This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Makyajınızı temizlemenin en iyi yolu nedir?

Güzel bir cilde sahip olmak, cilt temizliği ile başlar. Bazı durumlarda cilt temizliğini gözden kaçırabiliyoruz. Fakat uygulama yazımız ile ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Temizleme

Kendinizi ne kadar yorgun da hissetseniz, makyajınızı çıkarmanız  ve  yüzünüzü temizlemeniz sizi sadece makyajdan arındırmakla kalmaz, aynı zamanda dış etkenlerden kaynaklanan  kirlerin yüzünüzden arınmasını sağlar. İyi temizlenmeyen ciltlerde donuk bir görünüm oluşur ve bu durum kullandığınız  cilt bakım ürünlerinin cildinize düzgün bir şekilde nüfuz etmesini zorlaştırır. Bu yüzden temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak  istiyorsanız, sabah ve akşam olmak üzere cildinizi temizlemeniz önemli bir adımdır!    

sowimage

Cilt temizliğinize gözleriniz ile başlamalısınız çünkü gözler hassas bölgemizdir ve temizlerken ekstra dikkat gerektirir. Pamuğunuzun  üzerine az miktarda temizleyici sürerek  göz makyajınızı çıkartabilirsiniz. Göz farınızı nazikçe çıkartınız ve çok sert uygulamalardan kaçınınız. Papatya Özlü Yüz Yıkama Yağı, pamuğa ihtiyaç olmadan bile tek başına kullanılabilir. Ne kadar da kullanışlı değil mi?             

Bütün yüzünüzü temizlemek için, T bölgesinden başlamalı ve dışa doğru silmelisiniz. Cildinizi temizlerken çok sert hareketlerden kaçınmalısınız ve cildinizi temizlemek için zaman ayırmalısınız.

sowimage

Makyaj Temizleme Eldiveni, vakti olmayan ve koşuşturma içerisinde bulunan herkes için pratik bir uygulama sağlar. Öncelikle eldiveni su ile temas ettirin. Mikrofiber ve yumuşak yapısı sayesinde, göz, dudak ve yüz makyajınızı derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Tonikleme

Makyaj temizleme işlemini tamamlamak için cildinize uygun bir tonik uygulamalısınız. Bu sayede cildiniz aydınlanır ve tazelik kazanır.

Makyaj yapmadan önce cildiniz için doğru ürünleri seçmelisiniz. Cilt tipinize uygun ürünlerle, örneğin günlük krem kullanarak, bakım rutininizi oluşturabilirsiniz.

sowimage

Kuru ve nemsiz bir cilde sahibim: 

Hydra Vegetal serisi cilt tipinize en uygun bakım serisidir.  Temizleme losyonu veya micellar temizleme suyu kullanarak makyaj kalıntılılarını derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Yorgun ve dış etkenlere maruz kalmış bir cilde sahibim: 

Gençlik iksiriserisindeki ürünleri ve temizleyici jeli  kulanarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu ürünler  cildinizde detoks etkisi yaratır ve anında  taze bir görünüm sağlar.

Hassas bir cilde sahibim:

Sensitive Vegetal serisini kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, cildinizi temizlemek ve yatıştırmak için, temizleme kremi, yatıştırıcı temizlik sütüve micellar temizleme suyunu kullanabilirsiniz.

Hassas gözlere sahipseniz, göz temizliği için yatıştırıcı göz kremi 'ni kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu ürün cildinizi yatıştırıken aynı zamanda göz makyajınızı derinlemesine temizler.

Normal bir cilde sahibim:                                                           

Makyajınızı temizlerken bile cildinizin nemlendirilmesi gerekir. Papatya özlü yüz yıkama jeli, cildinizi makyaj izlerinden arındırıken, aynı zamanda derinlemesine temizler ve yumuşatır.   

Karma/Yağlı bir cilde sahibim:

Sebo Vegetalserisini kullanabilirsiniz. Arındırıcı Micellar Su 2'si 1 arada ve Arındırıcı Temizleme Jeli, cildinizde matlık sağlar ve derinlemesine temizler.

Temizleme mendilleriyle cildinizi temizlemek isterseniz, farklı çeşit ürünleri kullanabilirsiniz. Örneğin nemlendiricili ve yumuşatıcılı etkiye sahip mendilleri tercih edebilirsiniz.

Senin makyaj temizleme rutinin ne?

Share