Geri

Soğuyan havalar, huzurlu anlar…

Danimarka'ya özgü huzurlu ve mutlu yaşam alanı yaratmak anlamına gelen Hygge'yi sizin için mercek altına aldık!

Hygge nedir? ( "hu-gah" olarakokunuyor 😊)
Dünyanın en mutlu insanları olarak adlandırılan Danimarka'lıların sırrı nedir? Hygge yaşam felsefesi... Bu felsefe rahatlığı, sıcaklığı, huzuru kısacası mutlu bir yaşamı yansıtmaktadır. Kış sezonu yaklaşırken, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bu yaşam felsefesini yakından inceleyelim....

1/Rahatbirortamoluşturun

Size huzur ve konfor veren her şeyi hazırlayın. (Evet büyük annenizin size ördüğü yumuşak ve sıcak tutan kazak dahil 😊)En rahat kıyafetinizi giyin ve yanınıza bir sıcak su torbası alın. Kendinize bir kahve ya da papatya çayı hazırlayın. Işıkları kısıp mumları yakın. Huzurlu anlara doğru ilk adımı atın!    

sowimage

2/Kendinizeözelbiralanhazırlayın!

Evde kendi dinlenme alanınızı yaratın: yumuşacık minderlerle ve yorganlarla kendinizi şımartın. En sevdiğiniz kitapları ve fotoğraf albümlerinizi hazırlayın, lezzetli kurabiyelerle birlikte bu sıcacık keyifli anın tadını çıkarın.

3/ Tümnegatifdüşüncelerdenvestrestenuzaklaşın!

Cep telefonunuzu uçak moduna alın ve tüm akşam, öğleden sonra, hatta bir hafta sonu boyunca teknolojiden uzak kalın. Size ne kadar iyi geleceğine şaşıracaksınız!Kafanızı meşgul eden hassas konuları konuşmayı ve tartışmayı bırakın, bu konuları başka bir zamana erteleyebilirsiniz. Sakin ve dinlendirici anın keyfini çıkarın.

sowimage

4/İstediğiniziyiyin!

Yiyecek kısıtlaması yok! (hazımsızlığa dikkat edin 😊) Sizi mutlu eden şeyleri yiyin: pastalar,kekler her şey serbest! Bu mutluluk kaynağı yiyecekler eşliğinde kitabınızı okuyabilir ve en sevdiğiniz tv programını izleyebilirsiniz.  

5/Bu huzurluanlarıbaşkalarıyla da paylaşın!

Hygge, sevdiklerinizle zaman geçirmek, arkadaşlarınızı davet etmek veya ailenizle bir araya gelmek için bir fırsattır. Neden onlara güzel bir yemek yapıp, bir aile buluşması planlamıyorsunuz? İşte huzurlu ve sıcak bir hafta sonu geçirmek için tüm ipuçlarını öğrendiniz! Artık tek yapmanız gereken koltuğunuzda rahatça bembeyaz karın yağmasını izlemek!

sowimage

Yorum kısmında yaşadığınız en özel Hygge anlarınızı bizimle paylaşın!

Share