ajax error

This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0

DOĞAYI KORUMA SÖZÜMÜZ

Biz Kimiz?
Botanik Uzmanlığımız
Sertifikalar ve Ortaklıklar

Yves Rocher’de doğayı koruma sözümüzün altında doğaya olan büyük sevgimiz yatıyor. Botanikçilerimiz, tedarikçilerimiz, çalışanlarımız ve tüm tüketicilerimiz ile, 1959’dan bu yana Bretanya’nın eşsiz doğasından elde edilen ürünlerimiz için titizlikle çalışıyoruz. Eylemlerimiz söylemlerimizden çok daha fazlası! ♡

Doğa İçin Yapılan Eylemler n°1.

Sıradan bitkilerin mucize genleri

Yves Rocher Bitkisel Kozmetik Uzmanları yenilikçi ve vizyonlu bakış açısıyla, %100 doğal içerikli ürünler için, bitkilerin genlerindeki mucize potansiyeli keşfetmek üzere çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar sayesinde ürünlerimiz; doğaya saygılı, yenilikçi ve etkili formüllere sahiptir.

Elixir Botanique & Lifting Vegetal : %96’dan fazla doğal içeriğe sahip uzman cilt bakım serilerimizi daha yakından incelemeyi unutmayın!

logo yves rocher 100% origine naturelle

Bizim için doğallık %100
verimlilikle kafiyelidir.

stamp yves rocher filière durable et responsable

Yves Rocher’de tarım
sürdürülebilir şekilde
yönetilmektedir.

Doğa İçin Yapılan Eylemler n°2.

Gezegene olumlu bir iz bırakıyoruz

La Gacilly’de toprağa ve doğaya saygılı öncü tarım modellerinden agroekoloji esas alınır. Botanikçilerimiz ve ziraat mühendislerimizin uzmanlığı ile, tarlalarımızdaki ve etrafındaki toprağı ve doğayı canlandıran, koruyan, sürdürülebilir tarım yöntemleri kullanılmaktadır.

9 sembolik bitkimiz, Bretanya’da 1999’dan bu yana, organik serfitika ile ve agroekoloji ilkesiyle 60 hektarlık bir alanda yetiştirilmektedir.

Bu çok değerli tarım uygulamalarını tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımıza tanıtmak için her geçen gün çalışmalarımıza devam ediyoruz.

UEBT’nin (Etik Biyo Ticaret Birliği) bir üyesi olarak, tüm doğal içeriklerimizi hem insanlığa hem de biyolojik çeşitliliğe saygılı şekilde tedarik etmeye devam ediyoruz.

Doğa İçin Yapılan Eylemler n°3.

Çevreye verdiğimiz zararı en aza indiriyoruz

‘Sıfır atık’ ilkesi doğrultusunda daha az ambalaj, daha az plastik ve daha sürdürülebilir bir yaklaşım için her gün çalışmalarımıza devam ediyoruz. Atık oluşumunu her geçen gün daha da azaltabilmek amacıyla ambalajlarımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirmek için titizlikle çalışıyoruz.

Bugün tüm şişelerimiz %100 geri dönüştürülmüş* ve geri dönüştürülebilir plastikten elde edilmektedir.

*Kapaklar, pompalar, etiketler hariç.

stamp yves rocher zéro déchet

Bizim için “az, çoktur”.

stamp yves rocher je m'engage pour la planète

Korumak bizim için
bir trend değil

Doğa İçin Yapılan Eylemler n°4.

Biyoçeşitliliği koruyoruz

Biyoçeşitliliği koruma Yves Rocher’nin 1959’dan bu yana en temel ilkelerinden biridir. Tüm tarım sahalarında ve kullanılan her bitki türünde biyoçeşitliliğin önemini bilerek ve sürdürülebilir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Tüm çalışma alanlarımız, tarlalarımız ve botanik bahçemizi oluşturan 1500 bitki türü Refuge LPO* sertifikasına sahiptir.

*Kuşları Koruma Birliği’nden kuş barınağı statüsü

Yves Rocher Vakfı’nın yürüttüğü ‘Plant For Life – Hayat İçin Dik’ projesi kapsamında, 2020’de her 3 saniyede 1 olmak üzere gezegen için 100 milyon ağaç dikildi.

Ürün favorilerinize eklendi.Tüm Favorilerim