Geri

Detoks Temizliği

Tatillerde kendimizi yeme içme konusunda fazlaca şımartıyoruz. Endişelenmeyin; toksinlerden arınmak ve kendinizi şımartarak mola vermenin,vücudunuzu arındırmanın mükemmel bir yolunu biliyoruz.

Öncelikle, 5-7 günlüğüne bir söz verin : 24 saat gerçekten uzun bir süre değil! 

1/
Hafif Sindirim !

Az tuz ve pek çok lif, baklagiller, fındık, meyveler, sebzeler, tahıllar ve yulaf kepeği içeren yiyeceklere yönelerek  böbreklerinizde, karaciğerinizde, sindirim sisteminizde biriken biriken stresi alabilirsiniz.

Doğal olarak, meyveleri ve sebzeleri mevsiminde tüketin, organik olarak ve eğer - mümkünse yerel olanlarını!

Kış mevsimi için hızlı bir detoks listesi:

Kivi, limon, greyfurt, elma, armut, kereviz, kabak, hindiba, ıspanak, şalgam, soğan, pırasa ...


İlhama mı ihtiyacınız var? Detoks smoothie tarifimize göz atın: https://www.yvesrocher.com.tr/actbeautiful/tr/tr/yesil-smoothie-detoksu/

 

sowimage

 Pişirme için İpucu: Gıdalarınızı buharla pişirmeye çalışın çünkü bu şekilde yağ kullanmamış ve gıdanın besin değerlerini korumuş olursunuz.

sowimage
2/
Akış ve Hareket!

Toksinleri vücuttan hızlıca atmak için egzersizden daha iyi şey yoktur! Dans etmeye veya koşuya gidin… Sadece kan akışınız hareketlensin. Susuz kalmamaya özen gösterin! Eğer sadece su ilginizi çekmiyorsa meyve ve sebzelerle tat verin.

Tüm gün boyunca detoks çayı da içebilirsiniz! Funda, papatya ve keçi sakalı çiçeği- seçmeniz için çok şey var!

Ve sindirime yardımcı olmak için biraz nane çayı için.

3/
Detoks Arkadaşınız

Bu iki besin detoks gıdalarının dinamik ikilisidir:


- Siyah turp:   Salatanızın içine ince ince kesin veya rendeleyin, havuç vb ile servis yapın. Söz konusu detoks olduğunda, siyah turp en yakın arkadaşınız! Sindirim sisteminiz ve karaciğeriniz size teşekkür edecek ( gerçekten, şimdiden değişimin sesini duyabiliyoruz!)


- Huş ağacı suyu: Huş suyu detoks temizliği için olmazsa olmaz! Sizin ve vücut mekanizmanızın temizliği için inanılmaz şekilde iyi. 15 ml ( yaklaşık 1.5 yemek kaşığı ) huş suyunu 475 ml (yaklaşık 2.5 su bardağı) kadar suyun içine katın ve günde 3 kere 3 hafta boyunca için.

Yeni yıla başlamanın en güzel yolu. Sizin favori detoks ipucunuz ve sırrınız nedir?

Share