This action generated an error, probably on our side, you can reload this page and retry

Error reason : unknown

Yves Rocher
0
Geri

Kepeksiz Saçlar Artık Hayal Değil

Kepek en sık görülen saç problemlerinden biri... Ama artık sağlıklı ve kepeksiz saçlar hayal değil! Kepeğe dair tüm bilinmesi gerekenleri ve kurtulmanın yollarını açıklıyoruz!

En sık karşımıza çıkan saç problemi: Kepek

Kepek saç derisiyle ilgili bir sorundur. Cilt kendini yenilerken, ölü deri hücreleri atılır. Bu herkeste görülen normal bir süreçtir. Ancak cilt yenilenmesi normalde olması gerekenden daha hızlı gerçekleşmeye ve deri hücreleri dökülerek birikmeye başladığında, kepek sorunu ortaya çıkar. Kadın ve erkeklerde çok yaygın, çocuk ve yaşlılarda daha az görülen ve pul pul deri döküntüleri ile bilinen bu saç probleminin çok farklı nedenleri vardır: Kepeğe yol açan mikroorganizmalar, hormonal dengesizlikler, hijyenik sebepler, alerjik durumlar, stres, dengesiz ve yanlış beslenme... Kepek problemi, nedenlerine bağlı olarak kuru ve yağlı saçlarda daha sık görülebilir. 

sowimage
sowimage

Mucizevi İçerik: Nar Kabuğu

Kış aylarının en sevilen meyvelerinden narın kabuğu, suyu sıkılıp, meyvesi yendikten sonra genelde çöpe atılmaktadır. Yapılan araştırmalar, narın kabuğunun, suyuna göre daha fazla oranda değerli bileşikler içerdiğini göstermektedir. Kabukta yer alan antioksidanlar meyvedekinden daha fazladır ve nar kabuğu C Vitamini bakımından çok zengindir. 

Kepek Önleyici Şampuanın bitkisel içeriği olan nar kabuğu, kepek karşıtı, arındırıcı ve koruyucu özellikleri ile hem saçlarınıza aradığınız ferahlamayı sağlar hem de hoş kokusu ile sizi etkisi altına alır.

 

Kepeğe Karşı Çözüm

  • Doğru şampuanı kullanın. 
  • Saçınızı yeterli seviyede şampuanlayın ve düzenli yıkayın. 
  • Saçınıza fazla ısı uygulamaktan kaçının. Saç derini kurutup, tahriş olmasına neden olacak fön makinesi, düzleştirici ve maşa gibi saç şekillendiricilerin kullanımını en aza indirin. 
  • Saç şekillendirici ürünleri çok fazla kullanmaktan kaçının. 
  • Beslenme düzeninizi değiştirin. Sağlıklı beslenmeye, B vitamini ve çinko içeren besinleri tüketmeye özen gösterin.
sowimage
Sizin kepeğe karşı uyguladığınız ipuçlarınız neler? Bize yorum yazmayı unutmayın! 💚

Share