This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Cilt Bakımının Yıldızı: Serumlar

Serumlar hakkında bir çok şey duyuyorsunuz ama gerçekten de cilt bakımınıza etkilerini biliyor musunuz? Gelin bu yıldız ürünler hakkında daha fazla bilgi edinelim!

Serumlar ne işe yarar? 

Serumlar, bakım rutininizde mutlaka bulunması gereken bir cilt bakım ürünüdür. Peki neden bu kadar önemliler? Serumlar, aktif bileşenlerden oluşan formülleri ve konsantre yoğun dokularıyla cilde anında nüfuz eder. Böylece de gece ve gündüz kremleriniz ile kullanıldığında ürünlerin etkinliğini arttırıp, kremlerin tamamlayıcısı görevi görürler.

Serumlar kremlerinizin tamamlayıcısı olurken, aynı zamanda farklı cilt sorunları için de etkili olabilir. Örneğin, kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa ve mat bir cilt görünümü istiyorsanız, matlaştırıcı kreminizi kullanmadan önce cildinizi nemlendirmek için serumlardan destek alabilirsiniz.

Herkes tarafından bilinenin aksine serumlar sadece yaşlanma karşıtı bakım için değil tüm cilt tipleri ve ihtiyaca yönelik olarak kullanılabilir. Yves Rocher’deki cilt tipine uygun serilerin içinde bu sebeple serumlarbulunmaktadır. Karma ve yağlı ciltler için olan serimizde, kuru ve nemlendiriciye ihtiyaç duyan ciltler için olan serimizde her türlü ihtiyaca yönelik serumlar sizi bekliyor!  

sowimage

Nasıl kullanılır?

Serumun etkili olması için cildinizi derinlemesine temizleyip, arındırdıktan sonra kullanmanızı öneririz.

Ürünün cildinize daha kolay nüfuz etmesi için avuç içinizin ısısını kullanabilir, üründen birkaç damla damlatıp biraz bekledikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Burnunuzdan başlayarak dışa yanaklarınıza doğru hafif baskı uygulayarak nazikçe ürünü yayabilirsiniz.

Sonrasında gündüz ya da gece kreminizi uygulayabilirsiniz.

sowimage

Cildiniz için vazgeçilmez olan ürün: Gece Serumu

Gece saatleri döngülerden ve aşamalardan oluşur ve cildiniz için onarıcı etkilere sahiptir. Bilimsel araştırmalar geceleri cildinizdeki ürünlerin daha fazla etkili olduğunu ve aktif bileşenlerin cilde nüfuz etmesinin daha kolay olduğunu göstermiştir.

Metabolizma ve özellikle hücre yenilenmesi gece saat 01:00 ile 03:00 arasında en yüksek dönemine girer. Bu yüzden yaşınız ya da cilt tipiniz ne olursa olsun, gece serum kullanmak oldukça önemlidir.

Cildiniz gündüz saatlerinde, güneş ışınları, soğuk hava şartları ya da çevre kirliliği gibi etkenlerden korunması gerekirken, gece ise; onarım aşamasına geçer. Bu sebeple, yoğun bitkisel aktiflere sahip serum ve gece kremi cildinize ihtiyacı olan nemi, sıkılığı ve onarımı sağlar.

sowimage
Serumlar hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşın! 🙂

Share