
İndirime göre - Azalan

Kepek Şampuanı

Birçok kişi, önemli bir saç derisi problemi olan kepek ile çeşitli ürünler kullanarak mücadele eder; düzenli kullanılan bir kepek şampuanı sayesinde ise bu sorunun önüne kolaylıkla geçilebilir. Saç derisindeki hassasiyeti ortadan kaldıran, ölü deriyi temizleyen ve saç tellerini güçlendiren bir kepek önleyici şampuan ilk kullanımda dahi etkisini gösterebilir. Düzenli kullanımla birlikte ise saç derisinde kusursuz ferahlığa ve kepekten arınmış bir görünüme kavuşulabilir. Saç tipinize ve kepeğin kaynağına uygun şampuan ile kepek sorunundan zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Saç derisi hassasiyeti ve deri üzerinde pullanmalar; kir, ter, sıcaklık gibi pek çok iç ve dış etkene bağlı olarak ortaya çıkabilir ancak bu soruna özel olarak geliştirilen kepeğe karşı şampuan çeşitleri ile kepek oluşumu engellenebilir. Günlük kullanıma uygun olan şampuanlar, saç diplerinin yatışmasını, ferahlamasını ve nefes almasını sağlar. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstererek özellikle omuz bölgesinde görülen döküntüleri minimuma indirir. Kepek probleminin ortadan kalkması için saç derisinin iyi beslenmesi gerekir. Kepeğe karşı etkili şampuan çeşitlerinin içeriği, hassas saç derisini onaracak şekilde tasarlanır. Kan dolaşımını hızlandırarak sağlıklı saç köklerinin oluşmasına yardımcı olur. Saça gücünü geri kazandıracak ve saç derisini güçlendirecek mineral ve vitaminler, kepeğe karşı şampuan formüllerinde kullanılır.

Yves Rocher’nin kepek karşıtı şampuanı %96 oranında doğal, bitkisel içerik ile donatılmıştır. Ayrıca, paraben ve silikon içermez. Böylelikle, saç derinize masaj yaparak uyguladığınız ve neredeyse her gün kullandığınız şampuan gibi önemli bir ürünü güvenle ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra zarar görmüş ve kepek üreten bir saç derisi için en doğru bakım, doğal içerikli bir şampuan ile kolaylıkla yapılabilir çünkü bitkisel içerikler kepeğe neden olan zararlı mikroorganizmalarla da mücadele edebilir ve saç derisindeki başka sorunları da iyileştirebilir. Bu sayede kepeği yok etmekle kalmaz; onarıcı, rahatlatıcı ve arındırıcı bir etki yaratır. Düzenli kullanımla birlikte etkisini en iyi şekilde gösteren kepekli saçlar için şampuan çeşitleri, ilk kullanımda var olan kepeği giderdiği gibi uzun vadede kepek oluşumunu da engelleyebilir. Kepeğin tamamen giderilmesi ve geri gelmemesi için şampuanların her yıkamada düzenli olarak uygulanması önemlidir.

Kepekli Saçlar İçin Şampuan Çeşitleri

Saç derisi, ölü cilt hücrelerini belirli aralıklarla atarak kendini yeniler. Ancak bazı nedenlere bağlı olarak deri hücreleri ciddi derecede kurur ve kafa derisinde pullanmaya ve kepeğe neden olur. Kadınlarda çoğunlukla dönemsel olarak görülen kepek, kaşıntı ve kızarıklık gibi deri sorunlarını da beraberinde getirebilir. Özellikle yaz aylarında sıcaklığa bağlı olarak artan bu sorunlar, günlük hayatta sıkıntı verici olabilir. Bu durumdan kurtulmak için kepeğe çözüm sunan Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan’ın düzenli olarak kullanılması gerekir.

Kepek şampuanı seçiminde saç tipini de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kuru, hassas, yağlı, normal, boyalı gibi farklı saç tiplerine uygun şampuanlar mevcuttur. Kepek problemi genellikle kurulukla ilişkilendirilse de bu sorun yağlı saç derisinde daha fazla görülür. Bu nedenle, aşırı ve dengesiz sebum üretimi olan kişilerin yağlı ve kepekli saçlar için şampuan kullanması faydalı olur. Yağlı saç derisinin problemleri analiz edilerek geliştirilen bitkisel içerikli kepek için şampuan çeşitleri hem yüzeydeki kepekleri arındırır hem de yeni kepek oluşumunu engeller.

Kafa derisi hücrelerinin normalden fazla kurumasını önleyen şampuanlar, saç derisinin sebum ve nem dengesini ayarlayabilir. Kepek oluşumuna engel olan aktif bileşenlerle formüle edildiği için kepekle birlikte gelen diğer belirtileri de önleyebilir. Kaşıntıları azaltırken saçı kir ve yağdan da arındırır. Saçların gün boyu parlak, canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

En İyi Kepek Şampuanı Çeşitleri Yves Rocher'de!

Çevre ve kullanıcı dostu kepeğe karşı şampuan çeşitleri sunan Yves Rocher, doğal içerikleriyle öne çıkar. Silikon, paraben, SLS ve sülfat gibi saç köklerine ve tellerine zarar verebilen maddeler içermeyen şampuanlar, doğada kolaylıkla çözünebilen formüllere sahiptir. Ayrıca, %100 geri dönüştürülmüş plastik şişelerde sunulur. Yves Rocher’nin organik agav ve nar kabuğu içerikli kepeğe iyi gelen şampuanı, saç derisini yatıştırır. Fruktoz yönünden zengin olan agav, güçlü bir enerji kaynağı olma özelliğine sahiptir; özellikle saç derisinde köklerin beslenmesine destek olur. Bu sayede saç tellerinin eskisinden daha güçlü olmasına yardımcı olur. Yves Rocher’nin kepek karşıtı şampuanında kullanılan nar kabuğu ise koruyucu ve arındırıcı özelliği ile ön plana çıkar; deriyi yatıştırırken kir ve kepekten arındırır, yeni kepek oluşumunu engeller.

Hem koruyucu hem de arındırıcı olması sayesinde tercih edilen Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan, hoş kokusuyla da öne çıkar. Meyve özlerinin aromatik kokusu ferahlamanıza yardımcı olur. Bir sonraki yıkamaya kadar etkisini koruyan esanslar sayesinde temizliği tam olarak hissedebilirsiniz.

Daha Fazlası İçin

  • %100 bitkisel
    aktifler

  • 60 hektarlık bitkisel
    tarım sahası

  • Doğa dostu ürünler

Daha Fazlasını Keşfedin!
Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim